Haladás

2016.04.09. 09:34

Ausztrál góllal győzte le a Haladás a Békéscsabát

Az OTP Bank Liga 27. fordulójában szombaton a Haladás David Williams 56. percben szerzett góljával 1-0-ra nyert a Békéscsaba ellen.

Pum András

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1-0 (0-0)

Sopron, 1187 néző, játékvezető: Karakó.

Haladás: Király - Schimmer, S. Wils, Jánvári, Bosnjak - T. Wils, Iszlai, Németh M. - Gaál, Williams, Halmosi

Békéscsaba: Polekszics - Piermayr, Vaskó, Damjanovic, Fabio - Calvente, Spitzmüller, Takács P., Laczkó - Viczián, Punosevac

Mészöly Géza egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Angyal Zsolt helyett Schimmer Szabolcs került a kezdőbe.

Beért a szurkolói vonat is, mintegy 300-an érkeztek ezzel Szombathelyről.

Nagyon hideg, igazi őszies időjárás fogadta a nézőket és a csapatokat Sopronban, a szél miatt ráadásul még hidegebbnek tűnik a levegő

A mérkőzés kezdőrúgását két fanatikus Haladás-szurkoló, apa és fia közösen végzi el. Bita Győző a 75, Bita Róbert 50. születésnapját ünnepli.

Érdekesség, az osztrák ORF televízió két munkatársa is itt van, elsősorban Király Gáborról, de a szurkolókról is forgatnak filmet.

A vendégek kezdték a játékot

Hat perc ment el a meccsből, a Hali beadásokból veszélyeztet

7. perc: Takács Péter kapott sárga lapot, mert felvágta Halmosit

Egy ideje állóháború folyik, a Békéscsaba nem tud a hazai kapu elé kerülni, a vasiak hosszú, tértölelő átadásokkal próbálkoznak

17. perc: Gaál jobb oldali beadását Halmosi Iszlai elé tette, a középpályás 19 méteres lövése levágódott Vaskóról

Meddő mezőnyfölényben futballozik a Haladás

25. perc: Halmosi balról visszagurított labdáját Gaál kapásból, 18 méterről kevéssel lőtte a felső léc fölé

27. perc: Laczkó jobb oldali beadását a hosszún érkező Punosevac hat méterről kapura tette, a bal sarokba tartó labdát Király, elvetődve, lábbal védte

29. perc: Calvente húzta vissza Gaált, sárga lap

33. perc: Németh remek labdájával Gaál lépett meg, védője szorításában 18 méterről lőtt, de Polekszics ujjheggyel szögletre védett

Alaposan visszaesett a színvonal az utóbbi percekbe semmi sem történt

Vége az első félidőnek. Jól kezdett a Haladás, akadt néhány helyzete is, ám ezeket kihagyta. Ettől függetlenül eddig gyenge a meccs, ennél csak jobb jöhet a folytatásban

II. FÉLIDŐ

A szünetben cserélt a Békéscsaba, Viczián helyett Birtalan állt be

46. perc: Gaál 20 méteres lövésen ment el a jobb sarok mellett

47. perc: Stef Wils kapott sárga lapot

48. perc: Calvente balról elvégzett szabadrúgását a hosszún üresen hagyott Punosevac kapásból, tíz méterről centikkel lőtte a jobb sarok mellé

54. perc: Gaál balról visszatett labdáját Halmosi Iszlaihoz továbbította, a középpályás 10 méteres lövését Polekszics kiütötte, az érkező Williams tiszta ziccerből a felső kapufát találta el. Mi maradt ki!

56. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!Németh Márió csapott le egy labdára a bedobás után a bal szélen, betört a tizenhatoson belülre, kapura lőtt, Polekszics csak beleütni tudott a labdába, amelyet Williams egy méterről a léc alá pöckölt (1-0).

57. perc: Punosevac kapott sárga lapot

58. perc: Birtalan is kapott egy sárga lapot

61. perc: Calvente tört kapura egyedül a bal szélen, ám a kapujából kifutó Király megzavarta, a támadót végül a visszaérkező védők szerelték

63. perc: Halmosi kapott sárga lapot reklamálásért

A csabaiak feljebb tolták állásaikat, de mi sem álltunk be, jó, változatos a meccs

68. perc: Laczkó, balról, 10 méterről, éles szögből leadott, jobb sarokra tartó lövését védte Király

70. perc: Csere a Haladásban, Williams helyett Martínez állt be

1187 a hivatalos nézőszám

73. perc: Csere a Békéscsabában, Takácsot Paukner váltotta

75 perc: Németh átadása után Martínez húzta meg a jobb szélen, Fabio mellett 12 méterről a bal oldalhálót találta telibe

Remek másfél percet produkáltunk, lábról-lábra járt a labda, folyamatosan ollézott a közönség, a vendégek csak statisztáltak, ide-oda rohangáltak

83. perc: Csere a Haladásban, Németh Márió helyett Medgyes Zoltán állt be

86. perc: Laczkó bal oldali beadását Punosevac nyolc méterről fejelte rá, Király biztosan fogta a kapu közepébe tartó labdát

89. perc: Szép bal oldali akció végén Martinez jobbról belőtt labdáját Gaál nyolc méterről kapu fölé lőtte

90. perc: Csere a Haladásban, Halmosi helyett Popin állt be

Négy perc a hosszabbítás

94. perc: Egy bal oldali beívelés után Birtalan nyolcméteres kapáslövését óriási bravúrral tolta ki Király.Ez meccslabda lett volna...

95. perc: Üresen maradt a csabai kapu egy szögletnél, mert Polekszics is előrejött fejelni. Thomas Wils megindult a Hali-térfeléről rálőtte a labdát, de közben Karakó lefújta a meccset... A labda amúgy a gólvonalon állt meg, de lehet, ha nincs a sípszó, Thomas még viszi a lasztit és akkor gól...