Foci

2016.05.08. 19:10

Megye I.: négy idegenbeli győzelem volt

A megyei I. osztályú bajnokság 26. fordulóját rendezték a hétvégén. A listavezetők gólt sem kaptak, míg a középmezőny is elkezdte gyűjteni a pontokat.

Káldor András

Szár-Sárosd 1-2 (0-2)

Bicske, 100 néző

Vezette: Tóth III László

Szár: Szabó D. - Sátori, Boros Z., Orbán D., Tamás - Nyitrai, Géber, Fenyvesi Sz., Kovács B.- Iváncsik (Szekeres), Pechinger. Vezetőedző: Lacza Albert

Sárosd: Rauf T. - Arany, Dvéri Zs., Meszlényi, Truszek - Ladányi (Tiber Sz.), Kargl, Imre (Bartók D.), Rauf R. (Gál P.) - Tornyai T., Majláth. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Boros Z. (73.), illetve Majláth (17.), Tornyai T. (39.)

Jók: Nyitrai, Boros Z., Peichinger illetve Rauf T., Tornyai T. Majláth

A 17. percben Dvéri Zsolt negyvenméteres ívelésére Szabó Dániel lépett ki a kapuból, ütközött Truszek Gáborral. Bár a kapus ért előbb a labdához, a játékvezető meglepetésre büntetőt ítélt, amelyet Majláth Henrik értékesített. 0-1. A 30. percben Fenyvesi Szabolcs húzott el a jobbszélen, beadását Kovács Balázs senkitől sem zavartatva 7 méterről centikkel a bal sarok mellé lőtte. A 32. perben Nyitrai Róbert kiugratását Boros Zoltán 18 méterről lőtte kapura, Rauf Tivadar a lövést bravúrral a felső lécre tolta. A 33. percben Tornyai Tamás verte meg a védőket a baloldalon, beadását Ladányi Balázs 8 méterről fejelte kapura, de ezt Szabó D. hárítani tudta. A 39. percben Truszek baloldali beadását a védők rossz helyezkedését kihasználva Tornyai T. fejelte a hálóba 7 méterről. 0-2. A 47. percben Fenyvesi Sz. keresztlabdáját Boros Z. adta középre, Tamás Gábor 7 méteres fejesét Rauf T. magabiztosan védte. Az 57. percben Tamás szerzett labdát a félpályánál, mintaszerűen ugratta ki Nyitrait, aki ziccerben mellé pörgetett. A 73. percben Kovács B. elesett a 16-oson belül, a megítélt 11-est Boros Z. a kapu bal oldalába lőtte. 1-2. A 83. percben Tornyai T. baloldali beadása után Imre lőtt kapura, de a labda centikkel elkerülte a hazai kaput. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, míg a szünet után a hazai csapat játszott fölényben, de helyzeteit sorra elpuskázta.

Ercsi-Bicske 1-1 (0-1)

Ercsi, 150 néző

Vezette: Pekker Bálint

Ercsi: Hodula - Ivacs, Nagy R. (Kondreska), Szalánczi, Rapai - Drapcsik (Hosszú), Fridrich, Kővári L., Varga K. (Kovács P.) - Gróf, Farkas J. Vezetőedző: Gróf András

Bicske: Milinte - Kummer (Máté), Sötét, Máj, Köntös - Szarvas (Antoni), Szilágyi, Meggyes, Németh E. - Móri, Varga Z. Vezetőedző: Raffai Rudolf

Gól: Ivacs (67.) illetve Varga Z. (43.)

Kiállítva: Meggyes (35.)

Jók: Drapcsik, Kővári L. illetve Máj, Szilágyi

Két jó formában lévő csapat találkozott Ercsiben. Vesztett pontok alapján mindkét együttes előkelő helyet foglalna el a tavaszi tabellán. Az első félidő 35. percében Meggyes Dávid ütött, ezért kiállították. A 43. percben Varga Zoltán kapott egy remek labdát Mórit Tamástól, és higgadtan helyezett Hodula Krisztián hálójába. 0-1. Az 55. percben Kővári László indítását Ivacs Gábor ügyesen gurította Milinte Árpád mellett a hálóba. 1-1. A mérkőzésen a kapusoknak védeni valója nem volt.

Magabizos móri sikerrel zárult az örökrangadó. A labdáért Klémán Máté (Mór, fekete) harcol

Pusztavám-Mór 0-2 (0-1)

Pusztavám, 200 néző

Vezette: Hajdú Balázs

Pusztavám: Hadnagy P. - Fülöp (Jullich), Rozembaum (Netzkár J), Kertai Z, Czéh - Nagy G. (Bedő), Magosi, Katóka M., Zséfár - Molnár A. (Veress), Katóka R. Vezetőedző: Kocsis Jenő

Mór: Kiss M.- Bátki, Végvári, Handl, Tar B. - Kaszás, Klémán M. (Perina), Mayer (Gál D.), Cseszneki - Kőbányai (Joó), Vajda. Vezetőedző: Horváth Zoltán

Gól: Vajda (38.), Handl (83.)

Jók: Magosi, Katóka M., Zséfár illetve Végvári, Cseszneki, Vajda

A 38. percben pusztavámi védelem tagjai egymást zavarták, többen is tisztázhattak volna a 16-os előtt, ám a labda Vajda Viktor elő perdült, aki a 16-oson tolt még egyet a rajta, majd kilőtte a jobb alsó sarkot. 0-1. A 83. percben növelte előnyét a Mór. Egy jobboldali szögletrúgás után Magosi Béla a bal kapufánál kifejelte a labdát, Bátki Tamás a térfél közepéről ívelt az ötösre, és a jókor érkező Handl Szabolcs a kapu bal oldalába fejelt. 0-2. A Mór teljesen megérdemelten nyerte a találkozót, többet támadott, helyzetek egész sorát dolgozta ki, a hazaiak, pedig kissé szárnyaszegettek voltak.

Puskás AFC III-Polgárdi Vertikál 5-3 (2-1)

Vezette: Rózsa József

Felcsút, 200 néző

Puskás AFC III: Zelena - Radó, Heitler, Szabó D., Terplán - Gálos, Tóth A, Oláh K., Horváth Á. - Királyvári, Gál T. Vezetőedző: Sípos Zoltán

Polgárdi Vertikál: Sári - Petrovics, Keserű, Egerszegi, Nemes - Gergő, Csizmadia G., Bencze, Ősz - Magda, Kosztolányi. Vezetőedző: Viktor Ferenc

Gól: Oláh K. (19.), Gál T. (30.), Királyvári (52.), Tóth A. (77.), Pozsgai (91.), illetve Kosztolányi (9., 54., 89.),

Kiállítva: Keserű (35.)

Jók: Terplán, Gálos, Tóth A., Horváth Á., Királyvári, Gál T. illetve Sári, Kosztolányi

Hazai szempontból nem kezdődött jól a meccs, mert a 9. percben Kosztolányi Bence betalált, de aztán előbb Oláh Kálmán a rövid sarokba, Gál Tamás, pedig a hosszú sarokba lőtt pontosan, így a szünetre megfordították az állást. A 35. percben Keserű Róbertet szándékos után rúgásért jogosan kiállította a játékvezető. A pihenőt követően az 52. percben Szabó Dániel szerelése után lyukra futtatta Királyvári Andrást, aki elegánsan, jobb külsővel lőtt a hálóba. 3-1. Az 54. percben nem értette meg egymást Szabó D. és Zelena Viktor, ezt Kosztolányi használta ki. 3-2. A 77. percben Tóth András lépett ki, rávezette Sári Márkra a labdát, a kapus azonban elhúzta a lábát. A 11-est a sértett értékesítette. 4-2. A 89. percben Kosztolányi büntetőből faragott csapata hátrányán. 4-3. A 91. percben Pozsgai Mihály 20 méteres lövésből vette be a hosszú felső sarkot. 5-3. Kiélezett csatában megérdemelt hazai siker született.

Iváncsa-Lajoskomárom 4-0 (1-0)

Iváncsa, 150 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Iváncsa: Vörös T. - Balogh L., Jankovics, Szauter (Sinka), Aradi (Facskó) - Bartha, Pribék, Mondovics (Berényi), Márki (Serfőző) - Fodor (Nédó), Nagy A. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Lajoskomárom: Kajári - Szakáts, Bogár (Vranszki), Kunos, Vései - Boda, Kovács L. (Juhász M.), Kövecses (Csizmadia R.), Molnár V. - Reichardt, Halász. Szakmai tanácsadó: Mári Atila

Gól: Mondovics (26., 50.), Balogh L. (46.), Nagy A. (87.)

Jók: Bartha (a mezőny legjobbja), Balogh L., Mondovics, Pribék, illetve: Kajári, Molnár V.

A Balogh László-Mondovics Dávid-Bartha Tibor támadó hármas tarthatatlan volt. Az első találatra mégis a 26. percig kellett várni. Ekkor Márki Dénes remekül ugratta ki Baloghot, aki higgadtan passzolt középre, labdájára Mondovics érkezett és a kapu bal oldalába lőtt. 1-0. A 46 percben Bartha robogott el a jobb oldalon, centerezésére Balogh érkezett és passzolt a kapuba. 2-0. Az 50. percben Balogh cselezte be magát a büntető területre, önzetlenül Mondovics elé passzolt, aki az üres kapuba lőtt. 3-0. A 87.percben pontrúgást végezhettek el a hazaiak az alapvonaltól egy méterre, Serfőző Milán labdája Nagy Attilát találta a hosszú oldalon, aki a rövid sarokba fejelt. 4-0. A mérkőzést a hazai csapat irányította, végig magabiztosan játszva.

Martonvásár-Tordas 2-2 (1-2)

Martonvásár, 200 néző

Vezette: Szűcs László

Martonvásár: Nagy Gy. - Hernádi, Elek, Magyar B., Neuvert (Kővári F.) - Radics, Udvaros, Molnár A., Szilágyi - Molnár T. (Szigeti), Bajor. Vezetőedző: Patkós Csaba

Tordas: Kires - Kőszegi, Nagy R. (Závodszky), Madar, Farkas K. - Pongrácz, Bakos L., Németh B. (Vörös F.), Farkas Zs. (Márkus) - Hadnagy Cs., Kun (Kerényi). Vezetőedző: Hámori György

Gól: Magyar B. (24., 79.), illetve Pongrácz (4., 45.)

Jók: Magyar B., Molnár A. illetve Pongrácz

A Tordas már a 4. percben előnyhöz jutott, Pongrácz Péter 16 méteres szabadrúgást csavart a léc alá. 0-1. A 24. percben Molnár Attila futotta le ellenfelét a bal oldalon beadásába egy vendégvédő kézzel beleütött, a büntetőt Magyar Balázs a bal sarokba lőtte. 1-1. A félidő hosszabbításában Pongrácz 18 méteres lövése megpattant, és a kapus felett a hálóba hullott. 1-2. A 80. percben egyenlített a Marton. Kővári Ferenc verekedte be magát az alapvonalnál a 16-oson belülre, átadást Magyar B. 10 méterről nagy erővel lőtte a hálóba. 2-2.

Sárszentmiklós-Mezőfalva 1-2 (1-2)

Vezette: Wittner József

Sárszentmiklós: Lieszkovszky - Gráczer G., Kőkuti, Szabó B., Hegedűs Gy. - Lajtos, Gráczer B. (Demeter), Vámosi D., Nagy Á. - Bezerédi (Benke V), Horváth Á. Vezetőedző: Sárai György

Mezőfalva: Papp M. - Mekota, Bartus, Balázs, Kaszala - Nagy M., Benczik (Bozsoki), Szili Z., Szili Sz. - Sági, Boros B. (Bozoki). Vezetőedző: Masinka László

Gól: Horváth Á. (15.), illetve Balázs (32.), Sági (35.)

Kiállítva: Szili Sz. (75.)

Tudósítók: Balogh Balázs (Agárd), Lacza Albert (Bicske-Szár), Flórián Gábor (Ercsi), Nédó Géza (Pusztavám), Süle Barna (Martonvásár), Gémesi Zsolt (Iváncsa), Sípos Zoltán (Felcsút).

Összeállította: Káldor András