2016.03.07. 14:22

Alapszakaszt nyert Falco U20

Szombathely, Budapest - Az U20-as kosárlabda-bajnokság 22. fordulójában a Falco KC korosztályos csapata győzelmet aratott, a Körmendé pedig kikapott.

Tóth Gábor

Falco-Trend Optika KC Szombathely-Pécsi VSK-PANNONPOWER 87-53 (22-10, 25-12, 25-21, 15-10).

- Szombathely, U20-as férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Németh A., Bognár T.

Falco: Kovács B. 10/6, Bazsó 17/3, Hódi 8/6, Durázi 16/6, Bagó 12. Csere: Perák 15, Gábor 1, Németh B. 2, Kozma -, Szanati G. -, Körömi -, Horváth B. 6/6. Edző: Váradi Attila, Svajda Gábor.

A jó erőkből álló, a tabellán második pécsiek ellen, remek védekezéssel kezdtek a hazaiak, ezzel már az első negyedben tíz pont feletti előnyre tettek szert. A folytatásban is fegyelmezetten és hatékonyan játszó falcósok végül biztos, megérdemelt győzelmet arattak. A hátralévő mérkőzések eredményétől függetlenül a szombathelyi fiatalok már megnyerték az alapszakaszt.

MAFC-Egis Körmend 61-53 (14-14, 14-20, 25-7, 8-12).

- Budapest, U20-as férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Oláh, Kozma.

Körmend: Molnár 12/9, Németh Á. 16/15, Oroszi B. 2, Bordács 18, Oroszi V. -, Csere: Murai -, Csák -, Laczó 3/3, Németh L. -, Zsebe Á. 2, Zsebe M. -, Edző: Hencsey Tamás.

Viszonylag jól kezdtek a körmendiek, de a második félidőre teljesen enerválttá váltak. A hazaiak rengeteg támadólepattanót szereztek és lelkes játékkal megérdemelt győzelmet arattak.