2016.05.02. 15:58

Érmek a diákolimpiáról: Jól szerepeltek a zalai karatésok a gödöllői eseményen

Zalaegerszeg - Az országos bajnokság után a diákolimpiai döntő jelentette az újabb megmérettetést a karatézóknak.

Kerkai Attila

Gödöllőn került megrendezésre az Ippon Shobu Karate diákolimpia, melyen 46 klub nevezett. Két versenyszámban küzdelemben és formagyakorlatban zajlottak a a versenyek, az egerszegi Toriki KHKE nyolv karatékáját indította, akik természetesen ezúttal iskoláikat képviselték. A fiatalok felkészítésében részt vett Takács Ferenc vezetőedző elmondta, néhány vitatható ítéleten kívül nagyon jól szerepeltek növendékeik, 4 arany- és 2 ezüstéremmel zárták a küzdelmeket. Külön öröm számukra, hogy Takács Virág Vivien és Vida Réka kiemelkedő teljesítményükért elnyerték Gödöllő város különdíját.

A Toriki csapata, edzőikkel a diákolimpia után

A Toriki dobogósai. Takács Virág Vivien (Z. Csány László SZKI): 1. hely küzdelem, 1. hely formagyakorlat. Vida Réka (Z. Dózsa): 1. hely küzdelem. Forintos Fruzsina (Z. Dózsa): 1. hely formagyakorlat. Vugrinecz Attila (dr. Papp S. iskola Gellénháza): 2. hely küzdelem. Gerencsér Bálint (Z. Petőfi): 2. hely küzdelem.

A Z. Shotokan Karate érmet szerzett tagjai edzőjükkel

A szintén zalaegerszegi Z. Shotokan Karate Egyesület is kitűnő eredményekkel tért haza. A ZSKE legeredményesebb versenyzője Kovács Dominika Hanna (Egervári isk.) volt. Dominika formagyakorlatban az első helyen végzett a népes mezőnyben, míg kihon ippon kumitéban a 2. helyet szerezte meg. Horváth Jokus Vivien (dr. Papp S. isk. Gellénháza) formagyakorlatban 2., kumitében a 3. helyen végzett. Osbáth Hanna (Z. Mindszenty) kihon Ippon kumitében a 3. helyen végzett, Osbáth Lora (Z. Mindszenty) a középdöntőig jutott.

Szalai Rebeka két érmet szerzett a diákolimpián

A szintén megyeszékhelyi Japán Út Harcművészeti SE képviseletében Szalai Rebeka (Z. Belvárosi) kategóriájában kumitében második, katában a harmadik helyen végzett.

Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!