2015.09.27. 18:37

Öt magyar arany a GP-n

Szombathely - A férfiaknál a török Ahmet Onder, a nőknél Böczögő Dorina bizonyult a legjobbnak a VII. Magyar Grand Prix nemzetközi tornaverseny egyéni összetett viadalán.

Horváth Erika

Hetedszer sorakoztak fel a tornászok a szombathelyi Arena Savariában a Magyar Grand Prix keretében. Ezúttal 16 nemzet 62 férfi és 24 nő tornászát köszöntötte dr. Magyar Zoltán, a Magyar Torna Szövetség kétszeres olimpiai bajnok elnöke. A szombati, első versenynap az egyéni összetett sorrendről volt hivatott dönteni, illetve arról, hogy kik szerepelhetnek a vasárnapi szerenkénti döntőkben. Szombathelyi érdekeltsége is volt a versenynek, hiszen a Delfin SI SE két válogatottja, (Vizer Erzsébet és Rácz Gábor tanítványai) Csillag Tünde és Dévai Boglárka is a szerekhez lépett. A hétfős magyar női keretből hibátlanul senki sem tornászott. Tünde ugráson és felemás korláton is rontott, gerendagyakorlatát megcsinálta, kedvenc szerén, talajon viszont kifejezetten jól teljesített, második helyen be is jutott a fináléba.

- Nehezen indult ez a verseny, de a végére már jó lett, a gerendával és a talajjal vagyok csak elégedett - mondta Csillag Tündi.- Sajnálom, hogy most a hazai közönség előtt nem sikerültek olyan jól a gyakorlataim, ahogy szerettem volna.

Dévai Bogi kitűnően ugrott, holtversenyben elsőként jutott a szer döntőjébe.

- Először mutatkozhattam be a szombathelyi közönségnek, nagyon jó volt. Az ugrásommal maradéktalanul elégedett vagyok, jó lenne a döntőben is megtartani ezt a helyet. A korlát és a gerenda lehetett volna jobb is. A talajon pedig a kelleténél több volt az energiám -   összegzett Dévai Boglárka.

A nők egyéni összetett versenyét a kétszeres olimpikon, békéscsabai Böczögő Dorina nyerte, a KSI-s Divéky Luca a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Csillag Tünde az ötödik, Dévai Boglárka a nyolcadik helyet szerezte meg. A férfiaknál két török és egy izraeli versenyző került dobogóra. A legeredményesebb magyar tornász Vágner Levente volt, aki negyedik lett.

A férfi összetett verseny legjobbjai (balról): Alekszander Satilov, Ahmet Onder, Ferhat Arican, Vágner Levente, Babos Ádám.

A vasárnapi szerenkénti hatos döntőkben a magyarok közül négy női és hét férfitornász szerepelhetett. A nőknél a legstabilabban, legelegánsabban tornászó Böczögő Dorina az összetett aranya mellé a talajét is begyűjtötte, gerendán és felemás korláton pedig ezüstérmes lett. Nagyszerűen szerepelt a két szombathelyi tornászlány is: Dévai Boglárka első helyezett lett ugráson, Csillag Tünde pedig ezüstérmes talajon. A hatodik magyar szer-érmet Divéky Luca szerezte gerendán bronzot.

- Sokkal jobban sikerült az ugrásom, mint szombaton, ez volt életem legmagasabb pontszáma - mondta Dévai Bogi, aki azt is elárulta, hogy a döntő előtt ájulás kerülgette az izgalomtól. De végül vastaps lett a jutalma.

Csillag Tünde is nagyon örült, hiszen hibátlan volt a talajgyakorlata a győztes Böczögő Dorináé pedig anyagerősebb és nagyon szép ismerte el sportszerűen.

Az ugráson győztes Dévai Boglárka örül.

A férfiak közül a nagyon erős mezőnyben hárman értek dobogóra: Vecsernyés Dávid nyújtón első, lólengésben második helyen zárt holtversenyben. Az olimpiai bajnok Berki Krisztián távollétében Hidvégi Vid lett a lólengés győztese. És még Dudás Norbertnek is jutott egy bronz korláton.

A magyarok számára a GP egyben az utolsó válogató is volt a világbajnokságra. A szövetségi kapitányok hétfőn hirdetnek csapatot.

Egyéni összetett. Női: 1. Böczögő Dorina 53,80 pont, 2. Teja Belak (szlovén) 52,60, 3. Divéky Luca 50,80, ...5. Csillag Tünde 50,40, 8. Dévai Boglárka 49,10. Férfi: 1. Ahmet Önder (török) 86,40, 2. Alexander Shatilov (izraeli) 86,0, 3. Arican Ferhat (török) 84,80.

Szerenkénti döntők. Női, ugrás: 1. Dévai Boglárka 14,40, 2. Teja Belak (szlovén) 14,10, 3. Tjasa Kysselef (szlovén)13,925. Felemás korlát: 1. Tyesha Mattis (brit) 13,55, 2. Böczögő Dorina 12,90, 3. Teja Belak (szlovén) 12,85. Gerenda: 1. Vasziliki Milluszi (görög) 13,85, 2. Böczögő Dorina 13,65, 3. Divéky Luca 12,90. Talaj: l. Böczögő Dorina 14,20, 2. Csillag Tünde 13,55, 3. Vasziliki Milluszi (görög) 13,00.

Férfi. Talaj: 1. Ahmet Önder (török) 15,05, 2. Alekszander Satilov (izraeli) 14,75 és Oskar Kirmes (finn) 14,75. Lólengés: 1. Hidvégi Vid 15,35, 2. Arican Ferhat (török) 14,35 és Vecsernyés Dávid 14,35.

Gyűrű: 1. Eleftherios Petrounias (görög) 16,20, 2. Ibrahim Colak (török) 15,25, 3. Ali Ramadan Abouelkasem (egyiptomi) 15,20. Ugrás: 1. Andrej Medvegyev (izraeli) 14,575, 2. Tomi Tuuha (finn) 14,525, Ahmet Önder (török) 14,25. Korlát: 1. Arican Ferhat (török) 15,75, 2. Nikolaosz Iliopulosz (görög) 14,75, 3. Dudás Norbert 14,50.

Nyújtó: 1. Alen Dimic (szlovén) 14,70 és Vecsernyés Dávid 14,70, 3. Alekszander Satilov (izraeli) 14,45.