2015.06.08. 11:46

Közel félszáz magyar érem született a judo Eb-n

Balatonfüred - Csaknem félszáz aranyérmet szereztek a magyar versenyzők a településen rendezett veterán judo Európa-bajnokságon.

Horváth Gábor

A magyar veterán judósok ezúttal is bebizonyították, hogy a sportág legjobbjai közé tartoznak. A hazai indulók egyéniben összesen 46 érmet gyűjtöttek a 35 ország közel hatszáz versenyzőjét felvonultató kontinenstornán.

A küzdelmek sok érdeklődőt vonzottak a füredi csarnokba
Fotó: Penovác Károly

Ezzel hazánk Oroszország és Franciaország mögött harmadik lett az összesített éremtáblázaton.

A résztvevők kiemelték: Balatonfüred városa és sportcsarnoka ideális helyszíne volt a tornának. A magyar aranyérmesek névsora (a Magyar Judo Szövetség közlése alapján): Csihi János (M8, 66 kg), Horváth Tamás (M4, 100 kg), Kersics Antal (M5, +100 kg), Nagybata Mihály (M5, 73 kg), ifj. Nagysolymosi Sándor (M1, 81 kg), Pánovics Donát (M2, 81 kg), Péter Sándor (M9, +100 kg), Szaszkó Ákos (M2, 90 kg), Vass Barnabás (M8, +100 kg), Novák Szilvia (F2, 48 kg), Pósán Edina (F2, 57 kg), Vészi Klára (F3, 57 kg).