2014.03.24. 12:30

NB II: pályán a lányok

Szombathely - Az NB II-es nő kézilabda-bajnokság 16. fordulójában a HVSE megyei rangadót nyert a vendég Körmend ellen.

Tóth Gábor

Haladás VSE II. _Körmendi DMTE 31-20 (17-9). Szombathely, 200 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Andorka, Varga.

HVSE: MÁRKUS - JÁVORICS 8, Gerencsér 1, DONCSECZ 4, Nagy 3, Pham Lan 5/4, Cser 4/4. Csere: VASKÓ (kapus), Csépke, GYŐRFFY 4, Dénes, Tamási 1, Csire 1, Gorell. Edző: Józsa Krisztián.

Körmend: Károly - Adorján 3/3, Kiskós 9/1, Török 2, Kovács 1/1, Szabó 1, Kalamár 1. Csere: Bertai Anett (kapus), Cser 2, Benedek, Őri 1, Bertai Alexandra. Edző: Oláh Sándor

Remek hangulatban kezdődött a megyei rangadó, a félidő feléig a vendégeknél volt az előny (7:8). Majd a Haladás védekezése feljavult, gyors lerohanásokból szerzett gólokat, átvette a vezetést (10:9). A fáradni látszó Körmend egyre kevésbé tűnt veszélyesnek, így a hazaiak egy 10-0-ás rohammal korán, már a második félidő elején eldöntötték a két pont sorsát (33. perc: 20:9). Ifi: 27-17.

Józsa Krisztián: - Szorosabb mérkőzésre számítottam, de a lányok megkönnyítették saját dolgukat, megérdemelten nyertünk.

Oláh Sándor: -  A jobb csapat győzött.

Celldömölki VSE-Vulkánfürdő _Veszprém Barabás KC II. 26-25 (16-11). Celldömölk, 80 néző, v.: Gyalog, Juhászné.

CVSE: BALOGH - Nagy, SZOMORKOVITS L 13, VLASICH, SZOMORKOVITS A. 3, Füzfa 1, Sebestyén 1. Csere: SZABÓ, GEIGER, KOVÁCS 5, Freiberger 4, Bagics, Németh, Fülöp. Edző: Rozmán Gergő.

Jól kezdett a CVSE, ötletesen támadott, keményen védekezett, így magabiztos előnnyel vonulhatott félidőre. Fordulás után megtorpant a Cell, főleg támadásban akadozott a gépezet, de sikerült rendezni a sorokat, és megérdemelten győzte le a szezonban már másodszor a listavezetőt. Ifi: 27-60.

Doncsecz Dorinát (6) nehezen tartották a körmendiek, négy góllal járult hozzá a HVSE győzelméhez (Fotó: Unger Tamás)

Komárom VSE _Sárvárfürdő Kinizsi 27-33 (17-16). Komárom, 100 néző, vezette: Ritter, Zámbó.

Sárvár: Takács - Kazári 2, Bősze 3, Fehér 1, Soós P. 6, Horváth C. 10/6, Farkas 4. Csere: Varga (kapus), Földi 2,Vajda 5, Nardai, Csejtei. Edző: Pupp Adél.

Az első játékrész végig hullámzó volt, hol az egyik, hol a másik gárda vezetett egy-két góllal. A második félidő derekára a Sárvár védekezése összeállt, lerohanásból és indításból gyors gólokat szerezett, átvette a vezetést (50. perc: 25-26). A végjáték is a Sárváré volt, jobban bírta erővel a hajrát, az utolsó 10 percben egy 7-2-es sorozatot produkálva biztosan nyert. Ifi: 16-28.

SZESE Győr_Dr. Lipo Büki TK 20-25 (8-15). Győr, 100 néző, v.: Kiss, Vámosi.

Bük: HARASZTOVICS - FARKAS 5, UDVARDI 12/1, SEBESTYÉN 2, PATAKI, SZENCZI 2, HEGYI 3. Csere: Palkovits (kapus), Pup 1, Bősze, Ravadits, Németh N., Kondics. Edző: Mátés István.

A vendégek rögtön magukhoz ragadták az irányítást, remek védekezéssel, hatékony támadójátékkal rukkoltak elő, a szünetre jelentős előnyre tettek szert. A második félidőban nagy rohamokat vezetett a házigazda, faragta a hátrányát (45. perc: 16-19), de végül biztosan nyert a Bük. Ifi: 20-16.