2015.10.18. 15:34

Kikapott és kiesett a Viktória

Nem jutott a női labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjébe a Viktória együttese. A szombathelyiek 4-1-re kikaptak az MTK-tól.

Vas Népe

MTK Hungária- Viktória-Trend Optika FC 4-1 (2-0).

Budapest, 100 néző, női labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntő-mérkőzés, vezette: Molnár.

MTK Hungária: Varga L. Csányi, Demeter, Pinczi, SZABÓ Tóth A., Herczeg, Nagy L. Palkovics (KAJÁN, 46.), Nagy Á. (Hummel-Smuczer, 46.), MÉRY (Diószegi, 63.). Edző: Medgyes Péter.

Viktória-Trend Optika FC: Dömsödi Kun, Ferencsik, BALOGH, Vörös (Magyar, 54.) Csidei, HARSÁNYI, Manhart Szakonyi, Rózsa, Fábián (Siklér, 50.). Edző: Bánfalvi Attila.

Harsányi Andrea jól játszott, gólt is szerzett az MTK ellen Fotó: Unger Tamás

A nehéz talajú, sáros, mély pályán mindkét csapat ritmustalan, jóindulattal közepes játékkal rukkolt ki. Noha inkább az esélyesebb, több válogatottat is felvonultató hazaiak domináltak, a szombathelyieknek több lehetőségük is volt a gólszerzésre. Gólnélküli állásnál és Harsányi Andrea szépítő találata, 1-3 után is akadtak helyzeteik, ám ezek kimaradtak.

Összességében jobb helyzetkihasználásának köszönheti győzelmét a fővárosi alakulat. Gólszerzők: Méry 2 (35., 63.), Vörös (30., öngól), Kaján (78.), illetve Harsányi (68.).

Bánfalvi Attila: Sajnálom, hogy csapatom nem hitte el, hogy tovább lehet jutni az MTK ellen.

További negyeddöntős eredmények: Monor- FTC 0-9, Szeged Győri ETO 1-4, Honvéd- Kóka 1-1. Tizenegyesekkel: A győztesek jutottak a legjobb négy közé.