Kosárlabda

2014.10.24. 19:15

Majdnem száz pont az NB I/B-ben

Veszprém - Biztos győzelmet aratott a Hoya Pannon Egyetem Veszprém a férfi kosárlabda NB I/B-ben a Falco II ellen (98:85).

B. Virág Rita

Veszprém -Falco II 98:85 (29:27, 21:17, 28:19, 20:22)

Veszprém, 300 néző. V.: Török, Németh, Pécsi. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Vertetics 20/3, Gáll 3/3, Kámán 18/6, Farkas 32/6, Kelemen 6/3. Csere: Novák P. 2, Novák B. 12, Takács A. 5, Kováts, Sipos, Oltárczy, Nagy. Edző: Petőfi Áron. Falco KC II: Gábor, Bazsó 25/9, Karagity 14/3, Tóth D. 7/3, Varga M. 10/3. Csere: Kovács B. 6, Takács Á. 2, Bagó 4, Hódi 4/3, Mészáros, Szabó B. 10, Németh A. 3/3. Edző: Váradi Attila.

Lendületesen kezdett a Veszprém, Vertetics vezérletével pillanatok elhúzott a házigazda (4. perc: 14:7). A szombathelyiek kezdtek magukhoz térni, és két pontra felzárkóztak (16:14). Bazsó büntetői után pedig már egyenlő volt az állás. A negyed végéig felváltva estek a kosarak (29:27). Bakonyi pontokkal indult a második felvonás (37:27), időt is kért a Szombathely. Petőfi Áron folyamatosan cserélt, de így is biztosan tartotta a különbséget a Hoya: 17. perc: 46:33. Aztán egy-két elkapkodott helyzet után máris tízen belülre került a vasi csapat, sőt a félidő végére újra nyílt lett a meccs (50:44).

Farkas és Kámán kosaraival újra helyzetbe hozta magát a Veszprém (58:44). Farkas nagyszerűen játszott, és gólerős játékának köszönhetően 77:61-re elhúzott a Veszprém. A negyedik negyedben kisebb megtorpanás után ismét az egyetemisták akarata érvényesült, határozott védekezéssel és precíz, gyors támadásokkal biztosan szerezték meg a győzelmet.

Petőfi Áron: - Jó egyéni teljesítményekkel sikerült legyőznünk egy igen erős ellenfelet. Kicsit viszont sokallom a kapott pontok számát.