Celldömölk – Nehézkes kezdés után érvényesítette a papírformát a címvédő Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka a BVSC ellen a férfi asztalitenisz Extraligában – ez volt a vasiak 13. sikere.

Szendi Péter

Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka–BVSC-Zugló SI 6-2.

Celldömölk, férfi asztalitenisz Extraliga-mérkőzés, vezette: Bódi, Segyevi.

Páros: Kosiba, Fazekas– Do Phuong, Jeszenszki 2:3 (-6, 3, -5, 6, -9). Az első szettet átaludták a celliek. Utána úgy tűnt, belelendültek, de az elsöprő második szettet követően már nem pörögtek igazán. Ezt kihasználva megérdemelten nyertek a BVSC-sek (0-1). Egyéni, 1. forduló: Fazekas–Kovács 3:0 (4, 7, 2). Alig egy szettre való pontot tudott gyűjteni a fővárosiak játékosa Fazekas Péter ellen. Ecseki–Do Phuong 1:3 (-7, 11, -7, -6). Ecseki Nándor próbálkozott, de jobb volt a vietnami származású fiú. Kosiba–Jeszenszky 3:0 (3, 6, 5). A várakozásnak megfelelően, simán nyert Kosiba Dániel (2-2). 2. forduló: Fazekas–Do Phuong 3:2 (7, 9, -11, -10, 7).

Ezen a bajnokin sem volt miért izgulni. Balról Klampár Tibor vezetőedző, jobbról a három győzelemmel záró Kosiba Dániel. Fotó: Szendi Péter

Fazekas 2:0-s vezetése után nagy, ötszettes csatában dőlt el a mérkőzés. A döntő játszmában a celli játékos volt összeszedettebb. Kosiba–Kovács 3:0 (5, 5, 7). Kosiba félgőzzel is igen könnyen nyert. Ecseki–Jeszenszki 3:1 (-12, 8, 2, 7). Ecseki csak az első szettben bizonytalankodott (5-2). 3. forduló: Kosiba–Do Phuong 3:0 (11, 6, 5). A kilenc őszi forduló során Kosiba csak Do Phuong Namtól szenvedett vereséget. Most nagyon koncentrált, sikerült is visszavágnia. Ezzel a győzelemmel le is zárult a találkozó (6-2).

A CVSE továbbra is hibátlanul menetel az Extraligában. Győzött: Kosiba 3, Fazekas 2, Ecseki 1, illetve Do Phuong 1, Do Phuong–Jeszenki.