Videoton

2014.10.09. 15:40

Nikolics Nemanja termeli a gólokat idén is

A hétvégén PMFC-MATIAS ellen lejátszott bajnokik Nikolics Nemanja ismét eredményes volt, és ezzel beérte Burcsa Győzőt, a Videoton FC klubigazgatóját a klub góllövő örökranglistáján.

Káldor András

Minden idők legeredményesebb fehérvári játékosa, Szabó József - aki az 1984-85-ös szezonban az UEFA-Kupa gólkirályi címét is megszerezte 111 találatot szerzett a Vidiben. Második helyen 78 góllal a Videoton FC klubigazgatója, Burcsa Győző állt, míg a harmadik helyet 77-77 góllal holtversenyben Tiber László és Nikolics Nemanja foglalta el.

Az idei szezon előtt a Vidi válogatott támadója az örökranglistán 66 góllal az ötödik helyen állt, azóta tíz forduló alatt újabb 12 találat fűződik a nevéhez. Érdekesség, hogy Burcsa Győző 177 bajnokin jutott el 78 gólig (0,44 gól / meccs), Szabó József 236 élvonalbeli meccsen lőtt 111 gólt a Vidiben (0,47 gól/meccs), míg Nikolics 134 találkozón szerzett 78 gólt (0,58 gól/meccs). Ha a játszott perceket és a lőtt gólokat nézzük, akkor még ennél is teljesebb képet kapunk. Szabó József összesen 19112 percet töltött a pályán, vagyis 172 percenként lőtt gólt. Burcsa Győző 15345 perc alatt jutott el 78 találatig, ami azt jelenti, hogy 196 percenként talált be. Nikolics 8141 perc alatt lőtt 78 gólt, azaz 104 percenként zörgette meg az ellenfelek hálóját. Rajtuk kívül a Videoton legjobb tíz éles lövésze közé tartozik Karsai László (71), Wollek Tibor (65), Horváth Ferenc (63), Májer Lajos (58), Nagy II János (56), André Alves (55) góllal.

Feltétlenül meg kell említeni, hogy Nikolics jelenleg Európa második legeredményesebb játékosa, csupán a HNK Rijeka válogatott kerettag játékosa, Andrej Kramaric lőtt nála több gólt, ő 11 meccsen 13 találatnál jár.