2014.11.02. 10:15

Idegenben aratott fontos győzelmet a HVSE női gárdája

Győr - Nyolcadik bajnokiján a hetedik győzelmét aratta a Haladás VSE NB I/B-s női kézicsapata. Ráadásul fontos sikert aratott.

Tóth Gábor

Győri Audi ETO KC II.– Haladás VSE 28-31 (15-14)

Győr, 100 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Kovács T., Mándli.

HVSE: SIMONA – Szecsődi 1, PUKLER 9/2, MÓROCZ, DEBRECZENI 1, GERENCSÉR, MAYER 11/3. Csere: Tömő (kapus), CSÁSZÁR 2, PADOS 6, Gaylhoffer, Gönczöl 1. Edző: Bölöni Roland.

Győr: Wéninger – Bouti 2, Baracskai 2, Guttyán 3, HORVÁTH 6/3, VÉKÁSY 5, KISS 5. Csere: Pusztai (kapus), Tóthová 1, Imre 1, Maláti 3. Edző: Danyi Gábor.

Simona Hajduk fontos védésekkel járul hozzá a győzelemhez. Fotó: Unger Tamás

A múlt heti kellemetlen, váratlan hazai vereség után egy dobogóért harcoló, különösen hazai pályán veszélyes Győr fogadta a Haladást.

Jó tempót diktáltak a felek, nagy csatát vívtak (17. perc: 7-9), felváltva vezettek (23. perc: 12-9). Ám a második félidőben remek védekezéssel rukkolt elő a motivált HVSE, így elmaradtak a hazai átlövésgólok. Egyre több győri támadás maradt gól nélkül, a gyors szombathelyiek viszont nemcsak hátul, hanem elöl is hatékonyak voltak (48. perc: 19-25).

A remek napot kifogó, több kiváló egyéni teljesítményt felvonultató Haladás felőrölte ellenfelét. Így a hajrára nem maradt izgalom – hiába férkőzött a végén közelebb az ETO. A szombathelyiek – értékes – győzelme megérdemelt, remekül küzdöttek, jól is játszottak, szervezeten, motiváltan kézilabdáztak. Ifi: 44-28.

Bölöni Roland: – Ma csapatként játszottunk, ez volt a győzelmünk kulcsa.