Női kézilabda

2014.10.23. 18:05

A Kohász remekül játszott, az Érd nagyon szenvedett

Érd - A bajnoki szünet előtt jó szériában voltunk, kíváncsi vagyok, tudjuk-e ott folytatni, ahol három hete abbahagytuk. Új bajnokság, új csapatok, tehát nincs bennünk a tavalyi bronzcsaták miatt revánsvágy.

Jankó Árpád

Mindezt Mátéfi Eszter, a Dunaújvárosi Kohász szakvezetője nyilatkozta az érdi bajnoki találkozó előtt.

Érd_Dunaújvárosi Kohász 18-24 ( (6-9)

Érdi Sportcsarnok, 1000 néző. vezette: Herczeg, Südi.

Érd: Janurik - Schatzl 3 (3), Klivinyi 1, Vukcevic 1, Pálos-Bognár 5 (3), Signate, Kovács 4. Csere: Oguntoye, Gridnyeva (kapusok), Szekeres, Kisfaludy, Kostukova, Krpez 4, Takács K., Mester, Nick. Edző: Szabó Edina.

D. Kohász: Triffa - Azari 3, Triscsuk 5, Takács D., Ferling 2, Bulath 4, Vincze 5. Csere: Nagy É. (kapus), Mekler-Rádl, Kamper 4, Berta, Hosszu, Takács B., Ács 1. Edző: Mátéfi Eszter.

A két rivális csatájának elején a Kohász ébredt fel előbb, és sokak meglepetésére, már a 12. percben 5-2-re vezetett. Ekkor már a dunaújvárosiak arcán a mosoly, a játékukban pedig a fegyelmezettség, az összeszedettség a legfontosabbat elárulta: ezúttal sokkal felkészültebb csapat a Kohász a hazaiaknál. Ragyogóan védekezett a vendégcsapat a zavaró Vincze mögött, Triffa Ágnes pedig szenzációsan védte a kaput. A vezetés nőtt a tehetetlen érdiek bánatára (4-9), majd háromszor is megdöngették a kapufát Ferlingék. A félidő végefelé Mátéfi Eszter észrevételezte a körülményesebb támadásokat. Így is 6-9 lett az első félidő eredménye.

Fordulás után a közte kettőért küzdött az Érd. Egyszer sikerült (7-9), de a Kohász megint kiválóan védekezett, és ötletesen támadt (7-12). Azari Fruzsina cunderezése egészen megalázó jelenet volt az érdi szurkolók számára, akik el is hallgattak, mint kiderült, a mérkőzés végéig. Bezzeg a Kohász szurkolói önfeledten szárnyaltak, és kieresztették hangjukat. A fekete sereg (a Kohász meze) tagjai közül parádés gólokat dobtak felváltva, hol Bulath, hol Kamper, az érdiek figyelmét magára vonó Triscsuk, azután Vincze, mögöttük pedig Triffa a fizikát meghazudtolva röpködött a gólvonal előtt. Öröm volt nézni ezt a nagyszerű játékot.

Remek előjel az FTC elleni hazai találkozóra (október 31. péntek).

Szabó Edina: - Rosszul kezdtünk, gyengén védekeztünk, fegyelmezetlenül játszottunk. Elment az önbizalmunk is. A Kohász magasabb sebességen kézilabdázott.

Mátéfi Eszter: - Taktikusan, fegyelmezetten megoldottuk a feladatunkat. Ragyogó védekés és kreatív, szellemes támadójáték, így nyertünk. Remek győzelmet arattunk.

Triscsuk Krisztina: - Kezdetben nagyon izgultam, de koncentráltam. Azt gondoltam, hogy jóval szorosabb lesz a meccs. Boldog vagyok, mert nyertünk. A Kohász pedig egy igazi kis család, remekül érzem magam Dunaújvárosban.

AZ NB I ÁLLÁSA

1. Győr 7 7 0 0 236-139 14

2. FTC 6 5 1 0 201-136 11

3. Siófok 7 5 1 1 214-179 11

4. DKKA 7 5 0 2 179-147 10

5. Érd 7 3 1 3 176-153 7

6. Fehérvár KC 7 3 1 3 153-162 7

7. Békéscsaba 7 3 0 4 169-197 6

8. Vác 6 2 0 4 122-141 4

9. Mosonmagy. 6 1 1 4 129-164 3

10. MTK 6 0 2 4 148-178 2

11. DVSC 6 1 0 5 125-162 2

12. Szeged 6 0 1 5 130-224 1