Kosárlabda

2014.04.11. 18:25

Sopron-ZTE NKK: Papírforma eredmény

Az NB I A-csoportos női kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjében pénteken már el is dőlt a továbbjutás a Sopron javára, amely 2-0-ás összesítéssel lépett tovább az elődöntőbe, a ZTE NKK pedig az 5-8. helyért lesz érdekelt a folytatásban.

Kerkai Attila

Uniqua Euroleasing SopronZTE NKK 74-57 (16-12, 21-16, 18-11, 19-18)

Sopron, 300 néző. Jv.: Győrffy, Surányi, Tóth K.

Sopron: Ciglar 10/6, Zsovár 13/9, Simon -, Hawkins 11/3, Stankovic 4. Csere: Fegyverneky 18/6, Tetemondova 7, Weninger 2, Licskai 5/3, Kuttor 2, Böröndy 2. Vezetőedző: Igor Polanek.

ZTE NKK: Török 13/6, Ivanovic 4, Varga 10, Czukor 9/3, Horváth Zs. 13/3. Csere: Fuisz 3/3, Vágvölgyi -, Mányoky 3/3, Fritz 2. Vezető-edző: Gáll Tamás.

A női felsőházi rájátszásban a két együttes felcserélte a pályaválasztó jogot, így az első mérkőzésen szerdán Zalaegerszegen találkoztak egymással, s akkor 50 pontos soproni siker született. A második mérkőzést pénteken Sopronban rendezék, ahol az első pár perc szorosan alakult, de aztán a házigazda ellépett (15-9), ám az egerszegiek igyekeztek tartani a távolságot. Sőt, a 17. percben 29-23 volt az állás, ami hízelgő volt a zalaiakra nézve a szerdai 50 pontos vereség tükrében. A folytatásban sem lépett el nagyobb különbséggel a Sopron, amely kényelmes helyzetben volt, és csak arra ügyelt, hogy távol tartsa magától az ellenfelet. Ezt követően Hawkins pontjaival újra nagyobb lett a különbség a két csapat között (57-37), de meglepő módon a ZTE jól szedte a lepattanókat is és lelkesen játszott. A mérkőzés végéhez közeledve aztán a Sopron még nagyobb energiákat mozgósított, és biztosan lépett el ellenfelétől, így a két győzelemig tartó párharcot 2-0 arányban megnyerte. A Sopron az elődöntőbe jutott, míg a ZTE NKK az 5-8. helyért zajló helyosztókon lesz érdekelt a folytatásban.

Török Szilvia (7) jól irányította együttesét, ráadásul ponterősen is játszott a soproni találkozón. Fotó: Katona Tibor

Gáll Tamás: „ Ezúttal vállalható mérkőzést játszottunk, hiszen nem csak a Sopron akarata érvényesült a mérkőzés során. Tettünk is érte, hogy szorosabb legyen az állás, így nem vagyok elégedetlen és dolgos kosárlabdát mutattunk, ami az erényünk."

Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!