2015.02.01. 20:55

Így vált teljessé az ünnep! - Az alapszakasz utolsó mérkőzésén is nyert a Fehérvár AV19 csapata

Minden jó, a vége is jó! A Fehérvár AV19 jégkorongcsapata vasárnap nyert a Znojmo ellen a számára tét nélküli mérkőzésen, és győzelemmel zárta a 44 mérkőzéses alapszakaszt.

Bobory Balázs

Frank Banham civilben, gyermekével sétált fel a lelátóra a mérkőzés előtt.

A fehérváriak veterán kiválósága Bartalis Istvánnal és a sérült Mike Boivinnal, valamint Tokaji Viktorral egyetemben szabadnapot kapott, hiszen a Volán már a felsőházba, egyben a rájátszásba jutott az előző fordulóban, a Znojmo elleni zárótalálkozón lehetett pihenni.

Az már sokkal inkább meglepő volt, hogy a cseh együttes a legeredményesebb, meghatározó játékosai nélkül érkezett Fehérvárra.

A Znojmo egy esetleges vasárnapi siker esetén akár még két bónuszpontot is vihetett volna a felsőházi középszakaszba, ám Jiri Reznar vezetőedző is kimenőt adott a húzóembereknek.

Ünnepelni jöttek a fehérvári drukkerek az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokba, ünnepelni azt, hogy kedvenceik történetük során negyedszer jutottak be az EBEL rájátszásába, másodszor úgy, hogy a középszakaszt nyugodtan, a felsőházban kezdhetik meg.

Lobogtak a zászlók, amikor a két csapat a jégre lépett, hatalmas hangorkán fogadta a játékosokat, és ebben volt szerepe a rengeteg cseh drukkernek is, akik szorgalmasan fogyasztották a büfék magyar sörállományát.

A vendégszurkolók mosolya gyorsan lelohadt az első harmadban, hiszen villámrajtot vett a Volán. A speciális egységek remekül dolgoztak, hiszen a negyedik perc elején Sikorcin Ladislav emberhátrányban pofozott egy korongot a hálóba, majd 105 másodperccel később már létszámfórban Kovács Csaba is betalált, üvöltött is a védjeggyé vált Republic-nóta a hangszórókból, 2-0.

A Znojmo 18 éves szlovén kapusának, Zan Usnak itt ért véget a mérkőzés, jött helyette a rutinos Patrik Nechvatal, és ez úgy tűnt, jót tett a cseheknek, mert az „új hús” több bravúrt is bemutatott. Ráadásul a 13. percben Jiri Beroun egy gyors kontra végén felavatta a nagyszerűen védő Rajna Miklóst, szoros lett a csata, 2-1. Még szerencse, hogy még ebben a játékrészben villant Andrew Sarauer csuklója is, így kétgólos előnnyel ment a Volán a pihenőre, 3-1. A középső periódusban bebizonyosodott, egyik fél sem veszi félvállról az összecsapást, nagy volt a feszültség a jégen, záporoztak a kiállítások, sőt, Magosi Bálint és Martin Baca birkózásba fulladó bunyóba keveredett. Gólt csak a Volán szerzett, létszámfórból a csapatkapitánnyá előlépő Kevin Wehrs bombázott a kék vonalról a cseh kapuba, 4-1.

Az utolsó harmadban is sokáig úgy tűnt, hogy simán behúzza a két pontot a Fehérvár, aztán egyre többet került emberhátrányba a hazai együttes, a csehek megérezték a „vérszagot” és nyomtak, ahogy bírtak. Ennek két emberelőnyös gól lett az eredménye, azonban Jakub Grof és Antonin Boruta találata csak arra volt elég, hogy szoros legyen a hajrá.

Így lett szép az ünnep, a válogatott lengyelországi tornája miatt most azoknak lesz egy kis ideje a regenerálódásra, és a felkészülésre, akik nem tagjai a nemzeti csapatnak. A középszakaszt február 10-én, kedden Salzburgban kezdi meg a Fehérvár AV19.

A 44. játéknap további eredményei: Red Bull Salzburg–Vienna Capitals 6-2, Innsbruck–Villach 1-0, Dornbirn–Ljubljana 5-2, Linz–Bozen 5-1, Klagenfurt–Graz 99ers 5-4.