2016.04.08. 17:44

Szegeden nem ment - két vereséggel folytatta a SZoESE-Sprint férfi röplabdacsapata

Szeged - A férfi röplabda NB II-ben nyolcadik hármas tornáját játszotta a SZoESE-Sprint együttese. A szombathelyiek két vereséggel zárták a szegedi túrát.

Horváth Erika

Felsővárosi di Angelo-SZoESE-Sprint SC 3:1 (28, 11, -22, 23).

- Szeged, NB II-es férfi röplabda-mérkőzés.

SZoESE: Marsai, Széll, Gőczi R., Selmi, Szabó G., Újvári. Csere: Gouth. Játékos-edző: Gőczi Roland.

Az első szettet hosszú és szoros csatában a székesfehérváriak nyerték meg úgy, hogy 19-23-ra is vezettek már a szombathelyiek (30-28). A második játszmában szétesően játszottak az egyetemisták - simán növelték előnyüket a fehérváriak (25-11). A harmadikban sikerült rendezni sorait a vasiaknak és szoros csatában szépítettek (22-25). A negyedik játékrész megint kiélezett küzdelmet hozott; minimális különbséggel le tudták zárni a találkozót a felsővárosiak (25-23).

SZTE EHÖK SE-SZoESE-Sprint SC 3:0 (21, 9, 22).

SZoESE: Marsai, Széll, Gőczi R., Selmi, Szabó G., Újvári. Csere: Gouth,

A bajnokságot vezető házigazdák érvényesítették a papírformát, Az első szett közepéig még partiban voltak a szombathelyiek, de szett végén jobban koncentráltak a hazaiak (25-21). A második játszmában állva is hagyták a sprinteseket (25-9). Akik a harmadik felvonásban mindent megpróbáltak, de ez csak a tisztes helytállásra volt elég (25-22).

A bajnokság állása: 1. Szeged 40 pont, 2. Somogyjád 35, 3. SZoESE-Sprint 23, 4. ZTE 22, 5. Felsővárosi 12, 5. SZESE Győr 12.

A szombathelyieknek még két tornája, azaz négy meccse van hátra a bajnokságból.