2014.10.22. 15:50

A Zágráb skalpja is megvan!

Küzdelmes mérkőzésen nyert az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabda együttese a SEHA-Ligában a PPD Zagreb ellen (27:22)

B. Virág Rita

MKB-MVM Veszprém-PPD Zagreb 27:22 (14:13)
Veszprém, 4800 néző. V.: Krkacev, Kalevski (macedónok).
MKB-MVM Veszprém KC: Alilovic - Gulyás 2, Zeitz 3, Ilic 4 (1), Terzic, Ugalde 4, Chema 2. Csere: Nilsson 9, Schuch, Ruesga, Marguc 3 (2), Iváncsik G., Sulic, Kancel. Edző: Carlos Oretga.
PPD Zagreb: Stevanovic- Sprem 1, Obranovic 3, Valcic J. 1, Brozovic 3, Sebetic 2, Rakovic 4 (1). Csere: Ivic (kapus), Valcic T. 1, Pavlovic 2, Stepancic 3, Susnja, Lukacec, Mihic 2 (1). Edző: Veselin Vujovic.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2.

A Zagreb kezdi a meccset, Alilovic védéssel mutatkozott be. Ilic nem sokat teketóriázik, 1:0.

Kisebb technikai probléma után helyre állt az internet csatlakozás. Az állás 7:7.

Ilic góljával vezet a Veszprém, 8:7. Elrontott horvát támadás után Ugalde góljával 9:7. Valcic J. szépített 9:8, 17. perc. Aztán újra Nilsson eredményes. Jó védekezés után Ugalde kapott indítást, persze nem hibázik, 11:8. A Zagreb időt is kér. A 18. percnél járunk.

Alilovic védett nagyot, de marad a Zagrebnél a laszti. Stepancic szerzett szerencsés gólt, 11:9. Újra Alilovic nevét zengi a B-közép.

A 24. perc kezdetén 12:10 az állás. Egyelőre a fiatal és lendületes vendégek jól állják a sarat a Veszprém ellen. Alilovic szenzációs formát mutat. Ilic remekül játssza meg Nilssont, aki estében is a kapuba vágta a labdát, 13:10.

Hosszasan támadhat a Zagreb, már vagy egy perce passzívat jeleznek a játékvezetők. Időkérés a vendégek részéről.

Obranovic lövése megpattant a falon, de végül Alilovic kapujában kötött ki a labda, 13:11. Eladott hazai labda után újra Obranovic, 13:12.

Ilic rontása után Valcic T. egalizált a félidő utolsó percében. A szurkolók Ébresztőt! kiabálnak!

Hetest lőhetünk, Ilic nem hibázik, 14:13. Sebetic lőhet időntúli szabaddobást, a labdát Terzic képébe vágta, hatalmas a füttykoncert a veszprémi játékost most támogatják ki.

Sebetic két perccel kezdi a második félidőt, miután Terzicet fejbe dobta.

Zeitz kezdi a gólgyártást, 15:13, 31. perc.

Stepancic találata után újra Ilic bejátszásából Nilsson eredményes, 16:14. Nilsson már a hatodik gólnál tart, 17:14.

Zeitz a szélről ejt Ivic kapujába, 18:14.

Schuchot állítják ki. Rakovic a szélről kíméletlenül bevarrja, 18:15, 36. perc.

Nilssont most Gulyás játszotta meg, aki hétméterest harcol ki. A büntetőt Ilic a kapufára dobja.

Áll a játék percek óta, de senki nem tudja, miért...Most visszaállítják az órát, a 36. perc végén járunk.

Nilsson hetedik gólját jegyezhetjük fel, persze megint Ilic vette észre...

Zeitz szerzett ügyesen labdát. Chema robogott végig a védőfalon, 20:15.

Stepancic átlövésével 20:16. Nilsson ma megállíthatatlan, 21:16. Brozovic préseli be, 21:17. Sprem ziccerével újra közel van a Zagreb, 21:18.

Stepancicot küldik le két percre, Chemát kicsit megrángatta, aki persze azonnal földre vetette magát...

Alilovic szenzációs védése után a Veszprém jutott büntetőhöz, Marguc biztosan lövi a kapuba a labdát, 22:18.

Alilovic védett megint hatalmas bravúrral, az indítás végén Chema hízlalja ötre az előnyt, 23:18, 47. perc.

Megkezdődik az utolsó tíz perc. Továbbra is küzdelmes a találkozó, a horvátok nagyon keményen üldözik a Veszprémet, de a nagyobb rutin és a jobb játékerő a házigazdáknál van.

Marguc góljával először hatra nőtt a differencia a két fél között, 24:18.

Sulic érkezett a pályára, térdvédővel és hetest harcol ki. Marguc be is vágja, 25:18.

Nilsson kapott kétperces kiállítást, 54. perc. Alilovic ma (is) zseniális!

Marguc kapott két percet szabálytalan pályaelhagyásért. Alilovic egy bravúrral áll bosszút... Időt kér Ortega mester.

Rakovic szépít, 25:19. Három perc maradt hátra, amikor Gulyás eredményes, 26:19. Nem ez volt az idei évad legjobb meccse. A nézők is inkább szórakoztatják magukat...

Pavlovic után Nilsson talál a kapuba, 27:20. Schuchot küldik le megint két percre. A megítélt hetest Mihic vágja Alilovic kapujába.

A fiatal Mihic szélről is jó, 27:22. Vége, maradt a 27:22.

Carlos Ortega: - A Zagreb fiatal együttese szép jövő előtt áll. Szerintem két, három év múlva már Európa legjobbjai között emlegethetjük a horvát gárdát. Sok problémánk volt ezen a meccsen, sokan bajlódtak sérüléssel, ezért mindenkinek a megszokottnál egy picivel többet kellett nyújtani. Ebben a szezonban még nem védekeztünk ilyen jól. Christian Zeitzot szeretném kiemelni, aki különösen jól teljesített.

Andreas Nilsson: - Mióta Veszprémben játszom ez volt a legjobb meccsem. Ellenfelünk fiatal, gyors csapat, de kitűnően védekeztünk és ki tudtuk használni a hibáit.

Veselin Vujovic: - A mi fiatal csapatunknak ilyen szintű csapatok ellen, ilyen mérkőzésekre van szüksége. Ettől tudunk fejlődni. Nem volt sok időnk a BL után felkészülni, de mindent megtettünk, hogy partiban legyünk a Veszprémmel. Az első húsz percben lépést tudtunk tartani a hazaiakkal, de a másodikban ritmust váltottak, amit már nem tudtunk lekövetni. A beálló játékukra sem tudtunk reagálni. Úgy érzem, jó eredményt értünk el Európa egyik legjobb csapata ellen.

Lukacec Mateo: - A legforróbb hangulatú arénában bárkinek nehéz játszani, de úgy vélem, becsülettel helyt álltunk. A második félidőben akadt egy üresjáratunk, amit kíméletlenül kihasznált a Veszprém.