Foci

2014.11.10. 12:25

Megyei II - Visszalépett az utolsó Vértesacsa

Fejér megye - Fejér megye másodosztályú labdarúgó bajnokságának 13. fordulójában a Vértesacsa visszalépett, a Vál gólképtelen volt, a Bakonycsernye és a Sárosd azonban remekelt.

Ferencz Balázs

Osz-Car csoport

Bakonycsernye–Mány 5-0 (1-0)

Vezette: Závotka Csongor.

Bakonycsernye: Lukács L. – Strommer, Monostori (Boros L.), Právics (Tábori), Schneider – Varga J., Varga A., Fodor K., Kovács D.- Simek Cs. (Simek A.), Bocska. Vezetőedző: Varga Jenő.

Mány: Szabó B.- Méhész, Horváth G. (Bukó), Szabó L., Szabó Á. – Apostagi, Nitti K., Radovics, Balla I. – Mohácsi, Jakab T. (Schnobl).

Gól: Strommer (35., 54., 67., 90.), Varga A. (56.).

A hazai csapat hamar átvette a kezdeményezést a mérkőzésen és a szünetig meg is szerezte a vezetést. A második félidőben a fáradni látszó és idegesen futballozó vendégcsapat teljesen beszorult saját kapuja elé. A sok gólt ígérő offenzíva eredménnyel járt, a négy gólt szerző Strommer vezetésével a Bakonycsernye fölényes győzelmet aratott.

Bodajk–Pátka 1-0 (0-0)

Vezette: Hajdu Balázs.

Bodajk: Kiss N.- Tóth B., Polczer, Bregócs, Wachtler- Kovács T. (Vincze V.), Erdei F. (Vásári), Falvai, Gergő – Palkovics, Oroszlán (Nyevrikel).

Pátka: Csikesz P.- Orosz, Krell, Szakács, Molnár Zs. – Fülöp A., Füri, Sinka J., Denke – Kéri P., Zalka. Vezetőedző: Nagy Bálint.

Gól: Wachtler (83.).

Pettend–Kőszárhegy 2-5 (0-2)

V.: Krajcsovics Adrián.

Pettend: Mészáros D. – Simon P., Csernik, Bánoczki T., Gerhát – Szabó G., Hajós, Józsa, Győrfi – Csikós, Czottner Á.

Kőszárhegy: Szabó R.- Szőlősi (Grozly), Borsos Z., Berkei, Rózsás – Varga D., Enyed, Varga A., Vörös G. – Pereczes I., Csenki (Pinke). Szakmai igazgató: Simon Gyula.

Gól: Győrfi (51.), Czottner Á. (61.), illetve Enyed (21.), Vörös G. (23., 73.), Berkei (53.), Pinke (85.).

Kiállítva: Hajós (65.).

Pázmánd–FC Csákvár II 0-1 (0-0)

Vezette: Farkas István.

Pázmánd: Lőrincz Z. – Kerkuska, Glócz, Barna, Bauer G.- Lukács P. (Böjte), Torma, Boda, Sztyéhlik (Varga Á.) – Németh L., Rózsa Cs. (Kolonics). Vezetőedző: Köllő Zoltán.

FC Csákvár II: Zelizi – Szabó S., Király B., Schneider, Gulyás Gá. – Juhász Á. (Szmolka), Sebestyén, Fehér I. (Tóth Sz.), S. Molnár G. – Gulyás Ge., Fenyves. Vezetőedző: Takács József.

Gól: Tóth Sz. (83.).

Fehérvárcsurgó–Vál 0-0 (0-0)

Vezette: Szabó Attila.

Fehérvárcsurgó: Guti – Csizmadia I., Bernáth M., Veres G., Lascsik – Répási, Stumpf (Bernáth P.), Csány, Varga L. – Andocsi, Kindl. Vezetőedző: Mesics János.

Vál: Sztányi B. – Indi, Mayer, Burián, Petényi – Szoboszlai, Rada, Jakab J., Zágoni L. – Zágoni R. (Szarvas), Komlódi (Csókás).

Jók: az egész hazai csapat, illetve Sztányi, Rada, Komlódi.

Jó iramú, küzdelmes mérkőzést játszott a két csapat, szép számú néző jelenlétében. A mérkőzésen mindkét csapat igyekezett a maga javára fordítani a mérkőzést. A kapuk váltakozva forogtak veszélyben, a mérkőzés összképét tekintve kis szerencsével fehérvárcsurgói győzelem is születhetett volna.

Mayer Attila (a levegőben) csapata, a listavezető Vál, nem bírt a lelkes fehérvárcsurgóiakkal, döntetlen lett a párharc vége. Fotó: Koppán Viktor

Kajászó–Kápolnásnyék 3-2 (0-0)

Vezette: Tóth III László.

Kajászó: Keresztúri M.- Marton D., Székely Sz., Chevriat, Kovács A. – Marton B., Nagy P., Szabó B., Kamocsa L.- Barabás (Toller), Farsang Z. (Hajdu M.).

Kápolnásnyék: Szabadi P. – Szentgyörgyi, Bernáth T., Őri, Hajdú – Fazekas (Kármán), Silhány, Ribi Cs., Peng – Varga J. (Tóth B.), Pál I. Vezetőedző: Menus Tamás.

Gól: Farsang Z. (50.), Barabás (54.), Kamocsa L. (85.), illetve Ribi Cs. (70.), Pál I. (92.).

Iszkaszentgyörgy–Pákozd 1-3 (1-2)

V.: Jónás Péter.

Iszkaszentgyörgy: Németh Zs. – Tóth P., Kéri N., Botka A., Tóth Á. – Cseh B., Gyarmati, Nyers, Kiss A. – Vári (Fábián), Kertész. Vezetőedző: Molnár János.

Pákozd: Nagy T. – Horváth Zs., Bengyik (Orbán), Pőcze Sz., Simó (Jasper) – Hollósi (Reinhardt), Kocsándi, Rothauszki, Schultz (Igari) – Pőcze B., Csík. Vezetőedző: Andorka Péter.

Gól: Kiss A.(2.), illetve Bengyik (6.), Csík (39., 86.).

Vértesacsa–Pusztavám 0-3 – mérkőzés nélkül

Agárdi Termál csoport

Szabadegyháza–Soponya 2-2 (2-2)

23 néző, V.: Nagy II L.

Szabadegyháza: Deák M.- Csupor, Vizi, Vida, Sági B.- Rapai G., Kiss P., Szaniszló, Szalai – Bartos (Horváth F.), Urbán M. (Zámbó).

Soponya: Domján – Joó F., Joó T., Szita Zs. (Szolga), Varga A. – Radnics (Sütő G.), Budai J., Szabó A., Sütő Z. (Szombath Á.) – Szücs K. (Farkas L.), Theisz (Bali).

Gól: Vida (3.), Sági B. (34.), illetve Radnics (10.), Varga A. (17.).

Jók: senki, illetve az egész vendégcsapat.

A 3. percben egy jobboldali szögletet Vida fejelt vissza középre a hosszúról,s az érkező Csupor fejese talált a kapuba, 1-0. A 6. percben Vida végezhetett 20 méterről szabadrúgást. A kapus szögletre mentett. A 10. percben egy baloldali beadás a soponyai Radnicsot egyedül találta az öt és felesnél, aki bevágta az egyenlítő gólt, 1-1. A 17. percben a félpályáról Varga kapott jó indítást. A 30 méteren kiugró csatárnak a hátvédek csak a hátát látták és a büntetőterületen belül Deák mellett a jobb alsó sarokba gurított, 1-2. A 34. percben Kiss ment el a jobb oldalon és beadását az érkező Sági mintaszerűen pörgette a kapu bal sarkába, 2-2. A 36. percben Szaniszló szabadrúgását a soponyai kapus bravúrral védte. A 40. percben Dérfi kitűnő indítását Kiss 25 méterről lőtt, a kapus hárított. A 48. percben egy gyorsan elvégzett bedobásnál Urbán egyedül vihette a labdát kapura, de 10 méterről ellőtte a kapu előtt. A 73. percben Szalai futott el a bal oldalon, de 10 méterről a kapusba lőtt. A hazaiak közel tíz percen keresztül tartották tűz alatt a kaput, de eredmény nélkül. A vendégeknek a mérkőzés végén csupán egy-egy előreívelésre futotta. A 88. percben Vida lágyan beívelt balról, Szaniszló öt méterről a kapusba fejelt.

Kulcs–Enying 2-1 (1-1)

Vezette: Altorjay Áron Gellért.

Kulcs: Komáromi Á. – Mohácsi, Ócsai, Fehér K., Molnár Z. (Fekete Gy.) – Mészáros Á., Deli, Mácsfalvi (Biró), Balogh D. (Peredi) – Godó, Simon N. Vezetőedző: Boncz Gábor.

Enying: Dobai – Fekete Z., Kovács L., Farkas M., Buruncz – Balogh Gy. (Blaski), Nagy L., Lovizer, Halász – Szőke, Molnár Z. Vezetőedző: Gergics Jenő.

Gól: Godó (45.), Simon N. (74.), illetve Halász (22.).

Lajoskomárom–LMSK Masita 4-0 (2-0)

120 néző, Vezette: Kovács Róbert.

Lajoskomárom: Szabó N. – Bogár A., Vései, Kleiber (Csulik), Kunos – Cseke P. (Szabó Z.), Balogh M., Tulok, Reichardt (Vinczellér) – Paluska K., Szalai N. Vezetőedző: Kecskés József.

LMSK Masita: Kovács Cs. – Zalatnai, Tombor, Lázár, Szabó A. – Suba, Sütő L., Cziczinger (Borka), Pómizs – Lakatos Cs., Tímár K. (Varga P.).

Gól: Balogh M. (28.), Paluska K. (38., 83.), Vései M. (53.).

Kiállítva: Varga P. (55.).

Jók: Bogár, Tulok L. ill. Tombor, Pómizs.

Jól láthatóan védekezésre rendezkedett be a vendég lepsényi csapat, ezt egészen a 28. percig tették sikerrel, amikor Balogh M. 22 méteres lövése vágódott a kinn álló Kovács kapus fölött a hálóba, 1-0. A 38. percben Kleiber kitűnő átadásából Paluska K. indult meg, s átemelte a kifutó kapus fölött a labdát, 2-0. Az 53. percben Vései M. 25 méteres szabadrúgásból szerezte a harmadik hazai találatot. Két perc múlva a szándékos szabálytalanságot elkövető Varga P. a kiállítás sorsára jutott. A 83. percben egy védőkről felperdülő labdát Paluska K. szemfülesen helyezett a jobb sarokba, 4-0. A 90. percben Pómizs elesését büntetővel jutalmazta Kovács játékvezető, a Sütő által elvégzett tizenegyest Szabó N. gyors vetődéssel hárította. A sok helyzetet kihagyó lajoskomáromi csapat magabiztos győzelmével ismét a 2. helyre lépett fel a tabellán.

Káloz–Pusztaszabolcs 1-1 (0-0)

Vezette: Géringer Zoltán.

Káloz: Takács L. – Pál A.(Takács T.), Baranyai B., Ludányi L., Szabó Sz. – Tóth B., Szabó J., Fazekas Z., Somogyi V. – Vörös G., Grigoliát (Jasztrapszky). Vezetőedző: Bencze Zsolt.

Pusztaszabolcs: Nagy E. – Budai Z., Tóth J., Imre J., Székely P.- Bakos, Györök (Balogh Z.), Tóth N., Kovács B. – Nagy Á. (Szabó N.), Baranyai R.

Gól: Szabó Sz. (57.), illetve Bakos (47.).

Aba-Sárvíz–Sárosd 1-4 (0-2)

Vezette: Jakab Géza.

Aba-Sárvíz: Győr – Török G., Kulcsár Z., Nyitrai D., Tóth R.- Esze A., Tóth R., Lakk (Gyuricza), Domonkos (Madácsi) – Máyer (Ilyés), Esze T. Vezetőedző: Bor Dezső.

Sárosd: Pap B. – Tornyai, Sipos J., Dvéri Zs. (Tiber Sz.), Gál P. (Kovács Zs.) – Meszlényi, Kövecses, Rauf R., Truszek (Egerszegi) – Arany, Kargl. Vezetőedző: Dvéri Zsolt.

Gól: Nyitrai D. (70.), illetve Tornyai (22., 47., 76.), Dvéri Zs. (25.).

Nagykarácsony–Adony 1-2 (0-1)

Vezette: Horváth II József.

Nagykarácsony: Fekete Zs. – Harasztia (Szenczi), Bódi, Kovács G., Petrovics – Balogh Á., Fekete T., Brogyányi M. (Ágoston), Simon Zs. – Wadolowski, Gál I. Vezetőedző: Mergl István.

Adony: Hamar – Nebucz F., Németh R., Marczinka M., Oláh F.- Glonczi, Szántó I. (Pálinkás), Szabó B., Szántó P.- Németh T., Müller A. Vezetőedző: Csorba József.

Gól: Balogh Á. (78.), illetve Németh T. (13.), Nebucz F. (84.).

Nagylók–Baracs 4-2 (2-2)

Vezette: Steiner Balázs.

Nagylók: Szloboda J. – Szarka, Tórizs, Killer M., Killer P. – Kiss M., Lendvai S., Erős, Kovács Z. (Molnár Cs.) – Molnár T., Fauszt.

Baracs: Tóth N. – Pulai, Hepp, Cséza (Romhányi), Mészáros S. – Prókai, Meggyes P., Bartók S. B., Szurma – Rezes, Éliás. Vezetőedző: Virág László.

Gól: Kovács Z. (16.), Molnár T.(23.), Killer M. (75.), Tórizs (85.), illetve Rezes (35.), Szurma (42.).

Seregélyes–Mezőszilas 5-0 (0-0)

V.: Hudra Károly.

Seregélyes: Ács R. – Kovács J., Györe, Druzsin, Horváth T. – Nagy B. (Zsilovics), Polányi Á. (Princz), Deák F. (Polányi J.), Takács R. (Winklár M.) – Benczik, Ihász (Rapai I.). Vezetőedző: Szabó József.

Mezőszilas: Fehér L. – Szegedi I. (Kutasi), Paulovics, Szegedi T. (Kozma), Kovács Z. – Bajor B., Kopácsi, Sülyi, Nagy Z. (Balla D.) – Virág N. (Szepesi), Szilágyi (Simon L.). Gól: Takács R. (47., 59.), Polányi J. (75.), Rapai I. (80.), Princz (88.).