2015.05.17. 07:32

Gólzáporos Haladás-győzelem: szépen búcsúztak a szombathelyiek az NB I/B-s női kézilabda-bajnokságtól

Szombathely - Gólzáporos meccsel és győzelemmel zárta a 2014/2015-ös szezont a Haladás VSE NB I/B-s női kézilabdacsapata.

Tóth Gábor

Haladás VSE – Mohácsi TE 37-34 (19-16)

Szombathely, 500 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Natkai, Szalay.

HVSE: Hajduk – Mayer 7/4, Pados 5, CSÁSZÁR 3, PUKLER 12, Gaylhoffer 3, SZENDREI 5. Csere: Tömő (kapus), Bolfán 1, Doncsecz 1, Mórocz. Edző: Bölöni Roland.

Mohács: Radochay – Erdélyi 2, Mizsák 6, Palotás 7, Kaló 7, Bozsovics 4. Csere: Zsolt 7/4, Rosenberger 1, Székesi. Edző: Kovács Jenő.

Pukler Glória parádézott, 12 gólig jutott a szezonzárón. Fotó: Unger Tamás

A két csapat tulajdonképpen komolyabb tét nélkül léphetett pályára a zárófordulón – a helyezéseket nagyon nem befolyásolta az eredmény. Ennek megfelelően felszabadult játékkal rukkoltak elő. Remek volt az iram, potyogtak a gólok, mindkét fél kiszolgálta a lelkes közönséget. A Haladás gyorsan magához ragadta az irányítást, két-háromgólos előnyre tett szert (21. perc: 13-11). Fordulás után sem változott a játék képe, a csapatok támadós szellemben kézilabdáztak. A hazaiak előnye pedig egyre nőtt (52. perc: 33-27). A végére nem maradt izgalom, biztosan nyert, szép játékkal búcsúzott közönségétől a Haladás.

Bölöni Roland: – Köszönöm a lányoknak az egész éves munkát – nehéz volt a szezon. Remélem, hogy jövőre előrébb végzünk a tabellán.

A Haladás VSE NB I/B-s női kézilabdacsapata – 17 győzelemmel, 2 döntetlennel, 7 vereséggel – az ?. helyen zárta a 14 csapatot felvonultató 2014/2015-ös szezont.