2014.07.14. 16:10

Kosárlabda: Győztes triplával

Heraklion - Értékes győzelemmel folytatta az A divíziós Európa-bajnokságot a magyar férfi U20-as kosárlabda-válogatott.

Horváth Erika

Magyarország–Oroszország 59-58 (21-15, 13-13, 8-13, 17-17).

Magyarország: Simon 2, Váradi 14/6, Perl 11/3, Bognár 8, Molnár 7. Csere: Bazsó, Bán 5/3, Sinkovits 8/3, Bakk 2, Csákvári 2, Garamvölgyi. Vezetőedző: Váradi Attila.

A Eb 13–20. helyéért kiírt csoportkör első találkozóján a magyar fiúk – bár a második negyedre 10 pontos vezetésre tettek szert (14. perc: 25-25) – ki-ki meccset játszottak az oroszokkal. A harmadik negyed végére 42-42-re zárkózott fel a rivális, és a záró etapban, a 36. percben a vezetést is magához ragadta (45-46). Elúszni látszott a meccs (38. perc: 47-53), ám Sinkovits büntetőivel a finisre sikerült két pontra felzárkózni (54-56). Aztán jött két Kulagin-büntető (54-58), és már csak 4 másodperc volt hátra. Kulagin volt az, aki sportszerűtlen hibájával segített a mieinknek: Váradi Benedek értékesítette a két egypontost (56-58), majd a magyar támadásban Sinkovits Dániel passzából Perl Zoltán süllyesztette el a győzelmet jelentő hárompontost az oroszok kosarában (59-58).

Kedd 11.30-tól az ellen a cseh csapat ellen játszanak a magyarok, akiket hétfőn 78-42-re intéztek el a németek.