Haladás

2015.05.30. 13:21

Szép volt fiúk! NB I-es maradt a Haladás!

Az OTP Bank Liga 30. fordulójában a Haladás 3-0-ra verte a Puskás Akadémiát. Leandro Martinez, Radó András és Tommaso Rocchi szerezte a vasi gólokat.

Pum András

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - PUSKÁS AKADÉMIA 3-0 (1-0)

Szombathely, 3087 néző, játékvezető: Andó-Szabó

Haladás: Rózsa - Schmmer, Alcibiade, Bühler, Jánvári - Gaál, Nagy, Iszlai, Halmosi - Martinez, Radó.

Puskás Akadémia: Danilovics - Szélesi, Tar, Kelic, Fabio, Spandler - Polonkai, Hudák, Fiola - Lencse, Tischler.

Szépen gyülekeznek a nézők, fél hétkor érkezett meg horvát, spliti rendszámú autójával Robert Jarni, a Pécs trénere

A Haladás zöld felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban, a Puskás Akadémia tiszta fehérben futballozik. A zsirai fogyatékosok otthonának néhány lakója ma a meccs vendége.

A mérkőzés a közelmúltban elhunyt Nagy Dezső emlékére egyperces gyásszünettel kezdődött A kezdőrúgást Varga Dávid Hali-szurkoló végezte el.

Megy a meccs, hajrá Hali!

2. perc: Fiola, jobbról, 12 méterről leadott lövése ment el nem sokkal a jobb sarok mellett

Remek a hangulat a Rohonci úton, nagyjából 3500 néző jöhetett ki a meccsre

A Haladás kezdett jobban, a vasi csapat letáborozott a hazai térfélen

12. perc: Radó kapott remek labdát a bal szélen, ám 15 méterről a kifutó Danilovicsba lőtt

14. perc: Spandler kapott sárga lapot

16. perc: Gaál 10 méteres fejesét védte könnyedén Danilovics

Negyedóra telt el a Paks-Dunaújváros meccsből, 0-0 az állás ott

Kiegyenlített a mérkőzés, kissé alábbhagytak a kezdeti Hali-rohamok

19. perc: Lencse passzolt a jobb oldalon üresen lévő Tischlernek, aki 13 méterről alig a jobb sarok mellé

24. perc: Gaál ment el a jobb oldalon, beadását Halmosi nyolc méterről fejelte kapura, ám Szélesiben elakadt a bólintása

25. perc: Radó tolta meg a labdát a tizenhatoson belül, amikor Fiola becsúszva buktatta. Tizenegyes! A felcsúti játékosok bőszen reklamáltak - nem tudni miért. Ráadásul Fiola még fejbe is vágta Radót. Hosszas huzavona után végül a 27. percben a büntetőt Martinez a balra mozduló Danilovics mellett a jobb sarokba helyezte 1-0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A vendégek aktivizálták magukat, most enyhe mezőnyfölényben futballoznak

40. perc: Halmosi 18 méterről, kissé jobbról, jobbal alig lőtt a jobb sarok mellé

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek .

II. FÉLIDŐ

A szünetben egyik csapat sem cserélt.

A második félidő kezdőrúgását Lakner Edit végezte el.

Megkezdődött a második félidő.

47. perc: Hudák jobbról, 13 méterről a rövid, bal sarok mellé lőtt

52. perc: Fiola bal oldali beadását a hosszún érkező Tischler hat méterről a bal oldalhálóba vágta

56. perc: Lencse vágta fel Gaál, sárga lap

57. perc: Csere a Haladásban, Schimmer helyett Angyal állt be

3087 néző látogatott ki a meccsre - tudtuk meg Gyimesi Csabától

63. perc: Csere a vendégcsapatban, Fabio le, Makrai be

A második félidőben eddig a Puskás Akadémia dominál, a Haladás védekezik

66. perc: Radó száguldott el a jobb szélen, középre adott labdáját centikkel maradt le Martinez. Szép támadás volt!

A másik meccsen Könyves góljával 1-0-ra vezet a Paks!

70. perc: Lencse rúgta le Martinezt, sárga lap. Miután már volt egy ilyen színű kártyája Andó-Szabó kiállította a felcsúti támadót. Tíz emberrel folytatja tehát a Puskás Akadémia!

75. perc: Csere a vendégcsapatban, Hudák le, Pintér be

76. perc: Halmosi futott le a bal oldalon az alapvonalig, a hosszú oldalon érkező Gaálhoz passzolt, a támadó 11 méteres lövését azonban Szélesi blokkolta

77. perc: Csere a Haliban, Martinez ment le, Rocchi állt be. Mindketten vastapsot kaptak

78. perc: Alcibiade kapott sárga lapot

80. perc: A három védő mellett elszlalomozó Radó remekül indította a középen beinduló Rocchit, aki 16 méterről, szép mozdulattal a kifutó kapus felett a hálóba emelt 2-0!!!!!!!!!!!!!!Becserélése után ez volt az olasz légiós első labdaérintése!

88. perc: Iszlai hosszú indításával Radó lépett ki a bal oldalon, kicselezte a kifutó Danilovicsot, majd tíz méterről a kapu közepébe helyezett (3-0) Eldőlt!!!!

89. perc: Csere a Felcsútban, Polonkait Mészáros váltotta

89. perc: Rocchi 20 méteres lövése alig kerülte el a jobb sarkot

90. perc: Csere a Haladásban, Halmosi le, Rácz be. Cucut is vastaps kíséri az öltözőbe

Két perc a hosszabbítás

Vége a meccsnek, 3-0-ra győzött, ezzel NB I-ben maradt a Haladás! A lefújás után a játékosok lepacsiztak a szurkolókkal