Haladás

2015.08.01. 12:41

Elúszott két Haladás-pont

Az OTP Bank Liga 3. fordulójában a Haladás már 2-0-ra vezetett az MTK ellen, ám a 93. percben kiegyenlítette a vendégcsapat.

Pum András

SZOMBATHELYI HALADÁS - MTK BUDAPEST 2-2 (2-0).

Szombathely, 3130 néző, játékvezető: Berke.

Haladás: Király - Schimmer, S.Wils, Jagodics, Bosnjak - Németh M., T. Wils, Iszlai, Gosztonyi - Ugrai, Martinez.

MTK: Hegedűs - Bese, Vukmir, Grgic, Vadnai - Strestik, Vass Á., Kanta, Thiam - Varga Sz., Torghelle.

Az MTK kezdte a játékot.

2. perc: Ugrai 21 méteres  lövése egy védőről a jobb oldalon az akciót követő Martinez elé pattant, a csatár hat méteres lövését Hegedűs védte,  az ismételt kipattantó Schimmer öt méterről a bal kapufa élére rúgta.

Jól kezdett a Hali, uralja a meccset., az MTK beszorult.

Berke Balázs játékvezető néhány furcsa ítélete borzolja a közönség idegeit.

13. perc: Thiam szlalomozott át a Hali-védőkön, de 19 méteres lövése nem okozott gondot Királynak.

14. perc: 1-0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ugrai elé került a labda, a csatár 22 méterről, középről  a vetődő Hegedűs mellett a bal sarokba ívelt (1-0).

A góltól teljesen megzavarodott az MTK, Ugrai kétszer is helyzetbe került, de a vendégvédők nagy nehezen megoldották a szituációkat.

Ugrai nagyon él, nem tudják tartani.

21. perc: Gosztonyi bal oldali beadását Martinez kilenc méterről a bal kapufára fejelte!

Lassan eltelik az első félóra, változatlanul a vasiak dominálnak.

29. perc: Németh küldte el egy lövöcsellel a bal oldalon Thiamot, 12 méteres lövését Hegedűs fogta.

Most már az MTK is vezetett néhány támadást, de lövésig nem jutottak el.

34. perc: Torghelle 23 méterről a háló tetejére ívelt.

35. perc: 2-0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Németh bal oldali szögletét Jagodics fejjel továbbcsúsztatta, a labda a hosszú, bal sarokba pattant. Ugrai már csak a gólvonalon túl ért hozzá (2-0)

39. perc: Ugrai 19 méteres lövése zúgott el a léc felett.

43. perc: Tűzijáték az MTK kapuja előtt, Németh Márió lövés helyett cselezett, mire lőtt, az egyik védő blokkolt, a kipattanót Ugrai bombázta a védőkbe.

44. perc: Gosztonyi kapott sárga lapot.

45. perc: Torghelle rúgta fel Bosnjakot, sárga lap. Torghelle nem érti miért kapta, pedig aki látta.. Mindenesetre Bosnjakot ápolni kell.

Vége az első félidőnek. A Haladás akár négy-öt góllal is vezethetett volna. A szombathelyiek teljesen kikapcsolták a játékból a karmester Kantát, óriási fölényben futballoztak.

A szünetben kettőt is cserélt László Csaba, Hrepka állt be Vass és Szatmári jött Strestik helyére.

Megkezdődött a második félidő.

48. perc: Varga Szabolcs 18 méterről, jobbról a felső kapufát találta telibe.

49. perc: Kanta ugratta ki Hrepkát, aki hosszasan vezette a labdát, majd 17 méterről a jobb sarokba lőtt (2-1).

A második félidőt az MTK úgy kezdte, ahogy a Haladás az elsőt.

56. perc: Bese jobb oldali beadását a rövid saroknál érkező Torghelle öt méterről centikkel lőtte a bal sarok mellé.

59. perc: Csere a Haladásban, Gosztonyi helyett Halmosi állt be. Óriási vastaps közepette lépett pályára Halmosi. Ahogy korábban le is fényképeztük, zöld-fehér maszkban, Haladás-címerrel.

63. perc: Egy gyors Haladás-kontra után Ugrai 18 méterről alig lőtt a léc fölé.

3130 a hivatalos nézőszám.

64. perc: Martinez passzolt a bal szélen Ugraihoz, a csatár 14 méteres lövését Hegedűs lábbal védte, a kipattanót is rászúrta Ugrai, Hegedűs megint hárított.

66. perc: Csere a Haladásban, a sérült Schimmer helyére Angyal érkezett.

70. perc: Halmosi kapott sárga lapot.

72. perc: Csere az MTK-ban, Torghellét Ramos váltotta.

73. perc: Egy kipattanó labdát Thomas Wils 19 méterről kapura szúrt, Hegedűs nagyot védett.

Még tíz perc, támad-támadgat az MTK.

84. perc: Halmosi bal oldali beadását a berobbanó Ugrai hét méterről nem találta el rendesen, odalett  a helyzet.

87. perc: Jagodics kapott sárga lapot.

81. perc: Csere a hazaiaknál, Németh le, Medgyes be.

89. perc: Halmosi balról belőtt labdáját Ugrai 18 méterről gyengén Hegedűs kezébe lőtte.

90. perc: Ziccer! Martinez bal oldali beadását Thomas Wils levette, hat méteres, félfordulatból leadott lövését Hegedűs óriási bravúrral tolta ki a bal sarok elöl.

91. perc: Ugrai lépett meg a jobb szélen, tíz méteres, jobb sarokra tartó löketét Hegedűs szögletre tolta. Ez is nagy helyzet volt!

Három perc a hosszabbbítás.

93. perc: Ilyen nincs. Ramos hámozta át magát a jobb szélen három védőn, beadását Thiam hat méterről a léc alá lőtte (2-2).

Vége a meccsnek.

A Haladás az első félidőt uralta, és noha szünet után az MTK aktívabb lett, a vasi csapat több ziccert is elrontott. A zöld-fehérek két pontot ajándékoztak a vendégeknek.