Vasi foci

2014.11.10. 18:35

Megyei II. Izgalmas, valamint gólgazdag mérkőzéseket játszottak a Szombathelyi- és a Körmendi-csoport csapatai

Körkép - A 13. fordulót rendezték a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Szombathelyi- és Körmendi-csoportjában.

Tóth Gábor

Szombathely

A csoport meglepetését a Herény szolgáltatta, amely megállította az éllovas Táplánszentkeresztet, hazai pályán harcolt ki ellene egy gólnélküli döntetlent. A forduló rangadóján a negyedik Balogunyom legyűrte a harmadik Sparit. A Lukácsházának nem okozott problémát az Újperint. Meglehetősen besűrűsödött így az élmezőny: az első Táplánt és a negyedik Unyomot csupán három pont választja el egymástól.

Lukácsháza-Újperint 3-1 (2-0).

Lukácsháza, vezette: Újházi Zs.

Gól: Tar B. 2 (21, 39), Horváth P. (74), illetve Hegedűs M. (63).

Lukácsháza: Molnár K. – Szentkúti P., Lintner D., Gugcsó P. (Horváth B.), Kovács D. – Németh R., Szalai Sz., Németh P. (Al Hersh Á.), Márton L. (Slankovits O.) – Tar B. (Szalai M.), Horváth P.

Újperint: Tóth B. – Somlai R., Iszak G., Török A., Vas T. – Hegedűs M., Horváth Á. (Nardai P.), Mészáros P., Rozmán P. (Laki M.) – Polhammer G. (Kovács Laczi F.), Windisch Cs.

Első félidei jó játéka alapján a hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott a mezőnyben ügyesen adogató, de a kapura kevés veszélyt jelentő újperinti gárda ellen.

Gyöngyöshermán-Szentkirály-Sé 3-2 (1-1).

Szombathely, vezette: Vámos L.

Gól: Németh Sz. (35), Hegedűs D. (54), Tóth József (87), illetve Czlenner F. (12), Kovács K. (65).

Gyöngyöshermán: Káldi Sz. – Szabó A., Geosits P., Hegedűs D., Horváth T. (Fazekas J.) – Kis Z., Serbán M., Taródi D. (Könczöl Z.), Németh R. (Goda T.) – Németh Sz., Nagy Z. (Tóth József).

Sé: Varga G. – Parti Á. (Tiborcz D.), Mikos T., Uri T., Szerdahelyi Z. – Soós M. (Kovács K.), Sélley T., Tóth F. (Németh T.), Kiss P. – Sümegi L., Czlenner F. (Kámán D.).

Balogunyom-Spari 2-1 (2-1).

Balogunyom, 80 néző, vezette: Elek T.

Gól: Dávid L. (9), Szép Á. (22), illetve Pulai A. (13).

Kiállítva: Horváth A. (65., Spari).

Balogunyom: Für A. – Völgyi R., HAJÓS A., FARKAS E., Varga R. – KISS M., SZÉN P., Szép Á., DÁVID L. (Mészáros B.) – Teklits P., Farkas M. (Nagy Z.).

Spari: PUNGOR A. – Németh R., VARGA B., Kelemen Gy., Dienes A. – MAJTÉNYI D. (Molnár R.), Horváth A., Varsányi N., Pulai A. – Szijártó T. (Németh V.), Tóth K.

A Balogunyom a nehéz, sáros talaj ellenére kombinatív játékkal, széleken vezetett akciókkal lepte meg a vendégeket. Nemcsak játékban múlta felül a Sparit, hanem a helyzetek kihagyásában is. Így izgalmas lett a mérkőzés vége, mindkét kapu előtt adódtak nagy lehetőségek a vendégeké előtt több. A hazaiak teljesen megérdemelten gyűjtötték be az újabb három pontot, és közelítenek a dobogóhoz.

Vasszécseny-Ják 1-4 (1-2).

Vasszécseny, vezette: Bereczky Cs.

Gól: Boda G. (6), illetve Matyi B. (8), Bődi R. (11), Máté Cs. (83), Mészáros B. (88).

Kiállítva: Horváth G. (65., Vasszécseny).

Vasszécseny: Lang D. – Horváth G., Kőműves M., Balázs Á., Pető K. – Boda G. (Szalai D.), Vincze K. (Bori G.), Szakács D., Rauch Zs. (Kovács Sz.) – Gombkötő F., Papp T.

Ják: Matyi B. – Kóger T., Iszak R., Mészáros G. (Mészáros B.), Bődi R. – Török B. (Máté Á.), Svob L., Dobos Á., Giczi T. (Iszak N.) – Zab M., Máté Cs.

A viszonylag gyors hazai gól után hamar jött a vendég 11-es, aztán a jáki vezetést jelentő találat. A folytatásban a hazaiaknak semmi sem sikerült, a vendégeknél viszont mindenki kiváló teljesítményt nyújtott. Így a végjátékban a 10 főre olvadt szécsenyiek ellen újabb két gólt szerezve megérdemelten vitték el a három pontot.

Tanakajd-Szentpéterfa 2-3 (1-3).

Tanakajd, vezette: Újházi Zs.

Gól: Orsós G. (29), Azoitei C. (63), illetve Máté R. 2 (23, 32), Wágner M. (45).

Tanakajd: Gadavics B. (Szovák B.) – Varga D., Rozs R., Sebestyén Á. (Sági B.), Schmidt A. – Orsós G., Orsós J., Marcz G., Horváth D. – Azoitei C., Csárdi A. (Szemes K.)

Szentpéterfa: Putz T. – Wágner Sz., JURASITS A., Tóth G. (Gaál Á.), Udvardi – Gaál R., WÁGNER R., Kovács B. (Kurcz M.), Varga N. – WÁGNER M., MÁTÉ R. (Kurcz P.).

Söpte-Felsőcsatár 4-0 (1-0).

Söpte, vezette: Vámos L.

Gól: Szakály D. 2 (26, 60), Pusker Z. 2 (73, 89).

Söpte: Németh L. – Pusker Z., Kovács E., Varga A., Szakály D. – Pereszteghy A., Kiss B., Kovács Zs., Udvardi L. (Szakács N.) – Dejcsics Gy. (Tóth P.), Varga P. (Molnár Cs.).

Felsőcsatár: Gerencsér Gy. – Csoknyai T. (Krancz K.), Kopácsi G., Németh V. (Kiss M.), Tóth K. – Böhm Á., Sásdi I., Schmalzl G., Tieber J. – Vidéki Cs., Osztrosits Á.

Herény-Alfavill–Táplánszentkereszt 0-0 (0-0).

Herény, vezette: Molnár J.

Herény: Horváth Gy. – Rába T. (Vincze T.), Iker Zs., Szendi O., Maróti M. – Gacs P., Tomor B., Első Z. (Kiss M.), Könye M. – Iszak Márk (Neher F.), Czirók D. (Kummer Á.)

Táplánszentkereszt: Bakucz – Pék F., Vertetics, Máté, Preiczer – Németh (Sárközi M.), Kölkedi, Marcz, Szücs (DANKOVITS) – Niksz, Maczek.

A küzdelmes mérkőzésen, taktikus, fegyelmezett játékkal rukkolt elő a házigazda, közelebb állt a győzelemhez.

Zanat-Torony 1-2 (0-2).

Szombathely, vezette: Szalay P.

Gól: Kámán Cs. (49), illetve Bódi M. (27), Dankovics G. (32).

Zanat: Szalay N. – Szabó P., Ács G. (Kovács G.), Szabó Z., Horváth P. (Lakatos T.) – Bakonyi R., Guttmann T., Janek D., Putz B. – Farkas A. Ottó, Kámán Cs.

Torony: Németh B. – Rácz M., Binger Á., Buday L., Karcsics Á. – Nagy F., Albert A., Barta Z. (Farkas I.), Jagodics P. (Kovács K.) – Dankovics G. (Dali D.), Bódi M. (Németh M.).

Az első félidőben kiegyenlített játék mellett két hazai védelmi hibát kihasználtak a vendégek. Fordulás után a hazaiak mindent egy lapra téve rohamoztak, és gyorsan szépítettek. Meddő hazai fölénynél a vendégek fegyelmezetten védekeztek, sőt kontrákból több helyzetet is kialakítottak. Elsősorban a nagyszerűen védő hazai kapus bravúrjai miatt nem változott ekkor az eredmény. Egyenlő erők sportszerű mérkőzésén a győzelmet jobban akaró vendégek vitték el a 3 pontot.

Körmend

Az éllovas, remek szezont futó Egyházasrádóc ismét nyert, így két fordulóval az idei zárás előtt már őszi bajnoknak vallhatja magát. A forduló rangadóján a második Szarvaskend nem bírt a harmadik, vendégként érkező Rábagyarmattal (0-0). Az Ivánc majdnem megszerezte az első pontját, ám egy 90. percben szerzett góllal a házigazda Viszák csak legyűrte. Lopakodik a Körmend, ismét begyűjtötte a három pontot, már negyedik a tabellán.

Szarvaskend-Rábagyarmat 0-0 (0-0).

Szarvaskend, 100 néző, vezette: Marácz Z.

Szarvaskend: Ésik T. (Farkas Z.) – Nagy Á., Nagy G., Tóth A., Csillag D. – Jóna Sz., Földes B., Vörös Zs., Jáger Z. – Vilics A. (Vörös V.), Szakály Gy.

Rábagyarmat: Falb Z. – Németh D., Károlyi R., Esztergályos R., Tóth T. (Dancsecs D.) – Siklér P., Nyári J. (Esztergályos I.), Kovács B., Kovács T. – Gyécsek M., Anderkó G.

A hetek óta meghatározó játékosait nélkülöző hazaiak az első félidőben közelebb voltak a győzelemhez. A második játékrészben viszont a vendégeknek is voltak lehetőségeik, így igazságos döntetlen született.

Csörötnek-Őriszentpéter 1-0 (0-0).

Csörötnek, vezette: Szabó II. Z.

Gól: Póczak Cs. (94).

Kiállítva: Horváth M. (88., Csörötnek).

Csörötnek: Kocsis Zs. – Kovács M., Szabó G. (Horváth M.), Póczak Cs., Horváth D. – Soós A. (Horváth M.), Kovács A., Kakas T., Németh L. – Horváth Zs., Horváth A.

Őriszentpéter: Sály F. – Pongrácz G., Pacsai P., Papp L., Őr P. – Varga A., Vajda Z., Kiss G., Horváth L. – Horváth L., Filep A.

Egyházasrádóc-Nádasd 2-1 (0-0).

Egyházasrádóc, 150 néző, vezette: Boda Gy.

Gól: Balogh A. 2 (63, 80), illetve Pesti G. (86).

Egyházasrádóc: Balogh Á. – Takács D. (Budai T.), VILICS Á., Vilics B., Takács K. – Loibenbeck R. (Krajczár Zs.), KAZINCKI G., MOLNÁR L., Velekei L. (Weiner T.) – BALOGH A., Loibenbeck A. (Kertes D.)

Nádasd: Esztergályos Cs. – Horváth D. (Szakály Á.), Podlaviczki G., Azanger A., Kalamár Z. – Csenterics T., Jóna T. (Csenterics J.), Mesterházi A., Zsoldos A. – Szabó D. (Sipos M.), Pesti G.

A jó iramú mérkőzésen a hazaiak egy gólos győzelme megérdemelt – és megérdemelt az őszi bajnoki cím is!

Viszák-Ivánc 2-1 (0-1).

Viszák, vezette: Samu Cs.

Gól: Horváth J. (74), Varga B. (90), illetve Németh G. (16).

Viszák: Mihályka J. (Iván V.) – Agg M., Könye P., Seres L. (Herman P.), Horváth J. – Agg A., Pethő R., Tóth G., Kránicz R. – Agg R. (Pásztor T.), Varga B.

Ivánc: Tarafás Sz. – Hajnal G., Tóth K., Kakas I., Lancsák Á. – Kovács J., Németh G. (Németh L.), Vass N., Markó G. – Sipos A., Zelkó G.

Csákánydoroszló-Bajánsenye 1-5 (0-0).

Csákánydoroszló, vezette: Bazsó F.

Gól: Horváth M. (63), illetve Mihály M. (50), Avas Zs. 3 (68, 71, 73), Vörös G. (74).

Kiállítva: Moór P. (62., Csákánydoroszló), illetve Mihály M. (62., Bajánsenye).

Csákánydoroszló: Biczó J. – Moór P., Gersli G., Gérnyi P., Biczó G. – Tóth A. (Dienes T.), Horváth M., Németh G., Dancs M. – Danyi P. (Musits D.), Fülöp S. (Simon M.)

Bajánsenye: Kalamár D. – Vörös G., Mihály M., Luter L., Avas Zs. (Csóbor B.) – Fábián B. (Bakó M.), Németh L. (Horváth T.), Horváth B., Póczak Cs. – Kulcsár G., Póczak L.

Magyarszecsőd-Körmendi Téglagyár 1-1 (0-0).

Magyarszecsőd, v.: Vincze Gy.

Gól: Frank P. (79), illetve Gerencsér A. (82).

Magyarszecsőd: Veszprémi Á. – Szakály P., Takács Á., Hegedüs L. (Horváth N.), Vass R. – Svajda L., Tóth N., Frank P., Nagy B. – Sátori B., Papp M.

Téglagyár: Németh G. – Horváth S. (Horváth R.), Horváth D., Horváth J., Szekeres J. – Horváth D., Horváth D., Erdélyi A., Horváth Á. – Gerencsér A., Nagy M.

A mérkőzés nagy részében sok hibával tarkított mezőnyjáték folyt, a végére viszont felpörögtek az események. A hazaiak szereztek vezetést, a vendégek gyorsan egalizáltak. Az utolsó percben a Magyarszecsőd meccslabdát hibázott, de a játék képe alapján nem érdemelt győzelmet.

Vasalja-Szakonyfalu 0-4 (0-2).

Vasalja, v.: Fülöp Z.

Gól: Szűcs D. (11), Herczeg P. (15), Stájer D. (71), Simon T. (73).

Kiállítva: Stekovics G. (70., Vasalja).

Vasalja: Juranovits A. – Esztergályos E., Péter Á., Esztergályos R., Török A. – Hets Z., Páll Á., Farsang V., Nagy A. – Nagy K., Stekovics G.

Szakonyfalu: Sömenek R. – Herczeg P., Gáspár J., Vajda R., Stájer D. – Simon T. (Németh Zs.), Nemes R., Bartakovics F., Dömötör T. – Stájer N., Szűcs D. (Repnyák K.)

Rábatótfalu-Körmend VSE 0-2 (0-1).

Rábatótfalu, vezette: Gergye I.

Gól: Törő T. (5), Nagy P. (52).

Rábatótfalu: Senkó D. (Soós A.) – Düh Zs., B. A., Mikos B., Kovács Á. (Gierling Gy.) – Réczeg A., Kóczán P., Erős P., Domján D. (Szocsics F.) – Huszár G., Dancsecs A.

Körmend: Bohus A. – Jankó B., Lukács G., Horváth Á. (Magyar J.), Törő T. – Winkelbauer E. (Molnár B.), Nemes P., Nagy P. (Balla M.), Esztergályos Zs. – Jóna B., Páll T. (Tóth D.).

1. Egyházasrádóc 13 11 1 1 51 - 13 34

2. Szarvaskend 13 8 3 2 31 - 15 27

3. Rábagyarmat 13 8 3 2 25 - 12 27

4. Körmend 13 8 2 3 41 - 22 26

5. Szakonyfalu 13 8 2 3 35 - 27 26

6. Magyarszecsőd 13 7 4 2 39 - 14 25

7. Téglagyár 13 7 2 4 38 - 28 23

8. Viszák 13 6 1 6 22 - 20 19