Kosárlabda

2015.01.13. 16:05

Csoportgyőztes a körmendi junior

A Körmendi Törpördögök U18-as fiú kosárlabdacsapata első helyen zárta a kiemelt junior bajnokság nyugati csoportjának alapszakaszát.

Horváth Erika

Körmendi Törpördögök _Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia 93-80 (18-26, 28-12, 20-20, 27-22). Körmend, U18-as fiú kosárlabda-mérkőzés.

Körmend: Doktor 13/3, Molnár L. 26/21, Németh Á. 5/3, Márton L. 6, Márton Á. 11. Csere: Szombath 7, Vincze 13/6, Laczó 9/9, Murai, Pungor 3/3, Molnár B. Edző: Kocsis Tamás.

A körmendiek a harmadik helyről várták az utolsó mérkőzésüket, a győzelem viszont már első helyet ért. A hazaiak nem kezdtek jól, de a második negyedre rendezték a soraikat, és miután nagyon jó százalékkal dobták a triplákat, meggyőző győzelmet arattak. A nyugati csoport első négy csapata bejutott a felsőházi rájátszásba, melynek csatározásai várhatóan január végén kezdődnek. Az ötödik helyen záró Szombathelyi Kosárlabda Akadémia az alsóházból próbálja majd kiharcolni a nyolcas döntőbe jutást.

Az U18-as csapat tagja, Molnár Levente az utolsó meccsen 26 pontot tett a közösbe, kosarai közül hét tripla volt
Fotó: Szendi Péter

A Körmendi U16-osok is kiharcolták a felsőházi rájátszást. Jobbról Oroszi Bence, Kártyás Sebestyén, Oroszi Viktor
Fotó: Zergi Borbála

Körmendi Törpördögök _Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia 72-47 (20-5, 20-11, 17-19, 15-12). Körmend, U16-os fiú kosárlabda-mérkőzés.

Körmend: Németh L. 12, Kártyás 2, Zsebe 17/6, Oroszi B. 22, Oroszi V. 9. Csere: Hódossy 2, Szerencsi 1, Érsek 3, Vásárhelyi 2, Gosztom 2, Recetár, Horváth K. Edző: Szalai János.

A Törpördögök kadet csapata is a fehérváriak ellen fejezte be az alapszakaszt. Kellett a győzelem a még felsőházas rájátszást érő negyedik hely megtartásához, illetve az idegenben elszenvedett nem várt fiaskó miatt is. Feltüzelt hangulatban léptek pályára a körmendiek, az első negyedben remek védekezéssel csupán öt pontot engedélyeztek ellenfelüknek. A második etapban a támadásuk is felpörgött, és a tetemes előny birtokában már sima volt a visszavágás.

Az U16-osok felsőházi rájátszása februárban kezdődik. A SZOKA csapata a regionális döntőn keresztül igyekszik csatlakozni az alsóházhoz.