2015.07.06. 19:03

Kikapott a Haladás a ZTE-től

Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen kedden 18 órakor a Szombathelyi Swietelsky-Haladás a ZTE-t fogadta. Olvassa el élő-közvetítésünket a találkozóról.

Pum András

Szombathelyi Swietelsky-Haladás - ZTE 1-3 (0-0)

Szombathely, 500 néző, felkészülési labdarúgó-mérkőzés, vezette: Kovács G.

Haladás: Király - Angyal, Jagodics, S. Wils, Bosnjak - T. Wils, Iszlai - Gosztonyi, Martinez, Radó - Török

ZTE: Kovács D. - Simonfalvi, Króner, Fodor, Bedi - Nagy Z., Szakály, Koller, Babati - Városi, Daru

Király Gábor 18 év után most véd először a Rohonci úton. A kapus nagy Bon Jovi-rajongó, valószínűleg kicsit sem véletlenül az amerikai énekes "Keep the faith" című slágere bömböl a hangszórókból.

4. perc: Gosztonyi bal oldali szögletét az előrehúzódó Stef Wils hét méterről alig fejelte a bal sarok mellé

Dögmeleg van a stadionban is, szerencsére most kicsit beborult, és a szél is fújdogál. Ettől még nem irigyeljük a pályán lévőket...

A Hali cseréi: Gyürü, Schimmer, Czingráber, Devecseri, Jánvári, Grabant B., Nagy, Batarelo, Németh, Popin, Tihanyi, Gaál, Jancsó, Rácz, Medgyes, Petró.

7. perc: Babati cselezte magát a jobb oldalon lövőpozícióba, azonban a támadó keresztben ellőtte a kapu előtt a labdát

10. perc: Megint Babati. A támadó a jobb oldalon üresen maradt, majd 10 méterről, ballal a léc fölé emelt

A Haladás irányítja a játékot

A ZTE a megszerzett labdákkal gyorsan igyekszik eljutni a Hali kapuja elé

25 perc telt el a meccsből, ivószünetet rendelt el a bíró

26. perc: Bosnjak bal oldali beadását nem tudta rendesen lekezelni Török

33. perc: Szakály 22 méteres lövését védte biztosan Király

A zalaiak folyamatosan beívelgetik a labdákat a védők mögé

35. perc: Bosnjak bal oldali bedobását Martinez nyolc méterről fejelte a léc fölé

38. perc: Iszlai rángatta meg Darut a tizenhatoson belül, Kovács tizenegyest ítélt. A büntetőt Babati laposan a bal sarok felé rúgta, Király védett

40. perc: Simonfalvi 14 méteres lövését fogta biztosan Király

Vége az első félidőnek. A Haladás ugyan többet birtokolja a labdát, ám a ZTE veszélyesebb a kapura.

A szünetben teljes sort cserélt Mészöly Géza. Így állunk fel: Gyürü - Schimmer, Czingráber, Devecseri, Jánvári - Nagy, Batarelo - Gaál, Németh, Tihanyi - Popin

A ZTE-ben Daru helyett Horváth R., Városi helyett Bailo állt be, a kapus Kovácsot Szappanos váltotta

49. perc: Tihanyi fejesét védte bravúrral a csereként beállt Szappanos

55. perc: Csere a ZTE-ben, Szöllősi helyett Koller állt be

57. perc: Újabb zalai csere, Babati helyett Szegleti a pályán

58. perc: Egy lepattanó labdát az előbb beállt Szegleti 14 méterről, félfordulattal a jobb sarokba lőtte (0-1)

60. perc: Horváth Roland kapott labdát a jobb oldalon, és 16 méterről a jobb felső sarokba helyezett (0-2)

66. perc: Ismét cserélt a ZTE, Szakály le, Murai be

69. perc: Szép Haladás-akció végén Németh adott jó labdát Tihanyinak, aki nyolc méterről, tiszta helyzetből a bal sarok mellé helyezett

70. perc: Ivószünet

78. perc: Popin kapott labdát a jobb oldalon, majd 13 méterről a rövid, bal sarokba bombázott (1-2).

79 perc: Itt az újabb gól. A középkezdésből Szöllősi emelt a kint álló Gyürü felett a hálóba (1-3) Ilyet is ritkán látni

84. perc: Hali-csere, Tihanyi le, Medgyes be