Kosárlabda

2016.03.05. 20:42

A Kecskemét becsülettel küzdött, de nem volt esélye a ZTE ellen

Zalaegerszeg – A férfi kosárlabda NB I/A 22. fordulójában nagyon simán hozta az elvárt győzelmet a Kecskemét ellen a ZTE.

Varga Andor

Zalakerámia-ZTE KK– Kecskeméti TE 86-69 (31-14, 17-19, 21-19, 17-17)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 2000 néző. Jv.: Cziffra, Jakab, Makovsky.

ZTE: Kinney 8/3, Govens 21/6, Kerpel-Fronius 15/3, Mohácsi 9, Pantelic 7. Csere: Balmazovic 14/12, Velkey 2, Czinger 7, Fekete 3/3. Vezetőedző: Bencze Tamás.

KTE: Pongó Ma. 7, Ivosev 17/3, Harris 15/9, Derasimovic 7, Pongó Má. 7/3. Csere: Jakab 6/3, Keller 3/3, Hegedüs 7. Vezetőedző: Boris Maljkovic.

Gálaelőadásnak indult a találkozó hazai szempontból. A vendégek a 4. percben, 10-3-nál kértek először időt, de ez sem sokat használt. A ZTE jól védekezett és lerohanások végén könnyű kosarakat dobott, felállt védelem ellen pedig villámgyors passzjátékok végén volt eredményes. A második negyedben pillanatok alatt elérte a húszpontos különbséget a favoritnak számító zalai csapat (14. p.: 37-17), a hazai pályán most bemutatkozó Balmazovic ekkor dobta a második tripláját a meccsen. Elismerés illeti a hazai cseréket is: ebben az időszakban a kezdő ötösből csak Kinney volt fenn hírmondónak a pályán.

A harmadik negyed első és utolsó percei nem sikerültek jól hazai szempontból, úgy tűnt, a könnyedség könnyelműségbe csaphat át. A kettő között azonban rendezték soraikat a kék-fehérek (28. p.: 67-45), így senkinek nem fordulhatott meg a fejében komolyan a lehetőség, hogy az időnként fel-fellámgoló KTE veszélyes lehet a hazai csapatra. Egy ilyen vendég-feltámadást tartogatott a záró játékrész is (33. p.: 72-62), de fordulat ebből sem lett. A hazai alakulat nem ontotta a pontokat, de kiemelkedő hatékonyságot produkált a lepattanók megszerzése terén. Nem egy támadásnál háromszor is visszaszedték játékosai a labdát, mire végül betaláltak – és az ellenfél addig sem tudott támadni...

Bencze Tamás: „Jó hozzáállással, megfelelő harcossággal kezdtünk, és az első negyedben sikerült is megalapozni a győzelmet. A húszpontos előny kicsit elaltatott bennünket szünet utánra, és a Kecskemét dicsérete, hogy a hibáinkat kihasználta. A meccs második felében fásultságot is éreztem a csapaton, ezzel foglalkozni kell, hiszen nehéz sorozatban vagyunk. Szerdán megyünk Jászberénybe, és ne gondolja senki, hogy az a meccs egyszerű lesz.”

Boris Maljkovic: „Hiányzóink ellenére helytálltunk egy olyan erős csapat ellen mint a ZTE. Elégedett vagyok, bár ha a végén valamivel jobban koncentrálunk, lehetett volna talán tíz pont alatt is a különbség.”

További eredmények: Falco–PVSK 86-62, Szolnok– Alba Fehérvár 68-64, Szeged–Kaposvár 96-81, Paks– Sopron 72-69, MAFC–Körmend 85-90, Nyíregyháza– Jászberény 69-74.

A bajnokság állása:

1.            Paks      22           18           4             1857      -              1658      0,909

2.            ZTE KK  22           17           5             1762      -              1604      ,886

3.            Szolnok                22           17           5             1784      -              1564      ,886

4.            Alba Fehérv.      22           15           7             1986      -              1708      ,841

5.            Körmend            22           14           8             1831      -              1723      ,818

6.            Sopron 22           13           9             1791      -              1700      ,795

7.            Falco     22           12           10           1791      -              1753      ,773

8.            Kaposvár             22           11           11           1793      -              1811      ,750

9.            Kecskemét         22           9             13           1619      -              1719      ,705

10.          PVSK     22           7             15           1664      -              1804      ,659

11.          Szeged 22           7             15           1661      -              1815      ,659

12.          MAFC   22           6             16           1782      -              1985      ,636

13.          Nyíregyháza      22           4             18           1695      -              1923      ,591

14.          Jászberény         22           4             18           1714      -              1963      ,591

Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!