Foci

2015.05.17. 19:32

Megyei I.: forduló az ötösök jegyében

Fejér megye - A Viszló Trans megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában minden élcsapat győzni tudott.

Káldor András

Martonvásár-Mór 1-2 (0-1)

150 néző Vezette: Bíró Dániel

Martonvásár: Szabó G. -Lepsényi, Hermann, Hernádi, Kővári Neuvert, Horváth B., Szilágyi, Szigeti - Magyar B., Varga L. Vezetőedző: Patkós Csaba

Mór: Kiss M.- Klémán P., Bátki, Végvári, Tar B.- Kaszás, Handl, Németh B. (Nagy M.), Mayer (Elek R.) Petruska, Klémán M. Vezetőedző: Horváth Zoltán

Gól: Kővári (67.), illetve Kővári (öngól, 38.), Petruska (53.)

Jók: Kővári, Magyar B. illetve Végvári, Kaszás, Petruska

Kővári Ferenc öngóljával szerzett vezetést a Mór a 38. percben, amikor egy pontrúgást követően szerencsétlenül fejelt a labdába, és ez a saját kapujában kötött ki 0-1. Az 53. percben Petruska Dániel beadását Szabó Gábor alaposan elnézte, és a labda utat talált a kapuba. 0-2. A 67. percben szintén Kővári fejelt a kapuba, ezúttal a vendégekébe 1-2. Minden megtett a Martonvásár, küzdött az egyenlítésért, de ez már a végéig nem jött össze.

A martonvásári Szigeti Attila a velencei Kanyó Richárd szorításában támadja Puhnyák János kapuját, ezúttal eredménytelenül
Fotó: Koppán Viktor

Dunaújváros PASE II-Ercsi 3-0 (2-0)

150 néző Vezette: Wittner József

Dunaújváros PASE II: Gregorich Á. - Palkó, Dorogi, Salamon, Szabó Cs.(Szili) Pekker, Cziklin, Tóth Á. (Kovács P.), Fridrich (Nagy R.) Sziládi (Harsányi), Szauter. Vezetőedző: Bakos Zsolt

Ercsi: Hodula - Rapai, Kővári L., Szeles (Farkas J.), Cseppen Varga K. (Laczkó), Nagy B. (Sárdi), Drapcsik, Flórián (Rácz M.) Kovács P., Tamon (Nagy V.). Vezetőedző: Gróf András

Gól: Cziklin (37.), Sziládi (45.), Tóth Á. (85.)

Kiállítva: Hodula (83.)

Jók: Fridrich, Salamon, Dorogi, Palkó illetve

A dunaújvárosiaknak a 37. percben esett az első találatuk, bár előtte már több ígéretes helyzetet is kialakítottak, illetve elpuskáztak. Szauter István baloldali elfutása után középre adott, és a második hullámban érkező Cziklin Roland 11 méterről vette be Hodula Krisztián kapuját. 1-0. A szünet előtt Fridrich Dávid szöglete után a remekül érkező Sziládi Roland fejelt 5 méterről a kapuba. 2-0. A 83. percben Szauter kiugrása után Hodula a 16-oson belül szabálytalankodott. A kapus a kiállítás sorsára jutott, a 11-est, pedig Tóth Árpád magabiztosan értékesítette. 3-0.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő_Bicske 5-0 (3-0)

150 néző Vezette: Rózsa József

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Wittner - Vincze V. (Kummer), Janovics, Léki, Bognár Gy. - Hushegyi, Lendvai (Bogács), Pápai, Vámosi (Prill) - Meggyes D. (Borostyán), Nagy Á. (Lakatos R.). Vezetőedző: Zimmermann Tamás

Bicske: Miklós - Máté, Komáromi, Horváth P. (Bosnyák), Oláh - Bencze, Jaklin, Jelinek, Szabó B.- Jakab, Ágoston. Vezetőedző: Gyimesi László

Gól: Nagy Á. (3., 38.), Lendvai (34.), Bogács (73., 85.)

Jók: Bognár Gy., Vámosi, Bogács, Lendvai illetve

A 3. percben vezetést szerzett a hazai csapat, Vámosi Dávid beadását az érkező Nagy Ákos 5 méterről juttatta a bicskei kapuba. 1-0. A gól után több százszázalékos ziccert hagytak ki a vendéglátók. A 34. percben egy jobboldali beadás után az ötösön egyedül álló Lendvai Tamás biztosan lőtt a hálóba. 2-0. Nagy Ákos a 38. percben duplázott, Miklós Balázs ki akarta rúgni a labdát, de lyukat rúgott, így nem okozott gondot számára, hogy a hálóőr gólpasszát értékesítse. 3-0. A 73. percben Bognár György lekészítette a labdát Bogács Zsombornak, aki 17 méterről kipókhálózta a bal felső sarkot. 4-0. A 85. percben szépségdíjas találattal koronázta meg győzelmét a Gárdony. Bognár Gy. Bogáccsal játszott össze, a visszakapott labdát a csereként beállt játékos juttatta a gólvonal mögé. 5-0.

Iváncsa-Sárszentmiklós 2-1 (2-1)

Ercsi, 200 néző Vezette: Szabó János

Iváncsa: Vörös - Fodor, Aradi (Kamocsa), Csikesz P. (Bartha T.), Sinka - Nédó (Berényi), Márki, Jankovics, Mondovics (Schäffer) Nagy A., Balogh L. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Sárszentmiklós: Deák M. - Németh K. (Bogdán), Gráczer B. (Bartók), Kőkuti, Gráczer G. - Gráczer B., Tóth Zs., Krajcsovics, Rozsos Majláth, Nagy Á. (Hegedűs Gy.).

Gól: Aradi (27.), Nagy A. (45.) illetve Majláth (2.)

Jók: Fodor, Sinka, Nagy A. (a mezőny legjobbja) illetve Majláth, Rozsos, Tóth Zs.

A pályafelújítás miatt Ercsiben lejátszott mérkőzésen a vendégek már a 2. percben megszerezték a vezetést. Egy gyors bal oldali támadás végén Majláth Henrik emelt a kapuba a kimozduló Vörös Tibor mellett. 0-1. A 27. percben aztán egyenlített az Iváncsa. Márki Dénes cselezgetett a jobb oldalon, majd beadását Aradi Csaba fejjel váltotta gólra 1-1. A 45. percben megfordította a mérkőzést a hazai csapat. Sinka Rajmund pontos beadása Nagy Attilát találta helyzetben, aki kilőtte a jobb alsó sarkot. 2-1. Az 52. percben Majláth tornáztatta meg Vöröst, majd pár perccel később Rozsos Józsefkapáslövését védte bravúrral az iváncsai kapus. A 85. percben Nagy A. 12 méterről óriási kapufát lőtt.

Szár -Kisláng 0-1 (0-0)

100 néző Vezette: Wehovszky Gergő

Szár: Szabó D. - Sátori, Fenyvesi V., Fenyvesi Sz., Iváncsik (Pechinger) - Boros, Juhász A., Mérten, Mecséri - Nyitrai, Haász. Vezetőedző: Lacza Albert

Kisláng: Ányos - Willerding B., Dudar K., Árki, Lévai - Juhász M., Juhász J., Varga K. (Kókány), Dudar E. - Kolonics, Willerding Zs. Vezetőedző: Rehák Viktor

Gól: Willerding Zs. (72.)

Jók: Szabó D. illetve Dudar E., Juhász M., Willerding Zs.

A 2. percben egy vendégakció után a kislángi játékosok 11-est kértek számon Wehovszky Gergő játékvezetőn, de ő nem érezte büntetőnek. A 72. percben Dudar Ervin védők mögé belőtt labdájával Juhász Márton kilépett, beadását, pedig Willerding Zsolt 5 méterről passzolta a kapuba. 0-1. A 79. percben Fenyvesi Szabolcs hibázott, Juhász M. egyedül léphetett ki, de 11 méteres lövést Szabó Dániel kapufára tolta. Kifejezetten alacsony színvonalú találkozón a jobb helyzetkihasználás döntött a Kisláng javára..

Mezőfalva-Puskás Akadémia FC II 1-5 (1-3)

150 néző Vezette: Nagy Károly

Mezőfalva: Papp Z. - Mekota, Nagy D., Bozóki, Balázs (Papp K.) - Bozoki, Benczik (Szepesi), Huber, Móricz Boros (Rabíjász), Cséplő. Vezetőedző: Masinka László

Puskás FC II: Zelena - Nagy S., Heitler (Szolidáth), Szabó D., Pálfi Gálos, Gulyás (Sebján), Nitti, Hajdú - Gajdos (Tóth A.), Horváth Á. Edző: Sipos Zoltán

Gól: Móricz (39.) illetve Pálfi (9.), Horváth Á. (10.), Gulyás (41.), Tóth A. (67.), Horváth Á. (87.)

Jók: Balázs, Móricz, Mekota, Bozoki illetve az egész csapat

A 8. percben Nagy Dávid szabálytalankodott a hazai kapu előtt, 11-es!. A büntetőt Pálfi Milán értékesítette. 0-1. A traumából még fel sem ébredtek a mezőfalviak, amikor Horváth Ádám egy perccel a középkezdés után újabb találattal növelte a vendégek előnyét. 0-2. A Mezőfava kontrákkal operált, ennek a 39. percben lett eredménye. Boros Benjamin adott remek keresztlabdát a bal szélen elfutó Móricz Csabának, aki hidegvérrel szépített. 1-2. A 41. percben egy Cséplő Krisztiánról elpattanó labdát Gulyás Gergő lőtt Pap Zoltán hálójába. 1-3. A hazaiak próbálkoztak ugyan, de a pontatlan folytatásnak a 67. percben meglett a következménye. Papp Károly próbált menteni, de Tóth András közreműködésével ismét a hazaiak hálójába került a labda. 1-4. Utolsó felvonásként Horváth Á. duplázott. 1-5.

Polgárdi Vertikál-Velence Bericap 2-5 (1-3)

200 néző Vezette: Závotka Csongor

Polgárdi Vertikál: Molnár B. - Balogh R. (Petrovics), Tóth P., Kosztolányi, Hencz (Meggyeri) - Csizmadia Sz., Csizmadia G., Nemes (Schultz), Jámbor - Borbás, Hart. Vezetőedző: Beszédes Sándor

Velence Bericap: Puhnyák - Totsche, Kanyó (Gál D.), Berczi, Dukon - Knausz T. (Király P.), Ambrus, Galaczi (Kardos), Kovács K. Király J. (Csikesz Z.), Szalai P. (Bakos L.). Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Kosztolányi (25.), Borbás (56.) illetve Szalai P. (5., 35., 43.), Galaczi (68.), Király P. (90.)

Jók: Kosztolányi, Tóth P. illetve Ambrus, Szalai P., Galaczi

A két csapat közötti különbség megmutatkozott a mérkőzésen, bár a vendéglátók becsülettel küzdöttek. Volt ugyan lehetősége a Polgárdinak is, de a helyzetkihasználás tekintetében a Velence ellenfele fölé nőtt, és ilyen arányban is megérdemelten győzött.

Tudósítók: Gelencsér Tibor (Maroshegy), Beszédes Sándor (Polgárdi), Lacza Albert (Szár), Balogh Balázs (Gárdony), Bakos Zsolt (Dunaújváros), Gémesi Zsolt (Ercsi), Horváth László (Mezőfalva).

Összeállította: Káldor András

Maroshegyi szalmaszál

Maroshegy, Gelencsér Tibor, ka)

Dunafém-Maroshegy-Tordas 5-2 (1-1)

100 néző Vezette: Lak B.

Dunafém-Maroshegy: Skultéti A.- Gárber, Trampler, Pongrácz, Bernáth - Lelkes, Andrási, Dopuda, Samu (Mezősi) - Skultéti L., Horváth Zs. Edző: Pongrácz Gábor és Gelencsér Tibor

Tordas: Heim - Endrefalvi, Németh J., Suha, Mezei - Farkas Zs., Hadnagy, Fagyal (Kerényi), Vörös - Szabó T. (Losó), Szmok. Vezetőedző: Csillag Szilveszter

Gól: Pongrácz (16.), Lelkes (58.), Horváth Zs. (60.), Samu (63.), Dopuda (82.), illetve Fagyal (31.), Szmok (88.)

Jók: Az egész hazai csapat, ill. Szmok

A rendkívül gól gazdag mérkőzésen a találatok sorát Pongrácz Gábor fejeseből elért gólja nyitotta a 16. percben. 1-0. A 31. percben egy könnyelmű labdavesztést követően Fagyal Bertalan 22 méteres átlövése révén egyenlítettek a vendégek. 1-1. A második félidőben aztán a tavasz legjobb játékával rukkolt elő a Maroshegy. Az 58. percben Horváth Zsolt centerezését Lelkes Martin közelről passzolta a kapuba. 2-1. Két perc múlva Andrási Zoltán szabadrúgását követően a kipattanó labdát Horváth Zsolt pöcizte a hálóba. 3-1. A 62. percben Gárber László gyönyörű egyéni szólója után gólpasszt adott Samu Krisztiánnak, aki kilőtte a bal felső sarkot. 4-1. A 82. percben Andrási 40 méteres keresztlabdáját Dopuda Igor szépen vette át, majd higgadtan passzolta el a labdát a kapus mellett. 5-1. A vége előtt két perccel a vendégek még kozmetikázták az eredményt, Szmok Gergely 20 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot. 5-2.

A hazai csapat jó játékának köszönhetően még ilyen arányban is megérdemelten nyerte meg a találkozót, és kapaszkodva az utolsó szalmaszálba életben tartotta a bennmaradás reményét.