2016.05.09. 17:50

Bronzérmes lett az újonc

Városi rangadót tartottak a férfi kézilabda NB I/B- ben. Nagy meccset vívott a BKSE, a Várpalota sajnos megint kikapott.

B. Virág Rita

BKSE U23-Pécs 19:17 (7:11)

Balatonfüred, 250 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P.

Balatonfüredi KSE U23: Győri - Vágner, Pordán 1, Vasvári, KANCEL 2 Horváth L. 2, Lestál 2. Csere: Kis, ANDÓ (kapusok), Orbán B., DÉBER 6, Szöllősi 1, Vajda, Deák, Kátai 2, Törteli 3. Edző: Kárpáti Krisztián.

Hétméteresek: 2/0, ill. 2/2.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Fásultan kezdték a fürediek a találkozót, amelynek eredményeképp a pécsiek előbb 6:2-re, majd 11:6-ra is vezettek. Cserékkel próbált frissíteni Kárpáti Krisztián, de kevés sikerrel. Szünet után a 41. percben már 9:15 állt az eredményjelzőn. Ekkor varázsütésre megváltozott minden, Andó fontos ziccereket fogott, a védelem összeállt, és megkezdte a felzárkózást a BKSE. Az 50. percben már egyenlő volt az állás. Az 57. percben vezetett először a hazai együttes, és meg is nyerte a mérkőzést.

MVM U23-VKSE 25:26 (17:14)

Veszprém, 100 néző. V.: Buza, Cseszregi.

Az MVM U23 (fehérben Tóth Attila) sokáig kezében tartotta a gyeplőt, de a végére elfáradt Fotó: Penovác Károly

MVM Veszprém U23: Nagy B. - Varjú 9 (1), Tóth 3, Füzi 3, Szeitl, Kreisz 4, Molnár 4 (2). Csere: Blázsovics (kapus), Szakály, Csirke 1, Schmid 1, Dávid. Edző: Éles József.

Veszprémi KSE: Szász - Szobol 7, Lelkes 5, Kis, Kovács 2, Heiczinger, Márkus 2. Csere: Csíki (kapus), Gulás 3, Kisék 1, Patkós 5, Végh 1, Vasvári, Bonyhádi, Falkner, Papp 1 (1). Edző: Zsigmond György.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 4/1.

Remek mérkőzést vívott egymással a két veszprémi csapat. Gyakorlatilag 45 percig az MVM Veszprém kezében volt a gyeplő (7:4, 14:10, 17:12). A védekezést váltó VKSE azonban fogcsikorgatva küzdött, és szívós teljesítménnyel megfordította a találkozót. A sikerrel Zsigmond György tanítványai megszerezték a bronzérmet.

VBSK-Csurgó U23 28:37 (15:17)

Várpalota, 400 néző. V.: Kovács, Wenzel.

VBSK: Nyári - Galambos 5 (2), Mecseki 1, Németh 4, Szabó 3, Polgár, Daruság 6. Csere: Ribi, Póczai, Tarlósi 7, Soha 2. Edző: Cseh Ferenc.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.

Jól tartotta magát a Várpalota 20:20-ig, majd kimaradt néhány ziccer, s ezután összeestek a hazaiak.