2017.09.01. 18:55

Vereség a nyitányon - Remekül tartotta magát a kosaras válogatott

KOLOZSVÁR Bemutatkozott az Európa-bajnokságon a nemzeti együttes, amely a horvátoktól szenvedett 67-58-as vereséget.

Horog László

Férfi válogatottunk pénteken délután kezdte meg szereplését, a kontinensviadalokon mindig aranyesélyes Horvátország ellen. A mieink remekül tartották magukat, az első negyed végén döntetlenre álltak a felek, félidőben pedig három ponttal vezetett a déli szomszéd. A mieink legértékesebb játékosa, Hanga Ádám a csípőjére esett, az öltözőbe bicegett, nem vállalta a további játékot. Csapatunk a harmadik negyedben is jól tartotta magát, azonban a végére elfáradt, a záró tíz perc során mindössze öt pontot dobott. A horvátok végül kilencpontos sikert arattak.

Hanga Ádám (balra) Fotó: MTI

Magyarország-Horvátország 58-67 (20-20, 16-19, 17-13, 5-15), C-csoport, 1. mérkőzés, Kolozsvár, 3000 néző, vezette: Anastopoulios, Maestre, Michaelides.

Magyarország: Wittmann 2, Hanga 5/3, Vojvoda 11/3, Allen 5/3, Keller Á. 8. Csere: Perl 12/3, Karahodzic -, Eilingsfeld 8, Ferencz 7/3, Kovács -, Ruják -, Tóth N. -.

Horvátország: Bogdanovic 23/3, Ukic 6, Tomas 8/6, Saric 15/3, Planinic 6. Csere: Zoric -, Popovic 2, Kruslin -, Simon 5/3, Bender 2.

A magyarok szombaton, 15 órakor Montenegróval találkoznak Kolozsváron.