2014.07.07. 08:50

A tapolcai volt a legeredményesebb csapat

Két aranyérmet és több egyéb kiváló helyezést is szereztek a tapolcai sakkiskolások az idei korcsoportos országos bajnokságon, amelynek a hagyományoknak megfelelően Balatonlelle adott otthont.

Horváth Gábor

Gaál Zsóka a nyolc év alattiaknál, Árvai Eszter pedig a 16 éven aluliak kategóriájában bizonyult a legjobbnak.

A két aranyérmes mellett számos szép eredmény akadt, a tapolcai sakkiskola növendékei összesen hat dobogós helyezést produkáltak a rangos balatonlellei megmérettetésen. Ezzel a Veszprém megyei klub volt a legsikeresebb egyesület az egész mezőnyben.

Bodó Boglárka második lett Gaál mögött.

A két aranyérmes hölgy: Árvai Eszter (balra) és Gaál Zsóka (Fotó: Tóth Ildikó)

Juhász Judit szintén ezüstérmet szerzett a tíz év alatti lányoknál, ahogyan Érseki Tamara az U-14-es kategóriában. A tapolcai fiúk közül Buzás Bertalan teljesítménye emelkedett ki, ő kiváló versenyzéssel harmadik lett a 14 év alattiak rangos mezőnyében.