2014.10.12. 17:15

A tabella élén a HVSE - Ötödik bajnokijukat is megnyerték a kézisek

Remek formában van, idei ötödik bajnokiját is megnyerte a Haladás VSE NB I-es női kézilabdacsapata.

Tóth Gábor

Mohácsi TE–Haladás VSE 25-29 (13-17)

Mohács, 300 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, v.: Balogh, Tóth.

Mohács: Radocsay – KÁLETZ 6/4, Erdélyi, MIZSÁK 7, Bozsovics 2, Zsolt 4/2, Kerék 2. Csere: Palotás, Dittrith, Kovácsfi. Edző: Kovács Jenő.

HVSE: HAJDUK – MAYER 11/1, Pados 2, Debreczeni 2, Pukler 5, SZECSŐDI 3, SZENDREI 4. Csere: Tömő (kapus), Bolfán, Mórocz, Császár 1, Gaylhoffer 1, Jámbor. Edző: Bölöni Roland.

A négy győzelmet maga mögött tudó HVSE az idei utolsó, 13. fordulóból előrehozott meccsen lépett a Mohács vendégeként pályára. Talán a hosszú utazás miatt fásultan kezdte a találkozót a szombathelyi gárda (8. perc: 6-4). De aztán belelendült, átvette az irányítást (16. perc: 6-11), és innen már nem volt kérdés, hogy melyik a jobb csapat. Fordulás után a házigazda – kihasználva, hogy a HVSE sokat játszik emberhátrányban – még vezényelt egy rohamot (45. perc: 20-23), amit könnyedén vertek vissza a vendégek (50. perc: 20-27). Az utolsó percekre nem maradt izgalom, ötödik bajnokiját is megnyerte a HVSE. Ifi: 32-31.

Bölöni Roland: – A tabella élére ugrottunk, jár a gratuláció a lányoknak!