Foci

2015.06.08. 09:26

Megye II.: hiába nyert a Nagykarácsony

Fejér megye másodosztályú labdarúgó-bajnokságában a három kieső csak a 30. forduló után vált ismerté.

Káldor András

Osz Car csoport:

Kőszárhegy-Bakonycsernye 0 – 0

Vezette: Vitányi László

Kőszárhegy: Zsidó – Pereczes, Szabó M., Rózsás, Borsos – Varga D., Berkei (Tóth N.), Enyed, Szőlősi – Nagy P., Kaposvári.

Bakonycsernye: Lukács – Schneider, Fodor, Strommer, Mészáros T.- Právics (Purgai), Varga A., Varga J., Bocska – Monostori, Simek Cs. (Boros). Edző: Varga Jenő

Kápolnásnyék-Iszkaszentgyörgy 2-1 (0-1)

40 néző V: Kovács Tamás

Kápolnásnyék: Szabadi (Szántó) – Peng, Fazekas, Őri, Kollár (Tóth B.) – Silhány, Szentgyörgyi (Csanádi), Kármán, Ribi – Varga J., Pál.

Iszkaszentgyörgy: Brunczfik – Kéri N., Balla K., Machata, Kovács J. – Osváth, Tóth Á., Fábián, Tóth P. (Gyarmati) – Bakos, Farkas Zs. Vezetőedző: Molnár János

Gól: Varga J. (56.), Őri (84.), illetve Osváth (40.)

Jók: Peng, Őri, Tóth B. illetve Kéri N., Farkas Zs.

A 40.percben Osváth Róbert két jó csel után 20 méterről lőtt, a labdája egy védőn megpattanva jut a kapuba. 0-1. Az 56. percben Varga József lépett ki a védők közül, majd 11 méterről higgadtan a kapuba passzolta a labdát. 1-1. A 84.percben Tóth Balázs László szöglete után a szabadon hagyott Őri László 5 méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 2-1. A kiesésről döntő összecsapáson az első félidőben a vendégcsapat uralta a mérkőzést, a fordulás után viszont a nyékiek nagyobb fokozatra kapcsoltak és sikerült megfordítaniuk a mérkőzést. Megérdemelt hazai siker született.

Pettend-Pátka 3-5 (1-3)

Vezette: Jakab Zoltán

Pettend: Berregi – Fényes, Szabó G., Szilágyi (Sipos), Löfflinger – Heiden, Czottner F., Molnár G., Nagy Z. – Czottner Á., Fekete (Boronai). Pátka: Csikesz P. (Denke B.) – Krell, Polányi, Fülöp, Herczeg – Füri, Molnár Zs., Ihász, Kovács Z. – Kéri P. (Denke O.), Takács V. Vezetőedző: Takács Viktor

Gól: Molnár G. (36., 87.), Czottner Á. (69.), illetve Kéri P. (14.), Takács V. (16., 64.), Ihász (45.), Kovács Z. (80.)

Pusztavám-Fehérvárcsurgó 2-2 (2-0)

200 néző V: Varga György

Pusztavám: Kiss V. – Netzkár, Kertai, Klein, Fülöp (Czéh) – Magosi (Bordács), Kocsis D. (Veress), Molnár A., Katóka (Nánási) – Zséfár (Fett), Zóka. Vezetőedző: Kocsis Jenő

Fehérvárcsurgó: Szabó Németi – Varga L. (Bernáth P.), Csány, Veres (Huszár), Nagy M. – Györe (Bernáth M.), Lascsik, Baksa, Egyed – Répási, Nagy B. Vezetőedző: Mesics János

Gól: Klein (35.), Katóka (42.), illetve Répási (53., 67.)

Jók: Klein, Katóka illetve Répási

A tétnélküli mérkőzésen, mindkét csapat könnyedén játszott, ám győzelemre! Az első játékrészben a Csurgó tűnt agilisabnak, ennek ellenére előbb – a játéktól végleg visszavonuló – Klein Miklós lőtt szép gólt a vendégek hálójába, majd a 42. percben jött a szokásos Katóka Richárd gól. A szünet után „felpörgött” a Fehérvárcsurgó, két baloldali szögletből Répási Tamás két gólt szerzett. A mérkőzés végén Bíró Zsolt a Fejér Megyei Labdarugó Szövetség társadalmi alelnöke akasztotta a hazai legénység nyakába a jól megérdemelt aranyérmet. Sportszerűen a vendégcsapat játékosai megvárták az ünnepséget, és gratuláltak a Pusztavámi piros-feketéknek bajnoki címükhöz. A PTC házi ünnepség keretében, elbúcsúztatta két kitűnő játékosát – Klein Miklóst és Nánási Györgyöt – akik tíz évet játszottak pusztavámi színekben. A szezonzárót a PTC saját klubházában rendezte, ahol Pintér István Pusztavám alpolgármestere köszöntötte a bajnokcsapat tagjait és edzőit. A pusztavámi legények utoljára a 2007/08-as bajnokságban nyertek bajnoki címet a megye II. osztályban.

Mány-Pázmánd 1-0 (0-0)

Csabdi, 150 néző V: Horváth II József

Mány: Szabó B.- Kern, Mohácsi, Szabó Á., Apostagi (Schnobl) – Horváth G. (Bukó), Méhész, Kovács N. (Balla I.), Pál (Magony) – Jakab (Szabó L.), Doma.

Pázmánd: Lőrincz – Sajó, Bauer, Rózsa, Csernik – Végh, Boda, Kerkuska, Krómer – Böjte R, Lukács. Vezetőedző: Köllő Zoltán

Gól: Pál (64.)

Jók: Szabó B., Mohácsi, Pál, Kovács N., Kern illetve Csernyik, Krómer, Lőrincz

Tétnélküli találkozón, a két klub hagyományosan jó kapcsolata ellenére, igazi presztízs-meccs alakult ki. A nagy melegben, a szépszámú közönség közepes iramú mérkőzést láthatott. A Mány végig irányította a játékot, de főlénye meddőnek bizonyult, a kapu előtt rendre hiba csúszott az utolsó passzokba. A pázmándiak gyors kontrákra rendezkedtek be, jól megszervezve védekezésüket. A II. félidőben nyíltabbá vált a játék, a 64. percben Pál Zoltán ugrott ki a védők közül, és higgadtan a kapuba helyezett. Ezután volt még mindkét csapatnak lehetősége a gólszerzésre, de az eredmény már nem változott, így a mányiak a tavasszal, Csabdin lejátszott mind a hét mérkőzésüket megnyerték!

Pákozd-Vál 4-1 (3-1)

Vezette: Pekker Bálint

Pákozd: Nagy T. (Majnár) – Rózsa, Jasper, Pőcze, Nyusa (Igari) – Schultz, Horváth Zs., Szabó B. (Simó), Csík (Orbán) – Rothauszki, Hollósi. Vezetőedző: Andorka Péter

Vál: Borostyán Cs. – Mayer, Indi, Burián, Petényi (Szarvas) – Fehér, Pereczes, Komlódi, Jakab – Zágoni R., Zágoni L. (Szalai).

Gól: Rózsa (3., 31., 63.), Hollósi (11.), illetve Zágoni R. (12.)

Kiállítva: Zágoni R. (60.)

FC Csákvár II-Kajászó 3 – 1 (1 – 1)

Vezette: Kovács Róbert

FC Csákvár II: Zelizi – Szabó S., S. Molnár, Gulyás G., Imrefy – Fehér (Kalocsa M.), Knausz Cs. (Váli), Sebestyén (Krausz), Zimmermann R. – Tóth Sz. (Gulyás J.), Kalocsa T. (Turány). Vezetőedző: Takács József

Kajászó: Lajkó – Erdei, Marton, Székely, Kovács A. – Pintér, Bélley, Farsang, Szabó B.- Hábersdorfer, Höltzl.

Gól: Kalocsa T. (18.), Imrefy (54.), Gulyás J. (88.), illetve Kovács A. (41.)

Kiállítva: Szabó B. (87.)

Agárdi Termál csoport

Mezőszilas-Káloz 3-3 (0-3)

Vezette: Nagy II László

Mezőszilas: Papp Cs.- Sülyi, Kovács Z., Nagy Z., Kiss Gy. (Paulovics) – Szegedi I., Virág (Rostás), Kopácsi (Simon L.), Kutasi (Bajor) – Szegedi T., Szilágyi.

Káloz: Krautmann – Baranyai B. (Kovács T.), Tóth B., Fazekas, Ludányi – Tóth M., Somogyi V., Takács T. (Bencze), Vörös – Czövek, Horváth R.

Gól: Paulovics (50.), Rostás (61.), Sülyi (86.), illetve Ludányi (20., 35.), Tóth B. (37).

Adony-LMSK Masita 6-1 (1-1)

V: Hudra Károly

Adony: Hamar (Fülöp) – Nebucz, Pálinkás, Németh R. (Böjte), Auer – Glonczi (Németh T.), Szántó, Hollentoner (Oláh), Varga Z. – Szántó, Klér. Vezetőedző: Csorba József

LMSK Masita: Boda – Suba, Gyenis, Tombor, Sütő – Nasta, Zalatnai, Pómizs, Kálmán (Nagy B.) – Takács B., Tímár (Kovács Cs.). Vezetőedző: Kovács István

Gól: Hollentoner (6.), Szántó (51.), Hamar (60.), Németh T. (71.), Varga Z. (81.), Oláh (85.), illetve Tímár (9.)

Enying-Szabadegyháza 2-3 (0-2)

Vezette: Nagy Károly

Enying: Dobai – Farkas M. (Balogh Gy.), Pudelka, Kovács L., Molnár Z. – Lángos (Dicső), Szőke, Lovizer, Halász – Nagy L., Blaski. Vezetőedző: Gergics Jenő

Szabadegyháza: Zámbó – Tóth P., Bartos, Szalai, Vida – Kiss P., Urbán, Csupor, Kosaras – Vizi, Rapai (Godra).

Gól: Szőke (59.), Nagy L. (90.), illetve Kosaras (4.), Kiss P. (26.), Godra (63.)

Aba-Sárvíz-Kulcs 8-1 (1-0)

Vezette: Farkas István

Aba-Sárvíz: Tóth D. – Nagy L., Kulcsár, Török (Molnár Zs.), Esze A.- Lakk, Esze T., Ilyés (Gránásy), Gyuricza – Balogh T., Varjú (Tóth R.). Vezetőedző: Bor József Dezső

Kulcs: Papp S. (Nagy K.) – Fehér, Ócsai (Molnár Z.), Komáromi, Mészáros Á. – Mohácsi, Balogh D., Peredi, Godó – Szilva (Bíró), Deli. Vezetőedző: Boncz Gábor

Gól: Gyuricza (25., 47.), Kulcsár (50.), Nagy L. (57.), Esze T. (63.), Tóth R. (66.), Tóth D. (70.), Balogh T. (85.), illetve Fehér (88.)

Pusztaszabolcs-Nagylók 4-2 (3-1)

Vezette: Almádi Sándor

Pusztaszabolcs: Nagy E. – Budai, Nagy Á., Lengyel (Balogh Z.), Györök (Imre) – Dombi, Csanádi, Kovács B., Kovács Zs. – Bakos (Székely), Tóth N.

Nagylók: Szloboda – Kiss M., Erős P., Fauszt, Vörös – Szabó E., Molnár T.s, Erős Z., Killer P. – Killer M., Tórizs

Gól: Györök (5., 22.), Bakos (37., 66.), illetve Molnár T. (45.+3), Killer M. (76.)

Soponya-Nagykarácsony 4-5 (0-1)

Vezette: Zsélyi Csaba

Soponya: Albert (Domján) – Bali (Radnics), Szabó A., Theisz (Sütő), Szücs K. – Dr. Gyenis (Varga A.), Vinklár (Joó), Grega, Budai – Kovács K., Miklós.

Nagykarácsony: Turi – Szabó M., Nyul, Jámbor (Balogh Á.), Harasztia – Felföldi, Wadolowski, Simon Zs., Pap (Gál I.) – Brogyányi (Kovács G.), Fekete. Vezetőedző: Mergl István

Gól: Varga A. (53., 83.), Sütő (56.), Kovács K. (70.), illetve Felföldi (32., 50., 61., 63., 90.)

Baracs-Lajoskomárom 3-1 (1-1)

Vezette: Kovács Zoltán

Baracs: Tóth N.- Hepp, Cséza, Pulai, Bartók S. – Szurma, Éliás (Suplicz), Sági J. (Sebestyén), Rezes – Mészáros S. (Prókai), Meggyes P. Vezetőedző: Fink Viktor

Lajoskomárom: Szabó N.- Szakáts, Vései, Csulik, Kunos – Balogh M. (Cseke), Tulok, Kleiber, Szili – Paluska, Reichardt. Vezetőedző: Kecskés József

Gól: Szurma (11.), Bartók S. (57.), Meggyes P. (64.), illetve Reichardt (46.)

Kiállítva: Bartók S. (86.)

Jók: az egész hazai csapat illetve Vései, Csulik, Paluska

A 11. percben egy jobb oldali szögletből beadott labdát Sági József tett fejjel Szurma Péter elé, aki vezető gólt szerzett a hazai csapatnak. 1-0. Lajoskomárom igyekezett fordítani, de csak a szünet előtti büntető hozott a vendégek számára szépítő gólt, amelyet Reichardt Bálint értékesített. 1-1. Az 57. percben a Baracsnak is tizenegyest ítélt Kovács Zoltán játékvezető, Bartók S. Barnabás elfektette Szabó Nándort, és kilőtte a jobb alsó sarkot. 2-1. A 64. percben egy kapu előtti kipattanóra érkezett jó ütemben Meggyes Péter, és bombájával végérvényesen eldöntötte a találkozót. 3-1.

Sárosd-Seregélyes 6-1 (2-1)

Vezette: Cérna János

Sárosd: Somogyi B. – Somogyi Sz., Béres Z., Rauf, Arany – Tornyai T., Kargl, Truszek, Tanárki – Egerszegi, Tiber Sz. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Seregélyes: Ács – Kovács J., Druzsin, Horváth T., Takács R. – Benczik A., Benczik Cs., Rapai, Polányi – Zsilovics, Németh L. Vezetőedző: Szabó József

Gól: Tiber Sz. (12.), Arany (38., 49., 65.), Kargl (53.), Truszek (77.), illetve Zsilovics (40.)

Jók: a teljes hazai csapat illetve —

A mérkőzés a hazai csapat elképzelése szerint kezdődött és alakult is az egész mérkőzés alatt, Dvéri Zsolték szinte akkor szereztek gólt amikor éppen akartak. Egy nagyon jó szezon után a hazai csapat veretlenül nyerte meg csoportját.

Tudósítók: Müller Tamás (Bakonycsernye), Lukács József (Pázmánd), Takács Viktor (Pátka), Mesics János (Fehérvárcsurgó), Mosberger Mátyás (Lajkoskomárom) Összeállította: Káldor A.