2015.09.27. 19:52

Megye I.: Nem fukarkodtak a csapatok a gólokkal, ám az élbolyban a helyzet változatlan

A megyei I osztályú labdarúgó bajnokság 8. fordulójában potyogtak a gólok, több mint ötgólos átlagot értek el a csapatok.

Káldor András

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Polgárdi Vertikál 5-0 (3-0)
Gárdony, 50 néző
Vezette: Szűcs László
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Viniczai (Rigó) – Szabó G., Pribék (Bogács), Pápai, Vincze V. (Balogh B.) – Klauz, Meggyes D., Pleszkán (Csrepka), Vámosi – Bognár Gy. (Zimmerman), Sowunmi A. Vezetőedző: Zimmerman Tamás
Polgárdi Vertikál: Rapali – Farkas D., Petrovics, Nemes (Kelemen), Csizmadia G. – Keserű, Bencze, Borostyán, Radács (Ősz) – Magda (Benis), Kosztolányi. Vezetőedző: Viktor FerencGól: Szabó G. (28.), Meggyes D. (30.), Pleszkán (43.), Bognár Gy. (61.), Sowunmi A. (87.) Kiállítva: Ősz (49.)
Jók: Szabó G., Pleszkán, Pribék illetve —

A kedvezőtlen időjárás miatt a tartalék pályán rendezték meg a mérkőzést – még az is kétséges volt – melynek egyetlen percéig sem volt kérdéses a vendéglátók győzelme. Már Szabó Gergely 28 percben lőtt találata is jelezte, hogy a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő csapata nem fog megállni ezen a délutánon egy gólnál. A jobbhátvéd 20 méterről, ballal lőtt a jobb felső sarokba. A folytatásban is a hazaiak akarta érvényesült, előbb Meggyes Dávid, majd Pleszkán Tibor talált be, de a második félidőben kapott emberelőnyt gólokban nem használták ki. Történt ugyanis, hogy mindössze négy percet töltött a pályán a csereként beállt Ősz Patrik, de miután lerántotta Sowunmi Attilát mehetett is zuhanyozni.

Ercsi – Lajoskomárom 3-2 (1-1)
Ercsi, 100 néző
Vezette: Altorjay Áron Gellért
Ercsi: Hodula – Gróf, Rapai (Farkas J.), Kővári L., Szalánczi – Varga K., Hosszú, Nagy R. (Tolnai), Flórián (Drapcsik) – Ivacs (Laczkó), Sárdi (Kondreska). Vezetőedző: Gróf AndrásLajoskomárom: Kajári – Szakáts, Vései, Tulok, Kovács L. – Juhász M., Kövecses (Bogár), Cseke (Kunos), Szili B. – Paluska, Reichardt (Csizmadia R.). Vezetőedző: Kecskés JózsefGól: Kővári L. (16.), Sárdi (83.), Nagy R. (89.), illetve Kövecses (18.), Reichardt (63.)Jók: Hodula, Kővári L. illetve Vései, Kövecses

A 16. percben Kővári László lőtt nagy gólt 16 méterről. 1-0. Két perc múlva Kövecses Imre vert be 18 méterről egy kipattanó labdát, védhetetlenül. 1-1. folytatásban mindkét oldalon két-két lehetőség maradt ki. Majd a 63. percben formás támadás végén Reichardt Bálint fejelt közelről a kapuba. 1-2. Kitámadott az Ercsi, amelyre majdnem ráfizetett, mert közben óriási helyzeteket puskázott el a vendégcsapat. Ami eddig nem sikerült, most igen, 1-2-ről fordított a Kinizsi a sportszerű, és kellemes benyomást keltő Lajoskomárom ellen. A 83. percben Sárdi Gábor helyezett 7 méterről a hálóba, 2-2. Ezt követően a 89. percben Nagy Richárd Benjamin használta ki a bizonytalankodó vendégek hibáját, és 30 méterről ívelt az üres kapuba. 3-2. A látottak alapján bravúr a hazai győzelem!

Szár-Velence FQL System 0-3 (0-1)
Szár, 100 néző
Vezette: Závotka Csongor
Szár: Sztányi – Fenyvesi Sz., Szabó Ti., Pozsgai, Haász (Rózsa) – Boros Z., Fenyvesi V., Géber (Nyitrai), Juhász A. (Szabó Sz.) – Németh E. (Farkas B.), Orbán (Iváncsik). Vezetőedző: Vezetőedző: Lacza AlbertVelence FQL System: Puhnyák – Totsche, Kanyó, Ambrus S. (Tóth A.), Dukon – Kovács K., Gulyás-Kovács (Király P.), Csikesz Z. (Varga Z.), Bognár I.- Schäffer (Kamocsa), Király J. (Szalai P.). Vezetőedző: Pavlik József
Gól: Király J. (6., 50.), Kamocsa (81.)
Jók: Boros Z., Haász illetve Kovács K., Király J., Totsche

A 6. percben egy gyors vendégakció végén Csikesz Zoltán a 16-os sarkáról középre adott, és Király János higgadtan 9 méterről a kapuba helyezett. 0-1. A 8. percben Boros Zoltán beadását Németh Erik kapásból, 10 méterről centikkel lőtte mellé. Az 50. percben Király J. lépett ki a védők közül, 10 méteres gyenge lövését Sztányi Bálint bevédte. 0-2. A 81. percben Kamocsa Péter szerzett labdát, és két csel után ballal a hosszú sarokba lőtt. 0-3.

Puskás FC III-Sárosd 2-1 (1-0)
Felcsút, 150 néző
Vezette: Domak Ádám
Puskás FC III: Zelena – Szabó D., Horváth Á., Mérten, Nagy S. – Török (Heitler), Gálos, Gál T. (Sebján), Magyari (Komáromi) – Tóth A. (Szelei), Keményffy (Kotasz). Vezetőedző: Sípos Zoltán Sárosd: Somogyi B. – Meszlényi, Sipos J. (Falvai), Somogyi Sz., Susa – Rauf R., Dvéri Zs., Rottmann (Arany), Ladányi (Gál P.) – Tornyai T., Vinkler (Truszek). Vezetőedző: Dvéri Zsolt
Gól: Tóth A. (9.), Nagy S. (70.), illetve Rottmann (60.)
Jók: Zelena, Nagy S., Szabó D., Keményffy illetve Dvéri Zs., Susa

Jól indult felcsúti szempontból a találkozó, a 9. percben tetszetős támadás végén Tóth András kilőtte a hosszú sarkot. 1-0. Majd a 60. percben egy jogos büntetőhöz jutott a Sárosd, melyet Rottman Sándor értékesített. Majd a 70. percben egy szöglet után ragyogóan érkezett Nagy Sándor, és megszerezte a győztes találatot. 2-1. A gólokon kívül még volt két kapufája a hazai együttesnek, akik megérdemelték a győzelmet.

Iváncsa-Pusztavám 6-0 (3-0)
Iváncsa, 100 néző
Vezette: Hajdú Balázs
Iváncsa: Boldog – Márki, Aradi (Baka), Nédó (Nagy A.), Jankovics (Mondovics) – Facskó, Balogh L., Berényi, Sinka – Fodor (Bartha), Szauter (Péczeli). Vezetőedző: Miskovicz Bálint
Pusztavám: Hadnagy P. – Czéh, Molnár D., Rozembaum, Rácz – Magosi, Jullich, Netzkár, Góbi (Veress) – Molnár A., Katóka (Kiss V.). Vezetőedző: Kocsis Jenő
Gól: Aradi (2.), Szauter (34.), Balogh L. (40., 83.), Berényi (48., 53.)
Jók: egész hazai csapat illetve –

Már a 2. percben megszerezte a vezetést az Iváncsa. Márki Dénes végzett el szögletet a jobb oldalról, labdáját Aradi Csaba fejelte kapura, Hadnagy Péter bravúrral védett, de a kipattanót már a kapuba passzolta Aradi. 1-0. A 34. percben Márki távoli lövése a védőkről Szauter István elé pattant, aki a kapuba továbbított. 2-0. A 40. percbenNédó Gábor pazar labdájával Balogh László lépett ki, és 12 méterről a kapus lábai között lőtte az újabb gólt. 3-0. A 48. percben a szemfüles Berényi Balázs, aki kimozduló kapus felett a hálóba emelt. 4-0. Az 53. perc Márki indításával Berényi lépett ki a védők között, és 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 5-0. A 83. percben ismét Márki indított, de most Balogh L. szerzett találatot remek labdájából. 6-0.

A két csapat között osztálynyi különbség volt.

Sárszentmiklós-Tordas 5-0 (4-0)
Sárszentmiklós, 200 néző
Vezette: Nagy Károly
Sárszentmiklós: Deák M. (Lieszkovszky) – Gráczer G., Kőkuti, Tóth Zs., Hegedűs Gy. – Nagy K. (Görög), Lajtos (Gráczer Bálint), Szabó Sz. (Demeter), Gráczer Bence – Nagy Á. (Németh K.), Bezerédi. Vezetőedző: Sárai GyörgyTordas: Heim – Endrefalvi, Németh J., Szép, Kőszegi – Báhidszki (Hadnagy Cs.), Szmok (Kőkuti), Kerényi (Szabó T.), Farkas Zs. (Fagyal) – Vörös F. (Lábas), Madaras. Vezetőedző: Csillag Szilveszter
Gól: Lajtos (4.), Gráczer Bence (16.), Szabó Sz. (23.), Bezerédi (36.), Nagy Á. (65.)
Jók: Gráczer G., Nagy K., Gráczer Bence ill. Németh J.

A 3. percben baloldalról szögletet végzett el Szabó Szabolcs, és a hosszú oldalról visszafejelt labdát Lajtos András 3 méterről a kapuba passzolta. 1-0. A 15.percben Gráczer Gergő, szabadrúgásából beívelt labdát Gráczer Bence estében, 5 méterről a kapu bal oldalába kotorta. 2-0.

A 23. percben jobboldali bedobás után a labda Szabó Sz.-hoz került, aki 18 méterről laposan a kapuba bombázott. 3-0. A 35. percben Szabó Sz. átadásával Bezerédi Ádám befordult, és 14 méterről a kapu jobb oldalába helyezett. 4-0. A 64. percben baloldali támadást vezettek a hazaiak, Nagy Ármin kilépett a védők között, és 12 méterről a kapu közepébe lőtt. 5-0.

Mezőfalva-Bicske 9-0 (5-0)
Mezőfalva,120 néző
Vezette: Bíró Dániel
Mezőfalva: Papp Z. – Szabó Cs., Huber (Balogh I.), Boros B., Bozoki (Móricz) – Szili Z. (Balogh D.), Nagy M., Cséplő, Bozóki – Tóth Á. (Sümegi), Mekota (Balázs). Vezetőedző: Masinka László
Bicske: Bognár D. – Szarvas, Máté, Németh Zs., Jakab – Molnár N. (Komjáthy), Oláh, Jaklin, Sólyom – Vincze P. (Szűcs Sz.), Vörös Z. Vezetőedző: Nyigri RichárdGól: Tóth Á. (10., 17., 30.), Boros B. (15.), Szili Z. (4., 61.), Balázs (75.), Nagy M. (82.), Móricz (86.)
Kiállítva: Németh Zs. (29.)
Jók: egész csapat illetve –

Magabiztos futballal, végig pályafölényben játszó hazai együttes már az első félidőben tetemes 5-0-as előnyre tett szert. A 4. percben Szili Zoltán kezdte a gólgyártást, amit a 10.-ikben Tóth Árpád folytatott. Az első negyedóra végén Boros Benjamin is feliratkozott, majd ismét Tóth Á. jutott főszerephez, egymás után kétszer is betalált. A 61. percben jobb oldali szögletből nagy kavarodás után Szili Z. juttatta a gólvonal mögé a labdát. 6-0. A 75. percben Sümegi Ádám ívelt a vendég háló előtt helyezkedő Balázs Sándornak, a frissen beállt csatár fejesével 7-0-ra változott az eredmény. A 82. percben Nagy Márk 18 méterről megküldött szabadrúgása vágódott akadálytalanul a vendégek kapujába. 8-0. Majd a 86. percben Cséplő Krisztián beívelését Móricz Csaba fejelte a kapuba. 9-0.

Már az első félidőben eldőlt

Martonvásár-Mór 3-4 (1-3)
Martonvásár, 150 néző
Vezette: Lak Balázs
Martonvásár: Nagy Gy – Szilágyi, Lepsényi, Elek, Kővári F. – Magyar B., Molnár A., Víg (Szigeti), Hernádi (Bozsó) – Radics, Hermann. Vezetőedző: Patkós Csaba Mór: Kiss M. – Szabó B., Handl (Perina), Végvári, Tar B. – Osgyán, Petruska, Kőbányai, Kaszás – Gál D. (Joó), Balog (Mayer). Vezetőedző: Horváth Zoltán
Gól: Magyar B. (41., 85.), Kővári F. (49.), illetve Osgyán (8., 15.), Kőbányai (10.), Kaszás (91.)
Kiállítva: Elek (93.), Radics (91.), illetve Végvári (91.)
Jók: Magyar B., Kővári F. illetve Kiss M., Osgyán, Kaszás, Kőbányai

Álmosan kezdett a hazai csapat, és három óriási védelmi hibjukat a vendégcsapat kíméletlenül kihasználta. A 8. percben Hernádi Ádám eladott labdájánál Petruska Daniel lövését még védte a hazai kapus, a kipattanót Osgyán Máté kiszoritott helyzetből a hálóba passzolta. 0-1 A 10. percben egy röviden hazafejelt labdát Osgyán fülelt le, bepasszát Kőbányai Levente értékesítette. 0-2. A 15. percben a 16-oson belülre beívelt labdánál a hazai kapus és a hátvéd egymásra várt, a lecsorgó labdát Osgyán az üres kapuba gurította. 0-3. Még a félidő előtt Magyar Balázs a saját kiharcolt tizenegyesét a jobb sarokba rúgta.1-3. Az 50. percben Magyar B. baloldali szabadrúgását Kővári Ferenc fejelte a kapuba. 2-3. Tovább daráltak a hazaiak, és ennek a 83. percben meg is lett az eredménye. Hermann Tamást rántották le a 16-oson belül, a megítélt büntetőt ismét Magyar B. értékesítette. 3-3. A győzelemért hajtottak és kitámadta a hazaiak a hosszabbításban, ám egy vendég kontrát csak szabálytalanul tudtak megállítani. A 25 méteres szabadrúgásból Kaszás Kornél hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe. 3-4.

Tudósítók:Süle Barna (Martonvásár),Balogh Balázs (Gárdony), Sípos Zoltán (Felcsút), Flórián Gábor (Ercsi), Horváth László (Mezőfalva), Szántó Gáspár (Sárszentmiklós), Lacza Albert (Szár), Gémesi Zsolt (Iváncsa)

1. Velence 8 7 0 1 37 - 8 21

2. Iváncsa 8 7 0 1 27 - 7 21

3. Mór 8 6 2 0 25 - 6 20

4. Sárszentmiklós 8 5 2 1 19 - 3 17

5. Gárdony-Agárd 8 5 1 2 27 - 13 16

6. Tordas 8 4 2 2 20 - 19 14

7. Martonvásár 8 4 1 3 19 - 12 13