Egyik megyei NB I/B-s alakulat sem tudott nyerni a hétvégi fordulóban. A Füred állt a legközelebb a pontszerzéshez, de hiába hajrázott, végül nem jött össze. A VKSE szabadnapos volt.

B. Virág Rita

Pécsi VSE-MVM U23 29:23 (14:11)

Pécs, 200 néző. V.: Murvai-Buzogány, Szilvási.

MVM Veszprém U23: Blázsovics - Molnár B. 2, Kreisz 3, Füzi 4, Szeitl 2, Tóth A. 5, Varjú. Csere: Gödör (kapus), Zana 1, Szakály 3, Schmid 1, Dainese 2, Pócz. Edző: Éles József.

Kiállítások: 14, ill. 12.

Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3.

A fiatal veszprémiek egészen a 45. percig ott loholtak a pécsiek nyakán. A hazaiak nem tudtak tetemes előnyt kiharcolni, mert az ifjonti hévvel kézilabdázó vendégek szívósan küzdöttek. Ezt követően azonban mintha erejét vesztette volna a veszprém, sorozatban hibák csúsztak be, az emberelőnyöket nem sikerült kihasználni és a Pécs pontosabb végjátékának köszönhetően behúzta a mérkőzést.

Vecsés-VBSK 39:23 (19:13)

Vecsés, 100 néző. V.: Buza, Cseszregi.

Várpalotai Bányász SK: Nyári - Németh 5, Soha 1, Szabó 3 (1), Tarlósi 8 (2), Daruság 2. Póczai 4. Csere: Ribi. Edző: Cseh Ferenc.

Kiállítások: 10, ill. - perc.

Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3.

Az érettségi vizsgák és sérülések miatt mindössze egyetlen cserével tudott kiállni a VBSK. Ez rá is nyomta bélyegét a teljesítményére, a semmi extrát nem nyújtó Vecsés biztosan nyert az utolsó erejéig küzdő Palota ellen.

Alba Regia-BKSE U23 23:22 (11:11)

Székesfehérvár, 70 néző. V.: Sándor, Szikszay.

BKSE U23: Kis - Déber 2, Kátai 3, DEÁK 5, Szöllősi 3, TÖRTELI 7 (2), Lestál. Csere: ANDÓ (kapus), Sárosi, Vasvári 1, Horváth, Németh A. 1, Pordán, Vágner, Gál. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 12, ill. 6 perc.

Hétméteres: 5/3, ill 3/2.

Az öltözőben ragadt a Balatonfüred, a Fehérvár pedig ezt kihasználva 6:1-re, majd 10:5-re ellépett. A félidő utolsó perceiben azonban óriásit hajrázott a Füred és sikerült az egyenlítés. Szünet után felváltva vezettek a csapatok, így érkeztünk el a végjátékhoz. Az Alba Regia itt magához ragadta a kezdeményezést, sikerült három gólos előnyt építenie (22:19), de már hiába igyekezett a BKSE, nem tudta utolérni riválisát, pedig az egy pontot megérdemelte volna. Az Alba Regia győzelme mindenképpen meglepetés a tehetséges balatoniak ellen.