2014.12.14. 19:15

Szegeden is kikapott a Körmend

Szeged - Jól kezdett az Egis Körmend kosárlabdacsapata a Szedeák otthonában, de a második félidőben rengeteg hibával játszott, 18 eladott labdával nem volt esélye a fordításra.

Lemon két gyors személyi hibával kezdett, az első körmendi kosárra hárommal válaszoltak a házigazdák. A 7. percben Burgess is beütötte második hibáját, Ferencz viszont a második tripláját szerezte, nyolccal lépett el a Körmend, amit Popadics toldott meg egy kettessel. Kuntics hármast dobott, aztán technikait kapott. Burgess dudaszóra esett hármasával, 11 ponttal lépett el a vendégcsapat az első negyed végére. A kisszünet után Sonyák triplával köszönt be. Popadics labdát lopott, s máris 14 volt közte. Ébredt a Szeged, rövid idő alatt hat pontot faragott ebből, Ante Perica kért időt. Úgy tűnt, sikerrel, ám Csirics faulttal együtt dobott hármast, értékesítette a büntetőt is, hatra csökkent a különbség. Elakadt támadásban a vendégcsapat, a hazaiak lépésről lépésre zárkóztak fel. Jereminov kettesével már egyenlő volt az állás és ez maradt a szünetre is.

Jereminov hármasával öt perc után újra vezetett a Szeged a félidő elején, Csirics is betalált elléptek a hazaiak. 50-43-nál, alig több mint egy perccel a kezdés után jött is a vendégek időkérése. Úgy tűnt, hiába, két eladott labda miatt újabb időt kellett kérnie Ante Pericának. A 24. percben született meg a félidő első körmendi kettese, de Kiss hármassal válaszolt. Mínusz 14-nél Burgess dobott hármast, majd Lemon kettesével került tízen belülre a vendégcsapat, de jött a válasz Balabantól. Sorra adta el a labdát a Körmend, így nem volt esély a felzárkózásra. Burgess két duplájával és egy hármasával aztán a kisszünetig négyre csökkent a hátrány. Kiss és Ferencz váltott hármast, aztán újra eladott labdák következtek vendégrészről, a 34. percben már 17-nél járt ebben a tekintetben a Körmend. A 37. percben Burgess hármasa jelentett némi reményt, de jött Balaban újabb kettese, megint kilenc volt közte. Egy perccel a vége előtt mínusz ötnél Burgess kipontozódott, eldőlt a meccs. Később Lemon is kiment, aki még egy technikait is kapott, tízpontos vereség lett a vége.

Ryan Richards jó, 57 százalékkal 21 pontot szerzett, 14 lepattanót szedett, de a csapat eladott labdáiból öt az övé volt  Fotó: Szendi Péter

Nikola Lazics: - Az elején tompák voltunk, a második negyedtől közönségszórakoztató mérkőzésen ellenállhatatlan támadójátékunkkal múltuk felül ellenfelünket. Dicséret illeti a fiúkat, mert nyolc nap leforgása alatt három győzelmet könyvelhettünk el.

Ante Perica: - Ellenfelünk változatos, ellenállhatatlan támadójátékkal rukkolt ki a második negyedtől, és ennek nem találtuk meg az ellenszerét.

A 12. forduló további eredményei: MAFC- Pécs 72-79, ZTE- Atomerőmű 53-101, Fehérvár -Nyíregyháza,Kecskemét -Jászberény

Naturtex-SZTE-Szedeák- Egis Körmend 93-83 (16-27, 26-15, 23-19, 28-22). Szeged, 600 néző, NB I- A csoportors férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi, Hegedűs, Radnóti.

Szeged: JEREMINOV 17/3, Vágvölgyi 1, Molnár 8, CSIRICS 27/12, BALABAN 22. Csere: Kuntics 7/3, Révész , Kiss 11/9. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Körmend: BURGESS 20/12, Lemon 11, Ferencz 9/9, Tóth 8, Richards 21. Csere: Popadics 8/3, Török 3, Sonyák 5/3, Doktor , Németh Á. . Vezetőedző: Ante Perica.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 6-9. 8. perc: 11-19. 11. perc: 18-32. 17. perc: 35-36. 23. perc: 54-43. 28. perc: 63-50. 35. perc: 74-67. 38. perc: 81-76.

Kipontozódott: Burgess a 39., Lemon a 40. percben.