2015.01.04. 20:09

Rapport Richárd 4,5 pontos Bázelben

A Svájcban zajló nemzetközi sakkversenyen az utolsó, hetedik forduló előtt Rapport Richárd három győzelemmel és három vereséggel – 4,5 ponttal.

Horváth Erika

Pénteken este megszerezte harmadik győzelmét a bázeli sakkopenen Rapport Richárd (2716) – a 21 éves német Felix Grafot (2472) győzte le. A szombati 4. fordulóban a Haladás VSE 18 éves nemzetközi nagymestere a 43. lépésben döntetlenben egyezett meg a Alexander Donchenkóval (2523), a feltörekvő 16 éves német ifjonccal.

Vasárnap két fordulót is rendeztek: a délelőtti, ötödikben a szintén 3,5 ponttal álló, 26 esztendős venezuelai nagymester, Eduardo Iturrizaga Bonelli (2654) volt Ricsi ellenfele. Ez a parti is remivel zárult – a 93. lépésben. Az utolsó előtti, 6. fordulóban a verseny első és második kiemeltje találkozott: a német Arkadij Naiditsch (2731) vezette a fehér, Rapport Richárd pedig a fekete bábukat. (A januári világranglistán a decemberihez képest Naiditsch jócskán visszaesett, a 29-ről a 49. helyre (2694), így a 32. helyen álló magyar nagymester a havonta frissített rangsorban életében harmadszor előzi meg a 29 esztendős klasszist.) A bázeli versenyen nem sokáig gyűrték egymást, már a 15. lépésben döntetlenben egyeztek meg.

Az estig befejezett partik alapján Naiditsch és Bonelli állt az élen 5-5 ponttal, mögöttük pedig Rapport Richárd 4,5-del, akárcsak Vas Foreest. De még jó páran csatlakozhattak hozzájuk.

Hétfőn délelőtt 9.30-kor kezdődik a bázeli open utolsó fordulója.

Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!