2015.11.28. 09:02

Gyengén dobtak - Vereséget szenvedett a Concordia Motax KC

Nem várt nagyarányú vereséget szenvedett a Concordia Motax KC a Vasas otthonában a férfi kosárlabda NB I/B-ben.

B. Virág Rita

Vasas Akadémia-Pápa 77:46 (26:16, 15:13, 21:10, 15:7)

Budapest,100 néző. V.: Vida, Hervay, Józsa.

Vasas Akadémia: Garamvölgyi 23, Katona 11/6, Faragó 2, Surmann P. 3/3, Andrássy 14/6. Csere: Boros 4, Völgyi 2, Surmann G. 4, Zsemlye 5, Nshimba 4, Steier 3, Kozma 2. Edző: Sárosi Bulcsú.

Concordia Motax KC Pápa: Bereczki 3/3, Puszta 13, Keresztes 7, Szanati 5, Henrik 3. Csere: Ács 6, Horváth A. 4/3, Vajda B. 1, Perger 2, Fülöp 2, Rédei, Hole. Edző: Vajda József.

Kiegyenlített volt az első öt perc, ekkor 11:10 állt az eredményjelzőn. A Vasas aztán egy 10:0-ás rohammal azonban állva hagyta ellenfelét.

A második negyedben kapaszkodott a pápai együttes, de a dobások rendre kimaradtak, míg a hazaiak centerei viszont betaláltak, így a félidőben 41:29 állt az eredményjelzőn.

A félidő elején még a pápaiak megpróbáltak visszajönni a meccsbe, de továbbra is célt tévesztettek a dobásaik, ezért nem is tudtak felzárkózni. Az elmúlt hetek nehézségei most mutatkoztak meg igazán, a betegségek után most tűnt a legerőtlenebbnek a csapat.

Az utolsó játékrészben mindenki pályára került a pápaiak közül, végül aztán jelentős különbség alakult ki.

A hazaiak teljesen megérdemelten nyertek a gyengén játszó vendégek ellen.

Vajda József: - Nagyon sajnálom ezt a mérkőzést, nagyobb reményekkel utaztunk a fővárosba. Sajnos kulcsjátékosaink csődöt mondtak és kijött rajtunk az utóbbi hetek vesszőfutása. Hazai pályán javítanunk kell.

Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!