Vasi foci

2015.11.16. 18:37

Megye II.: nyert a két éllovas, a Ják és a Rábatótfalu

Körkép – Az őszi utolsó előtti, 14. fordulót rendezték a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Szombathelyi- és Körmendi csoportban.

Szombathely

A forduló rangadóján a Ják nyert a Spari vendégeként. A Vasszécseny–Balogunyom derbi döntetlenre végződött, így a házigazda lépést vesztett az éllovassal Jákkal szemben. Nagy csatában nyert a Söpte, győzelmével felléphetett a dobogóra. Ismét, zsinórban negyedszer nyert a Sé.

Újperint–Szentpéterfa 4-2 (4-0). Újperint, 80 néző, vezette: Szabó I. Z.
Gól: Szekeres M. 2 (2, 45), Sturm A. (5), Pungor P. (11), illetve Gaál Á. 2 (52, 57).
Újperint: Kovács B. – Mészáros R. (Horváth M.), Tóth M., Török A., Szentgyörgyi O. (Harkai D.) – Baranyai L. (Horváth B.), Gombos B., Szekeres M., Sturm A. – Pungor P., Somogyi E.
Szentpéterfa: Bernáth I. – Gaál R., Hujber Zs. (Csordás Zs.), Jurasits A., Leidli G. – Németh M., Németh M., Udvardi T. (Szeiler B.), GAÁL Á. – Wágner Sz., György T.

Az első játékrészben a hazai csapat gólratörően, kiválóan futballozott, és biztos előny birtokában vonult félidei pihenőre. A második félidőben viszont a vendégek játszottak jobban. De a mérkőzés összképe alapján teljesen megérdemelt az újperinti siker.

Táplánszentkereszt–Arborétum-Herény 2-0 (1-0). Táplánszentkereszt, 100 néző, vezette: Fülöp Z.
Gól: Maczek J. (34), Kölkedi D. (58).
Táplánszentkereszt: Somogyi R. – Stieber Á., Vertetics P., Preiczer L., Kölkedi D. – Rudolf D., Balázs T. (Varga M.), Maczek J., Németh D. – Guttmann T., Bakucz Z.
Arborétum-Herény: Ragasits M. – Nagy M. (Tőke N.), Buday L., Könye M., Kudron D. – Horváth D., Iker Zs., Luchoo V. (Szabó A.), Molnár B. – Első Z., Szalay B.

Alacsony színvonalú mérkőzésen megérdemelt nyert az erősen tartalékos hazai csapat – és ezzel a győzelemmel megőrizte hazai veretlenségét.

Söpte–Torony 1-0 (0-0). Söpte, 100 néző, vezette: Makai I.
Gól: Takács Á. (84).
Kiállítva: Farkas I. (90., Torony).
Söpte: Krepfl P. – Kovács E., Varga A., Pereszteghy A., Szakács N. – Szakály D., Kovács Sz., Orbán G., Kovács Zs. – Varga Cs. (Takács Á.), Udvardi L. (Pusker Z.)
Torony: Németh Á. – Binger Á., Kovács G., Takács K. (Horváth T.), Bódi M. – Albert A., Sipos M., Farkas I., Szabó G. (Juhász D.) – Leidl B., Gombás D.

Az első félidőben is a hazaiak irányították a mérkőzést, de a szervezetten védekező vendég együttes ellen kevés lehetőséget sikerült kialakítaniuk. A második félidőben mindent egy lapra feltéve rohamozott a söptei gárda – a kinyíló védelem mellett egy alkalommal csak a szerencse és a kapufa mentette meg a góltól a söptei kaput. A vendégek a 84. percig bírták a nyomást. A hazaiak nagyot küzdöttek a három pontért, a lelkes vendégek közel voltak a döntetlenhez.

Bozsok–Zanat 3-1 (0-0). Bozsok, 100 néző, vezette: Szabó II. Z.
Gól: Sárdy R. (52), Dévényi Z. (76), Hergovits A. (85), illetve Szabó P. (60).
Bozsok: Miklós M. – Tompek R., Pónácz B., Mihácsi M., KOVÁCS P. – DÉVÉNYI Z., NÉMETH R. (Udvardy Á.), Rapi M. (HERGOVITS A.), KOVÁCS ZS. (Tóth G.) – SÁRDY R., Pintér D.
Zanat: MAJOR P. – Lakatos T., SZABÓ P., POLGÁR M., Molnár B. – Mátyás B., Gyurácz D., HORVÁTH G., Putz B. (Szabó Z.) – Farkas A. (Szabó B.), Bárdics B.

A gól nélküli első félidő után a hazai csapat értékesítette helyzeteit, és ezzel otthon tartotta a három pontot az egységesen futballozó vendégek ellen.

Felsőcsatár–Tanakajd 2-1 (2-0). Felsőcsatár, vezette: Talabér N.
Gól: Schmalzl G. (4), Böhm Á. (12), illetve Marcz M. (57).
Felsőcsatár: Gerencsér Gy. (Vidéki Cs.) – Csoknyai T., Tóth A., Horváth L., Nagy B. (Kiss M.) – Böhm Á., Kopácsi G., Schmalzl G., Tieber J. – Cobzaru R. (Horváth M.), Neubauer A.
Tanakajd: Horváth B. – Könczöl Sz., Sebestyén Á., Iszak G., Hittaller M. – Komáromi Á., Marcz M., Marcz G., Szücs R. – Pék F. (Orsós G.), Tamás L. (Molnár T.).

Vasszécseny–Balogunyom 1-1 (0-0). Vasszécseny, vezette: Tóth R.
Gól: Viszked B. (57), illetve Szép Á. (87).
Vasszécseny: PUNGOR A. – Viszked P. (Horváth P.), PONGRÁCZ E., Lődi L., PETŐ K. – Horváth Á. (Balázs Á.), Kőműves M., Orsós J. (Horváth D.), Viszked B. – Vadász T., BODA G.
Balogunyom: Fabsitz A. – Homor D., HAJÓS A., Mészáros A., Teklits P. – Homor M. – Szép P., Horváth I. (Varga R..Mészáros B.), Dávid L. – SZÉP ÁDÁM, Kiss M.

Az első félidőben a kihagyott helyzetek egálban voltak a rangadón, de a második félidőben hamar sikerült előnyt szerezniük a hazaiaknak. Ám a hajrájában a vendégek egy kontrából egyenlítettek.Összességében igazságos a pontosztozkodás.

Elektromol-Spari–Ják 1-2 (0-1). Szombathely, 150 néző, vezette: Magyar P.
Gól: Pulai A. (62), illetve Svob L. (22), Vad J. (89).
Kiállítva: Dienes A. (75., Spari).
Spari: BIRÓ I. – Németh R., Varga B. (Neubauer C., KELEMEN GY., Dienes A. – Harsányi L., Majtényi D.., PULAI A., VARSÁNYI N. – Berta R. (Szalai Z.), Tóth K.
Ják: Dobos P. – Bődi R., Svob L., Kóger T., Máté D. – Kiss G. (Czeglédy N.), Máté P. (Máté Á.), Mészáros B. (Mészáros G.), Iszak R. – Vad J., Máté Gy.

A döntetelen színezetű mérkőzésen a hazaiaknál történt jogos kiállítást a vendégek kihasználták, és egy védelemi megingást követően megnyerték a rangadót.

Honvéd-Sé–Gyöngyöshermán-Szentkirály 2-1 (1-1). Sé, 100 néző, vezette: Kocsis J.
Gól: Farkas P. (41), Kiss M. (77), illetve Dalmi A. (25).
Honvéd Sé: Varga G. – Fichtacher A., Sélley T., Balogh D., Kámán D. – Soós M. (Kiss M.), Farkas P., Berta M. (Jankó I.), Kiss P. (Czlenner F.) – Sümegi L., Kovács K.
Gyöngyöshermán-Szentkirály: Káldi Sz. – Szabó A. (Farkas T.), Fazekas J., Varga D. (Hegedűs D.), Geosits P. – Kis Z., Tima L., Németh Sz., Takács P. (Könczöl Z.) – Taródi D. (Tóth D.), Dalmi A.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. Mindkét csapatnak voltak lehetőségei, melyek kimaradtak, két szöglet után elért fejes góllal alakult ki a félidei eredmény. A második félidőben a hazai csapat átvette a játék irányítását, fokozatosan fölénybe került, a vendégek kontrákkal próbálkoztak. Az erődemonstráció végül meghozta az újabb hazai győzelmet, egy színvonalas, küzdelmes, parázs jelentektől sem mentes összecsapáson.

Spari–Ják 1-2. Szemből a jákiak rutinos középpályása, Vad József, aki remek játékkal, és egy harában szerzett góllal járul hozzá a sikerhez
Fotó: Cseh Gábor

Körmend

Az éllovas Rábatótfalu biztosan verte meg a vendég Körmendet. Az üldöző Nádasd nagy csatában diadalmaskodott Őriszentpéteren. A Viszák nem ijedt meg a dobogó harmadik fokán álló Szarvaskendtől, hazavitt egy pontot. A Magyarszecsőd feltámadt, elverte a Téglagyárt. Rábagyarmaton szerezte meg első pontját a Rábahídvég.

Bajánsenye–Szakonyfalu 0-2 (0-1). Bajánsenye, vezette: Sály K.
Gól: Vajda R. (25), Grédlics A. (87).
Bajánsenye: Kalamár D. – Róka R. (Németh L.), Kovács V., Vörös G., Sáfrányos G. – Kocsis Sz., Luter L., Bakó M., Kovács I. (Bagó P.) – Horváth B., Balogh N.
Szakonyfalu: Sömenek R. – Réczeg G., Dömötör T. (Grédlics A.), Gáspár J. (Wachter T.), Vajda R. – Bartakovics F., Stájer N., Németh B., Nemes M. – Nemes R., Szőke S.

Őriszentpéter–Nádasd 2-3 (1-2). Őriszentpéter, vezette: Kiss P.
Gól: Sály K. (26), Szép B. (52), illetve Takács Á. (6), Takács M. 2 (30, 63).
Őriszentpéter: Embersics P. – Pongrácz G., Pacsai P., Rozsnyai M., Mihályka G. – Horváth Z., Nagy M., Sály K., Baján R. – Szép B., Merkli P.
Nádasd: Esztergályos Cs. – Csenterics T., Podlaviczki G., Azanger A., Szakály Gy. – Horváth A. (Szakály Á.), Balázs L., Takács Á., Takács M. (Jáger Z.) – Pesti G. (Biczó G.), Csenterics J.

Magyarszecsőd–Körmendi Téglagyár 3-1 (3-1). Magyarszecsőd, vezette: Mónos J.
Gól: Hercegh I. (18), Horváth R. (29), Sátori B. (38), illetve Makai D. (6).
Magyarszecsőd: Oláh D. – Tóth N., Horváth R., Vass R., Hegedüs L. (Csillag G.) – Sátori B., Kőműves M. (Hajba D.), Hercegh I., Szakály P. – Hegedűs M. (Horváth N.), Bódis T.
Körmendi Téglagyár: Németh G. – Horváth S., Horváth D., Horváth D. (Erdélyi A.), Horváth Á. – Makai D., Makai M., Tóth D., Sárközi D. (Horváth M.) – Szekeres J., Horváth D.

Az első félidőben megérdemelten jutottak két gólos előnyhöz a hazaiak. A második játékrészben a vendégek nyomás alá helyezték a házigazdát, de a Szecsőd szervezetten védekezve tartotta otthon a három pontot. A hazaiaknál mindenki jó teljesítményt nyújtott.

Szarvaskend–Viszák 0-0 (0-0). Szarvaskend, 80 néző, vezette: Vass I.
Szarvaskend: Berke A. – Nagy Á. (Kovács Sz.), TÓTH A., Csillag D., Jóna Sz. – Tóth G., Vörös V. (Nagy G.), Földes B., Esztergályos Zs. (Vörös Zs.) – Balogh B., KUNOVICS R.
Viszák: Papp L. – Horváth T., Könye P. (Agg M.), Somodi S., Agg A. – Horváth J. (Gyenese P.), Bita P., Császár L. (Pásztor T.), Tóth G. – Agg R., Pethő R.

Határozott, korrekt játékvezetés – ami az elmúlt két hétre nem volt jellemző – mellett küzdelmes mérkőzést játszott a két csapat. A vendégek jobbára a védekezésre koncentráltak, amit maximálisan megoldottak. A látottak alapján az eredmény igazságosnak mondható.

Rábagyarmat–Rábahídvég 1-1 (1-1). Rábagyarmat, 50 néző, vezette: Szabó Z.
Gól: Siklér P. (2), illetve Horváth E. (18).
Rábagyarmat: Kovács M. – Meskó D., Moór P., Károlyi R., Esztergályos R. – Tóth T., Siklér P., Pencz M., Gerencsér A. – Huszár P., Nagy G.
Rábahídvég: Pap K. – Rába L., Nagy G., Korándi M. (Sándor Cs.), Németh G. – Kiss S., Horváth E., Pintér P. (Egyed Cs.), Sinkó D. – Sándor E., Varga A.

Az eredmény csak azoknak meglepetés, akik nem látták a mérkőzést. A hazaiak, igaz tartalékosan, gyengén, sok hibával játszottak. A vendégek jól védekeztek, időnként tetszetősen adogattak. Teljesen megérdemelten szerezték meg első bajnoki pontjukat.

Rábatótfalu–Körmend VSE 2-0 (1-0). Rábatótfalu, 120 néző, vezette: Újházi Zs.
Gól: Balázs A. (25), Anderkó G. (90).
Rábatótfalu: Tóth A. – Balázs A., Gierling Gy., Mikos B., Hevesi Á. – Salamon Sz., Bouti D., Ráncsik J. (Kóczán P.), Düh Zs. (Anderkó M.) – Anderkó G., Huszár G.
Körmend VSE: FALB Z. – Lukács G., Káptalan J., VILICS B., Winkelbauer E. – Törő T., Lénárt J., Plack V., Nagy P. – Horváth A. (Balla M.), JÓNA B.

Kitűnő játékvezetés mellett, sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. A vendégek küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak, azonban támadóik kevés veszélyt jelentettek a tótfalui kapura. A házigazdák remek őszt produkálva, a tabella éléről várhatják a tavaszi folytatást. A hazai csapatban mindenki jól teljesítménnyel rukkolt elő – de Anderkó G. volt a mezőny legjobbja.

Ivánc–Csákánydoroszló 3-1 (2-0). Ivánc, 100 néző, vezette: Kovács Zs.
Gól: Gersli G. 2 (21, 83), Lancsák Á. (22), illetve Dancs M. (80).
Kiállítva: Molnár I. (61., Csákánydoroszló).
Ivánc: Tarafás Sz. – Tóth K. (Hajnal G.), Takács Sz., Lancsák Á. (Horváth Z.), Németh G. – Gersli G. (Németh L.), Tuboly L., Varga G., Markó G. (Vörös I.) – Horváth M., Czéder A.
Csákánydoroszló: Babos B. – Horváth D., Takács M., Tóth A. (Farkas N.), Simon M. – Dévai M., Horváth D., Dancs M., Varga D. – Molnár I., Sákovics P. (Szőke A.).