Kosárlabda

2014.12.18. 20:40

Az Alba a végén kapott ki a nagy riválisától

Az idei utolsó NB I-es mérkőzésen a TLI-Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata az ősi rivális Falco Szombathely otthonában játszott. A szoros mérkőzésen az utolsó negyed döntött a hazaiak javára.

Matók János

Különös téttel bírt, mégis kevés néző volt kíváncsi az Alba-Falco meccsre az Aréna Savariában. A fehérváriak sikerük esetén utolérték volna a vasiakat, míg a szombathelyiek megléphettek volna közvetlen riválisaiktól a felsőházért folytatott harcban. A meccs vendégkosárral kezdődött, de Falco pontokkal folytatódott. Az Alba csapnivalóan teljesített a palánk alatt, és ebben nem csak a jól védekező Majsztorovics-Hall duónak volt szerepe. Juhosék sokszor senkitől sem zavartatva hibáztak. Nem lehettek túlzottan büszkék a másik oldalon sem. A szombathelyiek rengeteg hibával, sokszor teljesen elképzelés nélkül játszottak, de az első félidőben végig magabiztosan vezettek. A játékrész vége előtt két perccel még tíz ponttal. Ezt sikerült elszórakozniuk a dudaszóig, így 36-36-tal mentek pihenőre a csapatok. A harmadik negyed kiegyensúlyozott játékot hozott. A szombathelyiek megléptek, az Alba pedig felzárkózott. Sőt kétszer a vezetést is átvették. A döntő az utolsó negyed volt. A szombathelyieknél Martinics megrázta magát, de Will is hintett egy triplát és az így kialakuló tíz pontos Falco előnyt már nem tudta ledolgozni Székely Norbert együttese. A szombathelyiek jobban bírták a hajrát, ezért megérdemelten nyertek.

- Először is gratulálok a Falcónak, megérdemelték a győzelmet. A különbséget túlzónak tartom, ez egy kiegyenlített mérkőzés volt, a végére azonban elfáradtunk minden tekintetben. Nem találtuk meg az utat a gyűrűhöz, illetve amikor végre sikerült, akkor kihagytuk a tiszta ziccereket is. Ennyi kihagyott közeli dobással esélytelen mérkőzést nyerni, különösen idegenben. Ahhoz, hogy komoly mérkőzéseket is meg tudjunk nyerni, kiegyensúlyozottabbnak kell lennünk, és túl kell lépnünk a saját árnyékunkon - mondta Székely Norbert.

- Nagyon rosszul indult a napom, de hála Isten, a vége legalább jó lett. Úgy gondolom, hogy egyik csapat sem érdemelt győzelmet a mai mérkőzésen. Örülök, hogy nyertünk, és olyan és eredménnyel tudunk pihenőre menni, amivel elégedettek lehettünk volna év elején is - nyilatkozta Kálmán László.

Falco-Trend Optika KC Szombathely - TLI Alba Fehérvár 77-62 (16-11, 20-25, 14-13, 27-13)

Szombathely, 1800 néző, vezette: Benczur, Jakab, Boros.

Falco: MARTINICS 22/12, DOYNE 18/3, PERL 14/3, Hall 7, Majsztorovics 5. Csere: Dukics 3/3, Bognár 2, Will 5/3, Simon K. 1. Vezetőedző: Kálmán László.

Alba: SIMON B. 13/6, Melvin 5, Supola 2, KROMAH 15, Csorvási M. 7. Csere: JUHOS 14, Tóth P. 2, Djapa 2, Kovács Á. 2. Vezetőedző: Székely Norbert.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 8-2. 8. p.: 14-9. 13. p.: 26-16. 17. p.: 33-25. 20. p.: 36-36. 24. p.: 41-41. 26. p.: 43-45. 30. p.: 50-49. 35. p.: 60-53. 37. p.: 68-57.

Kipontozódott: Majsztorovics (36.).

(Forrás: bb1.hu)

Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!