Szombathelyi kosárlabda

2015.03.29. 19:30

Egy triplányi vereség: Szegeden kapott ki nagy csatában Falco KC

Idegenbeli vereséggel folytatta az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszát a Falco-Trend Optika KC Szombathely - nagy csatában maradtak alul Szegeden a sárga-feketék.

Gyúrós István

Az alapszakaszhoz hasonlóan ismét szoros meccset játszott Szegeden a Szedeák és a Falco-Trend Optika KC Szombathely, és a végeredmény is ugyanaz lett: nyertek a hazaiak. A szombathelyiektől a légiósszabály miatt ezúttal Krsztanovics maradt ki.

Az első negyed Balaban kosarával indult, a szerb center a folyttatásban is remekelt a palánk alatt. Kiegyenlített volt a meccs, a vendégeknél vagy Martinics, vagy a kiváló napot kifogó Perl talált be, az utolsó percben azonban figyelmetlenek voltak a szombathelyiek, ekkor 18-21-ről lett 28-23, többek között Kuntics dudaszó pillanatában behulló hármasának köszönhetően. Szinte ugyanez volt a koreográfia a második tíz percben: egy kosár itt, egy ott, ám az előny végig a hazaiaknál volt. Sztefanovics legjobb mérkőzését játszotta szegedi mezben, a pontjai mellett védekezésben is kiemelkedő volt. A hazaiak kapitányát, Kiss Zsoltot ápolni kellett a kispadon, míg a vendégeknél a már említett Martinics, Perl duó volt eredményes. Megfigyelhető volt, hogy az időkérések rendre változást hoztak a meccs képében, mindkét edző rendre jól nyúlt bele a meccsbe.

Perl Zoltán remek játéka, 20 pontja is kevés volt a sikerhez. Fotó: Unger Tamás

A nagyszünet után úgy tűnt, a vendégek megnyerik a bajnokit: szinte minden támadásukból triplát dobtak. Dukics, Perl, Martinics és Bognár is szerzett pontot távolról, Váradit pedig dobás közben faultolták, így három büntető jöhetett – ő pedig egyet sem rontott el. 69-76-nál héttel mentek a vendégek, de Kuntics és Jereminov kosarai után megint nyílt lett a mérkőzés (30. perc: 77-78). A záró tíz perc egy őrült rohanás volt, de 83-83 után végig a Balaban és Kuntics vezette szegedieknél volt az előny. A 38. percben 91-89 állt az eredményjelzőn, majd Molnár András bevágott egy triplát. Még el sem kezdhettek örülni a szegediek, jött két vendégkosár, 94-93. Az utolsó percben Dukics ráemelt egy hármast, ami lejött, Kuntics labdát szerzett, majd odaütöttek neki (a szombathelyiek szerint csak elcsúszott), így a büntetők után 96-93-re léptek meg a hazaiak. Ekkor Kálmán időt kért, de a vendégek eladták a labdát, Molnár András pedig egy ziccerrel eldöntötte a meccset. A 98-95-ös végeredményt Will állította be egy duplával.

Sikerével a Szedeák továbbra is a rájátszást jelentő nyolcadik helyen áll – de igazából a Falco is kedvező helyzetből várhatja a folytatást.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Falco-Trend Optika KC Szombathely 98-95 (28-23, 25-23, 24-32, 21-17)

Szeged, 500 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, középszalsz, vezette: Cziffra Cs., Gál J., Fodor A.

Szeged: JEREMINOV 19/9, MOLNÁR A. 15/3, Kiss –, Csirics 13/6, Balaban 20. Csere: KUNTICS 22/12, SZTEFANOVICS 7/3, Molnár B. 2. Edző: Nikola Lazics.

Falco: MARTINICS 24/12, VÁRADI 11/6, PERL 20/3, Dukics 13/9, Majsztorovics 9. Csere: Bognár 7/3, Will 5/3, Hall 6, Bus –, Doyne –.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 13-14. 15. perc: 36-35. 20. perc: 53-46. 25. perc: 64-66. 30. perc: 77-78. 35. perc: 87-85.

Nikola Lazics: – Szoros mérkőzésen egy jó csapatot győztünk le. Támadójátékunkkal elégedett vagyok, de a védekezésünk időnként hagyott kívánnivalót maga után.

Kálmán László: – Jó játszottunk. Hogy miért vesztettünk, azt inkább nem mondom el.