Haladás

2014.09.20. 12:57

Két piros lap, Hali-vereség

Az OTP Bank Liga 8. fordulójában a már 42. percben két kiállítás miatt kilenc emberre fogyatkozó Haladás 2-0-ra kikapott a Videotontól.

Pum András

SZOMBATHELYI HALADÁS - VIDEOTON FC 0-2 (0-2)

Szombathely, 2120 néző, játékvezető: Andó-Szabó

Haladás: Rózsa - Schimmer, Fehér, Devecseri, Katona - Kopúnek, Iszlai - Gaál, Nagy, Halmosi - Rocchi.

Videoton: Calatayud - Szolnoki, Juhász, Vinicius, Stopira - Simon, Sándor - Gyurcsó, Kovács I., Oliveira - Nikolics.

A mérkőzést élőben tekinti meg Tommaso Rocchi édesapja, édesanyja, felesége és gyermeke is.

A klubkártya bevezetése elleni tiltakozásul a szombathelyi kemény mag, a Green White Army, valamint fehérvári "társa", a Red-Blue Devils is távolmaradt a mérkőzésről.

A kezdőrúgást Balogh Sára végezte el.

A Videoton kezdte a meccset.

Egyelőre kiegyenlített a meccs, egyik csapat sem tudott mezőnyfölényt kialakítani.

11. perc: Iszlai kapott sárga lapot.

12. perc: Gyurcsó jobb oldali szabadrúgását Nikolics jó helyzetből, tíz méterről a léc fölé fejelte.

13. perc: Kovács István 20 méteres lövése pattogott el a jobb sarok mellett.

17. perc: Egy kipattanó labdát Halmosi, 18 méterről lőtt kapura, Calatayud azonban védett.

20. perc: Rocchi cselezgetett a bal oldalon, majd úgy tűnt, az egyik Vidi-védő kezére rúgta a labdát. Andó-Szabót nem hatotta meg a játékosok és a szurkolók tiltakozása, továbbot intett.

23. perc: Oliveira jobb oldali beadását Nikolics előrevetődve, hat méterről a jobb sarokba fejelte (0-1).

25. perc: Rocchi került jó helyzetbe, de 10 méteres lövésé Calatayud védte.

27. perc: Kopúnek kapott sárga lapot, mert felrúgta Nikolicsot. Majd a partjelző intésére Andó-Szabó kiállította a szlovák légióst.

33. perc: A leshatáron kilépő Gyurcsó iramodott meg a jobb oldalon, hosszú vágta után középre passzolt labdáját Nikolics estében a kapu közepébe helyezett (0-2.)

39. perc: Rocchi vett át egy labdát, majd kapásból, szép mozdulattal, 19 méterről alig lőtt a léc fölé.

35. perc: A roppant agilis Kovács szlalomozott át a védőkön, 14 méteres, középre tartó lövését azonban Rózsa bravúrral védte.

42. perc: Halmosi rúgta meg hátulról Szolnokit, Andó-Szabó őt is kiállította. Ez vicc, csak éppen nincs kedvünk nevetni. Száz ilyen becsúszás van egy meccsen, sok esetben ezért sárga jár csak...Ráadásul Szolnoki miután eljátszotta a nagy halált, nem sokkal később már saját lábán ment le a pályáról, és rövid "ápolás" után visszakocogott...

Két perc a hosszabbítás.

Vége az első félidőnek, Andó-Szabó füttykoncert közepette vonul az öltözőbe.

A szünetben Skoda Szabolcs Hali-szurkoló kapta meg Horváth Balázs kistulajdonostól a 10-es számú, dedikált Hali-mezt. Az úriember licitálta a legtöbbet a mezre, a befolyó összeget a kaposvári Horváth Tamás gyógykezelésére utalja át a klub.

II. FÉLIDŐ

A szünetben cserélt Artner Tamás, Gaál helyett Szakály állt be.

Andó-Szabó változatlanul "népszerű" a szombathelyi drukkerek körében, három perc alatt háromszor hallhatta az "Állítsd ki!" rigmust.

A Haladás megpróbálja magához ragadni a kezdeményezést, ám kettős emberhátrányban ez nem egyszerű feladat.

Most az van, hogy a Haladás passzolgatását hatalmas ollézás, a Videotonét pfújolás kíséri.

58. perc: Gyurcsó ugrott ki egyedül, ám a kapujából kifutó Rózsa lábbal mentett.

60. perc: Rocchi kapott sárgát, mert azt reklamálta, hogy kb. 15 méterre áll a sorfal egy fehérvári szabadrúgásnál, ezért egy métert előrelépett. Andó-Szabó azonban sárgával büntette.

67. perc: Katona hibázott kétszer is, de Kovács 13 méteres, jobbról leadott lövését Rózsa fogta.

70. perc: Sándor 22 méteres lövését Rózsa vetődve ütötte ki.

61. perc: Csere a Videotonban, Nikolics sétál le csigalassúsággal,  Feczesin áll be helyére. Csere a Haladásban is, Iszlai helyére Jagodics állt be.

74. perc: Ismét cserél a Videoton, Oliveira helyett Kleinheisler a pályán.

Megkaptuk Gyimesi Csabától a hivatalos nézőszámot, 2120 néző van a stadionban.

80. perc: Csere a Haladásban, Rocchi vastaps közepette vonul le, helyére Gyurján állt be.

88. perc: Nagy Olivér 17 méteres, balról elvégzett szabadrúgás alig ment el a léc felett.

90. perc: Szolnoki kapott sárga lapot.

Vége a mérkőzésnek. Az első félidőben a két kiállításnak köszönhetően hamar eldőlt a három pont sorsa. Szünet után a Haladás becsülettel küzdött a kissé kiengedő Videoton ellen, ám nem sikerült szépítenie.