Foci

2015.04.26. 17:09

Viktória: nehezen indult, sima lett

Budapest - Magabiztos, 5-1-es győzelmet aratott az Újpest otthonában a Viktória-Trend Optika FC női NB I-es labdarúgócsapata.

Unger Tamás

Újpesti TE _Viktória-Trend Optika FC 1-5 (1-2). Budapest, 50 néző, alsóházi női NB I-es labdarúgó-mérkőzés, 3. forduló, vezette: Káprály.

Újpest: Bíró Durkó, Nagy Sz., Kiss F., Ács Szennai, Mátyás, Nagy B. (Olasz, 60.), Vígh Várkonyi (Dohány, 60.), Kiss K. Edző: Oroszi Sándor.

Viktória: Dömsödi Kun, Ferencsik, Kiss Zs. (Manhart, 62.), Magyar Szakonyi, Harsányi, Magyarics Siklér, Csidei, Dénes. Edző: Bánfalvi Attila.

Nehezen indult a mérkőzés a Viktória számára, látszott a vasi lányokon az elmúlt két hét fáradtsága, lassan reagálták le a helyzeteket. Ezt kihasználva az újpestiek hamar vezetést szereztek. A szombathelyiek fokozatosan lendültek játékba, és már az első félidőben megfordították a találkozó állását. Szünet után már óriási fölényben játszott a Viktória, sorozatban dolgozta ki helyzeteit az egyre szervezetlenebbül futballozó budapestiek ellen. A vasi együttes teljesen felőrölte ellenfelét, második félidei játéka alapján jóval nagyobb arányban is nyerhetett volna. A szombathelyi gárda valamennyi játékosa jó teljesítményt nyújtott. Eldőlt, hogy a Viktória már nem végezhet a hatodiknál rosszabb helyen.

Szakonyi Emese szerezte a Viktória második gólját
Fotó: Unger Tamás

Bánfalvi Attila: - Gratulálok a lányoknak a győzelemhez és a múlt heti kemény munkájukhoz. Büszke vagyok a játékosokra, ezen a meccsen is sokat dolgoztak, megérdemelten nyertünk. Gólszerzők: Vígh (9.), illetve Siklér (16.), Szakonyi (45.), Ferencsik (57.), Manhart (68.), Dénes (75.).

A másik mérkőzésen: Szeged Femina 2-0.

1. Viktória 17 6 2 9 38 - 34 20

2. Femina 17 3 7 7 17 - 31 16

3. Újpest 17 2 3 12 15 - 47 9

4. Szeged 17 2 2 13 8 - 68 8