2016.03.02. 12:05

Az ajkaiak vezetik a kézitabellát - A Balatonfüredi KSE II is győzött, a veszprémiek és a pápaiak kikaptak

Megyei körkép - Átvette az NB II-es kézilabdatabellán a vezetést az ajkai együttes, amely magabiztos sikert aratott.

Horváth Gábor

KK Ajka-Komárom VSE 27:21 (13:8)
Ajka, 200 néző. V.: Ritter, Zámbó. Le Belier KK Ajka: HORVÁTH - Zeitler V. 2, PAVELKA 3 (1), Bajnóczi 4, ERŐSS, 4, Tömör, Zeitler D., Csere: Heizer (kapus), FÜLÖP 5, Zsigmond 1, Ignácz 1, Huszti 3, Majdanics 1, Szalay, Meinczinger 1, Pék B. 2. Edző: Poór Tamás.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hetesek: 3/1, ill. 3/3.

A tavasz első hazai mérkőzésén az ajkaiak villámrajtot vettek, 6. perc: 5:0. A vendégek közelebb zárkóztak (9:6), ekkor a hazai támadásokba több hiba is becsúszott. A szünetre aztán újra megnyugtató előnybe kerültek a vendéglátók. A pihenő után állandósult az 5-6 gólos hazai előny, a Komárom ugyanakkor nem szakadt nagyon le, jól tartotta magát. Biztos siker a lelkes vendégek ellen.

BKSE II-Ácsi Kinizsi 35:31 (21:17)
Balatonfüred, 50 néző. V.: Gadányi, Kovacsik. Balatonfüredi KSE II: KISS - TURCSÁN 8 (3), Szász 3, TAKÁCS 2, HORVÁTH B. 5, VÉKONY 9, NÉMETH G. 4. Csere: Seprős (kapus), Draskovics 2, Sövegjártó 1, Gubicza 1, Brandt, Koncz. Edző: Lelkes Gábor.
Kiállítások: 9, ill. 6 perc.
Hetesek: 3/3, ill. 6/3.

Korban és testsúlyban is alaposan a fürediek fölé tornyosult az Ácsi csapata, amely jobban is kezdett: 7. perc: 3:6. A BKSE II teljesítménye azonban gyorsan feljavult, a hazaiak utolérték ellenfelüket (15. perc: 12:10) és a második félidő elejére eldöntötték a pontok sorsát. A füredi gyerekek szívvel, lélekkel és sokszor nagyon ügyesen játszottak.

MVM II-Tatabánya 19:22 (8:13)
Veszprém. V.: Altmár, Horváth.

Mór-Bakonyerdő Pápa 29:22 (15:11)
Mór. V.: Bujdosó, Mihály.

A bajnokság jelenlegi állása: 1. KK Ajka 21 pont, 2. Szentgotthárd 21, 3. BKSE II 20, ...5. Veszprém II 18, ...10. Pápa 6.