BC Körmend

2014.09.20. 19:02

Döntőben a Körmend a Göcsej Kupán

Gyenge kezdés után végül magabiztos sikert aratott a Jászberényt 23 ponttal verő, két ex-Falco-st, Zeljko Zagoracot és Boban Tomicot soraiban tudó szlovén csapat ellen a Körmend.

Vezetőedző: Teo Hojc

Az eredmény alakulása. 5. p.: 0-10. 8. p.: 6-18. 13. p.: 13-27. 19. p.: 30-28. 23. p.: 39-32. 29. p.: 55-40. 33. p.: 68-46. 36. p.: 72-58.

Kipontozódott: Tomic 32. o., Fon 38. p.

Az biztos volt a mérkőzés előtt, hogy jóval nehezebb dolga lesz a Körmendnek, mint az első napon, a Baja ellen. A szlovén csapat 23 ponttal győzte le a Jászberényt. És ezúttal is úgy kezdett, hogy gyorsan dűlőre vigye. A Körmend az ötödik perc legvégén, Ferencz hármasával szerezte első kosarát. A szlovének ekkor már tíznél tartottak. A második negyed elején tovább nőtt a különbség. A szlovének keményen védekezve, a labdás embereket szinte folyamatosan csapdázva akadályozta a piros-fekete támadásokat. Aztán mínusz 14-ről Bell-Holter két akciójával kezdett zárkózni a Körmend, majd Ferencz táltosodott meg. Az ő vezérletével állva hagyta ellenfelét a csapat. A nagyszünet után is folytatódott a roham, több egyéni villanás is színesítette a játékot. Popadics tíz méteres hármassal zárta a 3. negyedet. A 4. pedig már formaság volt, magabiztosan jutott a Göcsej Kupa döntőjébe a Körmend.

Mestermérleg:

Aaron Mitchell: – Minden nap azon dolgozunk, hogy tegyünk egy újabb lépést. Ma ez újra csak sikerült. Viszont nem kezdhetünk 0-10-es állással mérkőzést, mert az komoly tehet jelent. Örülök a mai győzelmünknek, dolgozunk tovább.