Kosárlabda

2015.03.28. 20:02

Az Alba újabb veresége - A Körmend 12 ponttal nyert a mérkőzésen

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság középszakaszának az 5. fordulójában, a középházban a TLI-Alba Fehérvár Körmenden lépett pályára, s nagy csatában vereséget szenvedett.

Matók János

Egis Körmend–TLI-Alba Fehérvár 96-84 (35-19, 9-22, 25-24, 27-19)
Körmend, 1900 néző. Vezette: Győrffy, Boros, Vida.
Körmend: WALKER 15/6, Seals, FERENCZ 19/9, TÓTH N. 26/12, TÖRÖK 8. Csere: POPADICS 21/9, Farkas 7/3 Vezetőedző: Déri Csaba.
ALBA Tóth P. 2, Supola 9/3, KROMAH 25/15, Kalve 7/3, CSORVÁSI 26. Csere: Simon 4, Kovács, Juhos 3, Gilchrist 8 Vezetőedző: Góbi Henrik.
Kipontozódott: Török 33. p., Supola 40. p., Kalve 40. p.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0-7. 9. p.: 32-17. 13. p.: 35-26. 18. p.: 42-35. 26 p.: 58-56. 29. p.: 68-58. 33. p.: 71-71. 38. p.: 87-78.

Fehérvári rohammal kezdődött a play-off szempontjából fontos összecsapás, a látogató 7 ponttal meglépett, s az első hazai kosarat az az exfehérvári Tóth Norbert dobta, aki aztán a Körmend egyik húzóembere volt a meccsen. Még a találkozó előtt a hazaiak a hiányzó játékosaik – a pont-erős Richards és Latinovics – miatt sopánkodtak, de végül nélkülük is begyűrték az Albát.

A hazaiak hamar ledolgozták a hátrányukat, s amikor Tóth bevágott egy triplát, 16-13-ra már ők vezetek, majd biztos előnyre tettek szert az első negyed végére. Ebben persze benne volt az Alba 10 eladott labdája, s a 14 elkövetett fault is a látogatók részéről. A második negyed is 7-0-as fehérvári villámrajttal kezdődött, s miközben a hazaiak kissé könnyelműsködtek, a vendégek a nagyszünetre jelentősen, 4 pontra csökkentették a hátrányukat. Így az utolsó negyed előtt még semmi sem dőlt el, sőt, amikor a 33. percben Csorvási közelről betalált, egál, 71-71 volt az állás, kezdődhetett minden újra. Ekkor a Körmend minimális előnyre tett szert, majd Farkas és Tóth triplájával 87-78-ra meglépett, s ezzel lényegében el is döntötte a mérkőzést. A végjátékban a hazai gyűrű alatt működött a Csorvásit semlegesítő hármas csapda, ezzel is több hibára kényszerítették a vendégeket. A végén még Kalve sportszerűtlen hibával kipontozódott, miután hátulról fellökte Tóth Norbertet.

– Lelkesedésünkkel, illetve eddigi erényeink érvényesítésével, a gyors indításokkal és a távoli dobásokkal kihoztuk ebből a mérkőzésből a maximumot – mondta a találkozó után Déri Csaba.

– Egy negyed alatt nem lehet ekkora előnyt adni egy körmendi csapatnak. Próbáltunk visszajönni a mérkőzésbe, valamelyest sikerült is, de az utolsó negyedben nem tartottuk be azokat a dolgokat, amelyeket edzésen gyakoroltunk – bosszankodott a látottakon Góbi Henrik.