2015.04.20. 13:04

Pont nélküli hétvége a kézi NB I/B-ben

Megyei körkép – Pocsékul zárták a hétvégét a megyei NB I/B-s kézi csapatok, mindhárom alakulat vesztesen hagyta el a pályát. Ráadásul a VBSK-nak újabb fiaskójával már alig maradt reménye a bennmaradásra.

B. Virág Rita

Csurgó U23-BKSE U23

25:22 (14:12)

Csurgó, 50 néző. V.: Natkay, Szalai. Balatonfüredi KSE U23: Borbély – Déber 1, Kátai 1, Németh B. 6 (4), Nemes 1, VASVÁRI 5, Lestál 2. Csere: Sneider, Kiss (kapus), Keresztes, TÖRTELI 4, Szöllősi Bá., Gonzalez 1, Vágner, Csépányi 1, Szöllősi O. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4.

Szentendre-Veszprém

39:30 (19:15)

Szentendre, 50 néző. V.: Halász, Tarnavölgyi. Veszprém U23: Csiki - Fekete, Schmid 7, Szeitl, Füzi 1, Tóth A. 5, Varjú. Csere: Rózsavölgyi, Kisék (kapusok), Sztárai 2, Karajz 3, Pócz Nagy 5, Marton D. 3, Tomic 1, Molnár B. 2, Dávid. Edző: Pinizsi Zoltán.

Kiállítások: 4, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3.

Két fontos győzelem után érkezett a Veszprém a jó erőkből álló Szentendréhez. Előzetesen nehéz meccsre számított Pinizsi Zoltán, de felszabadult, bátor játékot várt tanítványaitól. A 42. percig jól tartotta magát a vendég együttes, utána azonban szétesett a védekezése, és a támadásban elkövetett hibákat az ellenfél könnyű gólokkal használta ki.

Alba Regia-VBSK

24:23 (14:11)

Székesfehérvár, 200 néző. V.: Csányi, Zörgő. Várpalotai Bányász SK: Lakatos – Németh 1, Mazák 6 (3), Soha 2, Vörös 2, Seck 2, Galambos 1. Csere: Szász (kapus), Tokaji 6, Nagy. Edző: Kaló Sándor.

Kiállítások: 18, ill. 18 perc.

Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3.

A szomszédvári rangadón végig nagy volt a küzdelem, s bár rendre a házigazda vezetett egy, esetleg két góllal, a lelkes Várpalotának mindig volt válasza (17. perc: 8:7). A játékrész végére három gólos különbség alakult ki, de ennél nagyobb differenciára többet nem volt példa. Fej-fej mellett haladva jutottak el a küzdő felek a hajrára, ahol az 59. perc: 23:22-nél nagy lehetőséghez jutott a VBSK, azonban egy egyéni hiba miatt nem sikerült az egyenlítés és végül a nagy erőfölényben játszó Alba Regia megszerezte a győzelmet