2016.03.02. 14:28

Atlétika: A ZAC és a KVDSE is kitett magáért a junior és ifi fedett pályás ob-n

Keszthely, Zalaegerszeg - Folytatódott és egyben le is zárult az atléták idei fedett pályás sorozata az ifjúsági és junior országos bajnoksággal. A zalai atléták összesen hat érmet szereztek, közte egy aranyat a keszthelyi Kovács Marcell révén.

Kerkai Attila

Az elmúlt hétvégén, Budapesten rendezte meg a Magyar Atlétikai Szövetség az országos fedett pályás ifjúsági és junior bajnokságot. A Zalaszám-ZAC és a Keszthelyi VDSE 16-19 éves fiataljai 3-3 érmet és további döntős helyezéseket szereztek ezen.

A két nagy rivális, Ott Benjamin (balról) és Kovács Marcell

A junior korosztályban a két klasszikus középtávfutó számban, 1500 méteren és 800 méteren zalai főszereplőkkel zajlottak a küzdelmek. Ott Benjamin, a ZAC válogatott középtávfutója, Góczán István edző tanítványa az első versenynapon 1500 m-en állt rajthoz, ahol izgalmas taktikai csatában a végén harmadikként ért célba, 4:00,98 perces időeredménnyel. Ennél is jobban szerepelt a Keszthelyi VDSE ifjúsági bajnok atlétája, Kovács Marcell. Dr. Kardos József tanítványa ugyanis 3:59,38 perces idővel a 2. helyen végzett. Másnap, a 800 m-es verseny pedig kettejük közt dőlt el. A táv első, jelentős részében Ott taktikája tűnt eredményesebbnek, de a hajrában megelőzte őt nagy vetélytársa. Kovács győztes ideje: 1:52,88 perc. Ott Benjamin az ezüstérem mellett új egyéni rekordnak (1:53,71 perc) is örülhetett. Tavaly nyáron, akkor még az ifjúsági ob-n is a két zalai fiatalember harcolt az aranyért, és nagyon szoros csatában akkor is Kovács Marcell győzött.

Kusztor Kitti (KVDSE), a junior női hármasugrás ezüstérmese

Maradva még a junior korosztálynál: a keszthelyi Kusztor Kitti (edzője Csikós József) a női hármasugrásban szerepelt kiválóan, hiszen 11,62 m-es eredménnyel ezüstérmet szerzett. Ugyanő távolugrásban 523 cm-rel a 6. helyen zárt, a 60 méteres síkfutásban pedig 8,12 mp-cel nyolcadikként haladt át a célvonalon. Köcse Richárd a juniorok mezőnyében két negyedik helyezést ért el: 60 m-en 7,09, 200 m-en 22,62 mp-es időeredményt produkált.

Bagladi Marcell (ZAC) ifi 60 m-en szerzett bronzot

És akkor nézzük az ifik eredményeit. A harmadik Zalaszám-ZAC érmet Bagladi Marcell érte el a 60 m-es síkfutásban. Kámán Ferenc edző tanítványa óriási küzdelemben 7,24 mp-es időeredménnyel holtversenyben lett bronzérmes. Baki Barnabás a 200 m-es síkfutásban 23,39 mp-es teljesítménnyel 4., a 60 m-es síkfutás döntőjében 7,28 mp-el 6. lett. Hír Csenge Karola 3000 m-en 10:46,46 perc alatt negyedik, 1500 m-en pedig 4;56,74 perc alatt a 7. helyen érkezett célba. Németh Benedek első országos ifjúsági bajnokságán máris bekerült a 60 m-es gátfutás döntőjébe, ahol 8,71 mp-es idővel megcsípte a 7. helyet. Szőke Anett, a ZAC egyetlen ugró versenyzője is döntős lett a magasugrók mezőnyében, 155 cm-es teljesítménnyel.

A KVDSE ifjúsági korú atlétái közül Gárdos Piroska 800 m-en 2:21,33 perces idejével a 4. helyen zárt.

Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!