Kézilabda

2014.09.10. 19:00

Nem bírt a juniorokkal felálló Békéscsabával az FKC

A rettentően sok hibával játszó Fehérvár KC csapatának a női kézilabda bajnokság 2. fordulójában esélye sem volt a győzelemre Békéscsabán. A lila-fehérek lényegében végig vezetve, a kapus Sipeki Flóra vezérletével teljesen megérdemelten tartották otthon a két pontot.

Káldor András

EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE — Fehérvár KC 24—22 (14—12)

Békéscsaba, 500 néző

Vezette: Herczeg, Südi

Békéscsaba: SIPEKI, Terenyi (kapusok) — GÁVAI 3, Tóth S. 1, Nyikolajenko 3, Diószegi 1, Szabó V. 1, SZÖGI 5, WALFISCH 3, Kovács A. 1, Glusica 4, Sári 2 (2).  Edző: Avar György

Fehérvár KC: Kiss É., Szavko (kapusok) — Májer 1, Tanabe, Csáki, TILINGER 7 (3), Horváth B. 3, Bogoszavljevic, Becséri, Hajduch 3, Isitate 1, Herr A., MAYER 3, Kazai 4 Edző: Bakó Botond

Az eredmény alakulása: 6. p.: 2—2, 12. p.: 4—3, 18. p.: 8—4, 24. p.: 10—9, 28. p.: 14—11, 34. p.: 14—13, 40. p.: 15—14, 46. p.: 18—16, 52.p.: 20—19, 58. p.: 23—20.

Kiállítások: 8 illetve 10 perc

Hétméteresek: 2/1 illetve 3/3

Szerda délután Békéscsabát is elérte az a frontrendszer, és az Előre csarnokát sem kímélte a csapadék, a felújítás alatt lévő létesítmény beázott, a felmosórongyok, és vödrök váltak főszereplővé, igencsak kérdésessé téve a találkozó lejátszását.

Felváltva voltak előnyben a csapatok egészen a 12. perc végéig, amikor Szögi Tímea találatával, először kettővel vezetett a vendéglátó együttes (5—3). Ez az állapot mindössze percekig tartott, ugyanis a lendületesen játszó Csaba a 17. percre négyre növelte vezetését Leposava Glusica gólját követően. Időt is kért nyomban Bakó Botond, bízva abban, hogy ráncba tudja szedni a társaságot, akiktől elsősorban a fegyelmezett játékot hiányolta. Úgy tűnt, hogy hatottak az intelmek, ugyanis zsinórban négyet lőtt az FKC, és feljött egy gólra (9—8) a szünet előtt tíz perccel. Mayer Szabina ki is egyenlített, ám utána ismét sebességet váltottak a lilák kétgólos előnyt kovácsolva a pihenőre. A második játékrész Májer Krisztina lerohanásból elért góljával indította az FKC, ám ezután elzárták a gólcsapokat a csapatok, és ötperces gólcsend kellett ahhoz, hogy Tilinger Tamara első akciógólját lője, ráadásul a Csaba csupán a 39. percben talált be először a félidőben Gávai Szonja révén. Majd másfél percen belül hármat rámoltak be a hazaiak, így a 43. percre megint hárommal mentek (18—15). Nem tudott átlépni saját árnyékán az FKC, amelyben alig láthattunk értékelhető egyéni teljesítményt. Ezt a juniorokkal telitűzdelt Csabát egy négy közé vágyó gárdának gólokkal illett volna legyőzni!