MEGYEI II : Csak a Keszthely hibátlan északon

Zalaegerszeg - A hét végén az 5. játéknappal folytatódtak a küzdelmek a megyei labdarúgó II. osztály 2016/2017-es szezonjában.

Böde-Zöld Elefánt Étterem Zalaapáti 2-1 (1-0)

Böde. Jv.: Földszin A.

Böde: Széplaki - Anti (Nagy P.), Balogh G., Erdélyi, Igazi, Kiss Zs., Kócza, Kósa L., Kósa N. (Papp D.), Babati, Lukács (Molnár A.). Edző: Kósa László.

Zalaapáti: Ódor - Vida T., Horváth G. (Tompa), Kenyeres, Popper P. (Vida B.), Salamon, Popper N., Keszthelyi (Szakál), Horváth D., Nemes, Kubicsek S. (Kubicsek B.). Edző: Lázár Szilveszter.

A sok kihagyott hazai helyzet a mérkőzés végére majdnem megbosszulta magát.

Gólszerzők: Erdélyi, Babati, ill. Vida B. Jók: Babati, Erdélyi, Kiss Zs., Kócza, Széplaki, ill. Ódor, Nemes, Kubicsek B., Tompa. U19: Böde-Zalaapáti 3-1.

Police-Ola-Páterdomb 5-3 (2-2)

Zalaegerszeg. Jv.: Kubicsek M.

Police-Ola: Kovács Á. - Düh, Péter, Takács (Egeresi), Millei (Horváth T.), Pásztor, László (Békési), Kámán (Csiszár), Karvalics, Goldfinger, Némethi. Edző: Jandovics Jenő.

Páterdomb: Gyenese Á. - Szabó D., Csikós, Gyenese T., Marton, Gyenese R. (Kulcsár), Szerdahelyi P., Boronyák (Németh Á.), Szabó S. (Pörzse), Dén, Kuti. Edző: Csaba Gyula.

Álmos első félidő után a második félidőben magukra találtak a hazaiak, s megérdemelt győzelmet arattak.

Gólszerzők: Csiszár (2), Millei (2), Goldfinger, ill. Kuti (2), Gyenese T. Jók: az egész csapat, ill. Kuti. Kiállítva: Marton (85., Páterdomb). U19: Police-Ola-Páterdomb 4-0.

Helsa Andráshida TE-Keszthely Milefa 2-3 (1-1)

Zalaegerszeg. Jv.: Rácz T.

Andráshida TE: Gáspár - Agg P., Kovács P., Szíjártó, Gergye, Takács, Májer, Agg Z. (Németh L.), Józsa (Kecskés), Parrag (Tuboly), Domokos. Edző: Szabó II. Zsolt.

Keszthely: Szabó D. - Bertók Be., Bertók Bá., Marton (Nagy B), Sipőcz, Fellner, Dufka, Németh I. (Farkas K.), Tóth G. (Bedő), Takács, Németh A. Edző: Lajtai Roland.

Küzdelmes mérkőzésen az utolsó pillanatok után szerzett góllal vitte el a három pontot a jól játszó vendégcsapat.

Gólszerzők: Domokos, Májer, ill. Takács (2), Sipőcz. Jók: Kovács P., Domokos, ill. Takács, Sipőcz, Bedő. U19: Andráshida TE-Keszthely 6-2.

Cserszegtomaj-Zalaszentiván 3-1 (3-1)

Cserszegtomaj. Jv.: Hoffman T.

Cserszegtomaj: Kovács G. - Török (Jordán), Belina, Szántó, Fekete, dr. Belák (Boros Zs.), Csillag, Kovács I. (Éles), Németh Sz. (Várszegi), Boros D., Kovács B. Edző: Fejérvári Ferenc.

Zalaszentiván: Lekics - Udvardi, Zelko (Thuróczi), Orbán, Rumi Ro., Tóth D., Csiszár (Nagy P.), Tóth M., Rumi Ró., Hideg, Luter (Rumi K.). Edző: Nagy Péter.

Két jól felkészített csapat jó iramú mérkőzésén a hazai együttes megérdemelten nyert.

Gólszerzők: Belina (2), Kovács B., ill. Luter. Jók: Szántó (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Udvardi, Rumi K., Thuróczi, Rumi Ró. U19: Cserszegtomaj-Zalaszentiván 0-8.

Nagykapornak-Várvölgy 9-1 (4-1)

Nagykapornak. Jv.: Fábián P.

Nagykapornak: Ávár - Kövécs, Vida, Németh Gy., Bolla (Fercsák), Orbán, Makovecz (Kiss A.), Tóth K., Németh P., Földes (Süle), Hajas. Edző: Sümegi István.

Várvölgy: Szennyai D. - Hajdú Nagy, Czimondor, Polgárdi, Gelencsér, Cserép, Bicsérdi, Udvari (Székely), Pintér, Horváth M., Szennyai A. Edző: Rácz László.

Megérdemelt hazai győzelem a jól küzdő vendégek ellen.

Gólszerzők: Makovecz (4), Németh P. (2), Orbán (2), Bolla, ill. Pintér. Jók: az egész csapat, ill. Székely, Polgárdi.

Zalaszentgyörgy-Z-Service Zalaszentmihály 5-0 (1-0)

Zalaszentgyörgy. Jv.: Somogyi L.

Zalaszentgyörgy: Bucsics - Horváth I., Németh B., Sári, Horváth Z., Szabó Cs., Galambos (Sebestyén), Kinder (Vörös), Makasics (Laczkó), Penczák, Novák. Edző: Srágli Tamás.

Zalaszentmihály: Kovács Z. - Németh Á., Baksa, Szentgyörgyvölgyi, Sebestyén, Horváth M., Flander, Biczó (Varga P.), Tóth P., Kámán (Benkő), Ujvári (Tóth Z.). Edző: Kámán Attila.

A hazai csapat az első félidő középső időszakát leszámítva nagyon magabiztos volt, így még számukra is meglepő nagy gólkülönbségű győzelmet arattak az elmúlt évi bajnokság bronzérmese ellen. A szentgyörgyiek különösen a második félidő első felében játszottak parádésan, ekkor sorban szerezték a góljaikat, és végeredményben a vendégek örülhettek, hogy megúszták ennyivel. A szentmihályiaknak gólszerzési lehetőségük is alig volt a mérkőzésen, amelynek nagy részében, de főleg a második félidőben többet foglalkoztak minden mással, mint a játékkal, így ez is hozzájárult a méretes zakóhoz.

Gólszerzők: Penczák (2), Galambos (2), Makasics. Jók: az egész csapat, ill. senki. U19: Zalaszentgyörgy- Zalaszentmihály 6-0.

Kovács Balázs (sárgában) küzd a labdáért a miklósfai Balogh Tamással a Gelse-Miklósfa meccsen   Fotó: Szakony Attila

Sármellék-Rezi Petőfi 2-1 (1-1)

Sármellék. Jv.: Molnár Zs.

Sármellék: Tislér - Bojt, Balogh P., Tomity, Tihanyi, Csiszár, Zsédely, Hegedüs, Müller, Magas, Buzamat. Edző: Kocsis Norbert.

Rezi: Rezes - Kenesei P. (Kollár), Vajda Zs., Szabó B., Cserép, Kocsis, Rajkai J. (Kenesei B., Gelencsér), Szántó, Nagy A. (Vajda A.), Ács, Rajkai A. (Söveges).

Sokkal rosszabbul játszott a hazai csapat, mint az utóbbi három mérkőzésen, de a játékosok küzdeni tudásból és taktikai fegyelmezettségből jelesre vizsgáztak, így teljesen megérdemelten tartották otthon a három pontot a sármellékiek.

Gólszerzők: Balogh P., Buzamat, ill. Kenesei P. Jók: az egész csapat, ill. senki. Kiállítva: Rezes (77., Rezi). U19: Sármellék-Rezi 10-0.

Déli-csoport

Sportklub Gutorfölde-Lenti TSZ 2-2 (1-2)

Gutorfölde. Jv.: Bilicz A.

Gutorfölde: Nyakas Ba. - Lecsek, Cserép, Jakab, Keresztúri, Major G., Major Á., Szabó B. (Nyakas Be.), Soós, Józsa, Bakonyi. Edző: Varga Róbert.

Lenti TSZ: Pethő - Kovács M., Bacsák, Németh M., Szabó I., Tóth B., Gaál (Ábrahám Á.), Szincsák, Gazdag, Koltai, Pesti. Edző: Koltai Tibor.

Nagy iramú, küzdelmes mérkőzést játszott a két csapat, a vendégek kétszer is vezetést szereztek, amit a hazaiak kiegyenlítettek, azonban a végén nem tudták bevinni a győzelemhez szükséges döntő találatot.

Gólszerzők: Lecsek, Józsa, ill. Koltai (2). Jók: Lecsek, Keresztúri, Major Á., Józsa, ill. az egész csapat. U19: Gutorfölde-Lenti TSZ 5-1.

Gelse Termál-Miklósfa 4-1 (1-1)

Gelse. Jv.: Táncos Sz.

Gelse: Dömötör - Balogh P., Horváth T. (Rácz), Mód, Kohn, Kovács B., Budai, Kovács Á., Markotán, Csizmadia (Zsiga), Kolperger. Edző: Tóth Zoltán.

Miklósfa: Gyulai - Vadász, Czapári, Varga J. (Béli), Kálovics, Németh T., Halajkó, Puskás, Balogh T. (Hammer), Gombos (Nyári), Lervencz (Farkas R.). Edző: Kiss István.

A két jól felkészített csapat az első félidőben kiegyenlített küzdelmet vívott egymással, a második félidőben kidomborodott a hazai csapat nagyobb tudása, és akár nagyobb arányban is nyerhettek volna.

Gólszerzők: Kolperger (2), Budai, Hammer (öngól), ill. Puskás. Jók: az egész csapat, ill. Czapári, Balogh T. U19: Gelse-Miklósfa 4-0.

Páka-Felsőrajk 0-2 (0-2)

Páka. Jv.: Marton F.

Páka: Sebők - Csóbor, Bodó, Hencz, Nunkovics, Kondákor (Szalai D.), Pörzse, Kulcsár, Kosár, Szabó D. (Bakon), Pozsgai. Edző: Pordán Attila.

Felsőrajk: Rosta - Zsoldos, Mózer, Kiss Sz., Kiss F., Horváth At., Godina, Deák, Magyar, Nagy G. (Kovács R.), Horváth An. Edző: Nagy Gábor.

A hazai csapat az elején eldönthette volna a meccset, ezt nem tette meg, így az ellenfél diadalmaskodott.

Gólszerzők: Kiss Sz., Zsoldos. Jók: Bodó, Nunkovics, ill. az egész csapat. U19: Páka-Felsőrajk 9-1.

Szakál Dávid (csíkos mezben) tartja a labdát a bödei Molnár Attila mellett a Böde-Zalaapáti találkozón   Fotó: Katona Tibor

Reák-Gép Bak-Molnári 2-3 (0-2)

Bak. Jv.: Aczél L.

Bak: Timbókovics - Pencsov, Réczeg, Foltányi, Horváth M., Balatoni, Szegedi, Tóth T., Chibi (Tarsoly), Káli (Csiszár), Vass K. (Péter). Edző: Eszter Róbert.

Molnári: Pilicz - Szalai, Radmanics, Kotnyek G., Kéri P., Körösi D., Hajdu, Grudics, Stejer (Proszenyák), Kőrösi M. (Kéri I.), Kotnyek M. (Gyuranecz). Edző: Svélecz László.

Az első félidőben a hazai védelem hibáit kihasználva megérdemelten vezettek a vendégek. A második félidőben a felpörgött, nagyot küzdő hazaiak mindent megtettek, hogy megszerezzék első pontjaikat, de a jól szervezett, rutinos vendégek állták a rohamokat. Abban, hogy végül nem hazai siker született, nemcsak a vendégek játéka, de külső körülmények is közrejátszottak. Ennek is betudható, hogy a mérkőzés végén az öltözőnél parázs hangulat alakult ki a hazai szurkolók körében.

Gólszerzők: Réczeg (2), ill. Körösi D., Kőrösi M., Kotnyek M. Jók: az egész csapat, ill. -.

Kiállítva: Pilicz (90., Molnári). U19: Bak-Molnári 5-2.

Sava-Borsfa-Borsfa-ZNet-Telekom Becsehely 3-7 (2-2)

Borsfa. Jv.: Vörös L.

Borsfa: Kalányos (Tóth Zs.) - Mészáros, Karakai, Bocskor, Kovács T., Tóth Gy., Bérdi (Tóth T.), Szabadi, Horváth L., Banda, Papp D. (Kovács A.). Edző: Tóth Péter.

Becsehely: Benkő - Németh R., Navracsics, Horváth F., Markulia, Molnár M., Pintér, Péter (Varga B.), Nemes, Molnár R. (Török), Balassa (Turi). Edző: Horváth Dávid.

Ragyogó időben, korrekt játékvezetés, rengeteg néző a szomszédvári rangadón. A hazai csapat az első félidőben eldönthette volna a maga javára a találkozót, de a jobbnál jobb helyzetek kimaradtak, majd két balszerencsés sérülés miatt cserékkel meggyengültek. A második félidőben a minőségi cserékkel rendelkező Becsehely a maga javára fordította a sportszerű és magas színvonalú mérkőzést.

Gólszerzők: Szabadi, Horváth L., Banda, ill. Turi (3), Molnár R. (3), Török. Jók: az egész csapat, ill. Molnár R., Turi, Péter, Varga B. U19: Borsfa-Becsehely 5-2.

1. Keszthely 5 5 0 0 24 - 7 15

2. Cserszegtomaj 5 4 0 1 15 - 9 12

3. Zalaszentiván 5 4 0 1 12 - 6 12

4. Z.szentgyörgy 5 3 1 1 14 - 9 10

5. Police-Ola 5 3 1 1 10 - 11 10

6. Böde 5 3 0 2 11 - 5 9

7. Zalaapáti 5 2 1 2 10 - 10 7

8. Páterdomb 5 2 1 2 9 - 12 7