Foci

2016.06.06. 14:50

Megye II.: az Aba-Sárvíz is osztályt lépett

Fejér megye másodosztályú labdarúgó-bajnokságának 30. fordulójában eldőlt, hogy melyik csapat jut fel a megyei I. osztályba.

Káldor András

Osz-Car csoport:

LMSK Cobra Sport-Bodajk 2-3 (2-1)

Vezette: Almádi Sándor

LMSK Cobra Sport: Takács L. - Gyenis, Dicső (Iliás), Zalatnai, Szántó (Szente) - Kovács I., Cziczinger, Horváth A., Nyikos (Bagó) - Sütő, Baráth (Szipőcs).

Bodajk: Papp A. - Osváth (Jung), Bregócs, Polczer, Palkovics - Kovács T., Németh D., Magyar B., Hársádi - Erdei G. (Székelyföldi), Erdei F.

Gól: Nyikos (4.), Sütő (12.), illetve Erdei F. (8., 78., 81.)

Kiállítva: Magyar B. (86.)

Fehérvárcsurgó-Pákozd 4-2 (3-1)

Vezette: Szabó László

Fehérvárcsurgó: Szabó Németi - Répási (Dreska), Boros B., Nagy B., Baksa - Veres, Kindl, Nagy M., Egyed (Stumpf) - Csány, Lascsik (Varga L.). Vezetőedző: Mesics János

Pákozd: Nochta - Pőcze Sz., Hollósi, Galambos, Nyusa - Orbán N. (Igari), Csík, Rothauszki, Schultz - Pőcze B., Grega. Vezetőedző: Andorka Péter

Gól: Répási (13., 17., 36.), Egyed (54.), illetve Schultz (16.), Pőcze Sz. (76.)

Jók: Répási, Veres, Nagy B, Kindl illetve Nyusa

A szezon utolsó mérkőzésén a Fehérvárcsurgó 75 percig futballozott a lelkesen játszó Pákozd ellen, ami ezen a napon elegendő volt a három pont megszerzéséhez.

Kőszárhegy-Pázmánd 2-5 (2-4)

Vezette: Schweighardt Róbert

Kőszárhegy: Szabó R. - Nagy T., Nagy Z., Horgos (Baglyas), Borsos - Vass Z., Kovács K., Berkei, Varga A. - Pereczes, Tóth K. Vezetőedző: Simon Gyula

Pázmánd: Lőrincz - Hajdú, Végh, Csernik, Sztyéhlik - Miklós, Kerkuska, Bauer, Rózsa Cs. - Gál D., Pécsi.

Gól: Pereczes (27.), Horgos (32.), illetve Rózsa Cs. (4., 18., 24.), Csernik (42.), Pécsi (75.)

A fiatalokkal telitűzdelt vendégek Rózsa Csaba húsz percen belül elért három találatával már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést.

Bakonycsernye-Mány 5-1 (4-1)

Vezette: Bíró Dániel

Bakonycsernye: Spandler M. - Fojtyik, Schneider, Csapcsár (Szolnoki), Mészáros B. - Ódor, Varga J. (Flórián), Strommer (Simek Cs.),
Bobory - Fodor, Kadlecsik (Boros B.).

Mány: Jarecsni - Herczeg L. (Szabó L.), Mohácsi, Szabó Á. (Apostagi), Nitti - Radovics, Méhész, Szabó B., Doma - Jakab, Horváth G.

Gól: Ódor (12., 33., 74.), Fodor (30.), Strommer (36.), illetve Szabó B. (15.)

Az idény egyik legjobb formáját nyújtotta a Bányász csapat. Lendületes, gólra
törő játékkal fölényes győzelmet aratott és ezzel megszerezte az ezüstérmet a bajnokságban.

Aqvital FC Csákvár II-Iszkaszentgyörgy 7-1
(4-0)

Vezette: Kerkuska Miklós

Aqvital FC Csákvár II: Molnár B. (Tóth Z.) - Imrefy (Szmolka), Gulyás Gábor, Zimmermann R. Gulyás J. - Gulyás Gergő, Loncsár, Tóth Sz. (Juhász Á.), Váli (Lázár) - Gajdos, Krausz (Barócsi). Vezetőedző: Takács József

Iszkaszentgyörgy: Ujvári - Czvikli, Kéri N., Machata, Pap - Kovács J., Farkas Zs. (Kovács M.), Nyers (Kóródi), Zs. Nagy - Balla T. (Balla K.), Tóth P. (Stamber).

Gól: Váli (6., 24.), Tóth Sz. (8.), Gulyás Gergő (44.), Gajdos (65.), Juhász Á. (69.), Lázár (71.), illetve Machata (90.)

Kápolnásnyék-Etyek 3-0 (2-0)

Vezette: Hudra K.

Kápolnásnyék: Mocsári - Silhány, Peszeki, Gerhát, Jung (Bernáth T.) - Peng, Kovács M. (Kollár), Nagy Z., Kiss Á. (Höltzl) - Kármán (Serhók), Ribi. Vezetőedző: Menus Tamás

Etyek: Kállai - Banszki, Rujp, Varga M., Tóth G. - Konczi, Kövér (Fábián), Zólyomi, Soós - Tóth R., Mándoki. Vezetőedző: Takács Iván

Gól: Kármán (14.), Peng (32.), Höltzl (79.)

A Vál-Videoton Baráti Kör összecsapás elmaradt, mert a mérkőzés előtt özönvízszerű eső zúdult a pályára, és egyharmadát víz borította, így alkalmatlan volt a játékra. A csapatok úgy egyeztek meg, hogy június 8-án, szerdán pótolják a mérkőzést, de attól teszik ezt függővé, hogy kedden milyen állapotban lesz a gyepszőnyeg Válon. Amennyiben nem megfelelő, akkor Székesfehérváron, kerül sor a meccsre.

Agárdi Termál csoport:

Adony-Nagykarácsony 3-0 (3-0)

Vezette: Winklár Péter

Adony: Fülöp (Vukajlovics) - Nebucz, Szántó I., Pálinkás (Böjte), Oláh F. - Broschek (Hollentoner), Auer, Csucsai, Erdei - Szántó P., Varga Z. (Győrki). Vezetőedző: Csorba József

Nagykarácsony: Farkas P. - Jámbor, Harasztia, Béres, Simon Zs. (Brogyányi) - Nyul, Mohácsi, Felföldi, Fekete T. - Wadolowski, Szabó M. Vezetőedző: Mergl István

Gól: Szántó P. (12., 38.), Broschek (22.)

A mérkőzés esélyese a házigazda volt, és ennek megfelelően kezdett. Az összecsapás elején született egy adonyi gól, majd még további kettő. A szünet után talán a biztos győzelem tudatában visszaesett a játék irama, illetve talán az ellenfél is mintha feladta volna. Igazság szerint rengeteg adonyi helyzet maradt kihasználatlanul.

Kulcs-Soponya 3-3 (2-1)

Vezette: Horváth II József

Kulcs: Szabó I.- Subi, Varjú, Südi, Cserkuti - Simon N., Völcsei (Balla), Mácsfalvi, Szabó M.- Posch (Jakubek), Erdélyi.

Soponya: Varga D. - Joó T., Joó F., Major, Miklós - Szabó A., Dr. Gyenis, Domján, Bali - Czimmermann, Kiss G.

Gól: Szabó M. (4., 52.), Mácsfalvi (25.), illetve Miklós (28., 75.), Kiss G. (88.)

Sárszentmiklós II-Enying 1-1 (0-1)

Vezette: Kovács Zoltán

Sárszentmiklós II: Brúzsa - Pajor L., Juhász G., Fülöp, Lajtos - Somogyi (Mádi), Nagy Á., Hegedűs J. (Bartók Z.), Dombi - Vámosi G. (Iványi), Szabó Z. (Rigó). Vezetőedző: Pajor László

Enying: Dobai - Mészáros Sz., Megyeri (Nagy L.), Kalló, Pereces - Pudelka (Szőke), Zsifkovics, Spergli, Harangozó (Blaski) - Molnár Z. (Varga Á.), Horváth B.

Gól: Nagy Á. (57.), illetve Horváth B. (20.)

Kiállítva: Iványi (85.)

Az első húsz percet jobbára enyingi támadások jellemezték. A miklósi védelem csak rombolni tudott és több esetben Brúzsa Sándor védése mentette meg a csapatot a góltól. A 20. percben Horváth Bence rávezette a védőre a labdát, 17 méterről lövésre szánta el magát, a vizes füvön megcsúszott labdát Brúzsa nem tudta védeni, és az a jobb alsó sarokban kötött ki. 0-1. A gól után a vendégek lassították a játékot és a hazaiak átvették az irányítást. A második félidő Sárszentmiklós ll támadásokkal indult. Dobai István kétszer is bravúrral hárítja Nagy Ármin és Bartók Zoltán lövését. Az 57. percben Szabó Zoltán jobb oldalról végzett el szögletrúgást, a kaputól 8 méterre álló Nagy Á. senkitől sem zavartatva a beívelt labdát a kapu jobb oldalába fejelte. 1-1. A mérkőzés további részében az eredmény már nem változott, a döntetlen igazságos

Nagylók-Seregélyes 1-2 (0-1)

Vezette: Szabó János

Nagylók: Farkas Z. - Sümegi, Takács D., Varga Á., Lendvai - Fodor, Szabó E., Erős, Molnár T. - Tórizs, Killer P. (Polányi).

Seregélyes: Ács - Nagy B., Druzsin, Kovács J., Puszta - Princz (Rácz G.), Miklós, Takács R. (Rapai), Zsilovics (Dezső) - Pintér (Szurovcsják L.), Benczik (Szurovcsják R.).

Gól: Molnár T. (75.), illetve Zsilovics (41.), Rapai (55.)

Káloz-Kisláng 1-3 (0-2)

Vezette: Vitányi László

Káloz: Takács L. (Krautmann) - Tóth B., Baranyai (Jonkli), Magyar F. (Simon Gy.), Pál A.- Fazekas, Takács T. (Szabó J.), Somogyi, Jasztrapszky (Tóth M.) - Vörös G., Pál T. Vezetőedző: Bencze Zsolt

Kisláng: Kertész - Árki, Komlós, Gergely (Rehák V), Balogh Z. (Farkas M.) - Dudar K, Simon I., Kovács T., Dudar E. - Lovizer (Fekete A.), Willerding Zs.

Gól: Tóth M. (84.), illetve Kovács T. (12.), Willerding Zs. (15., 78.)

Pusztaszabolcs-Besnyő 6-1 (2-0)

Vezette: Farkas István

Pusztaszabolcs: Csavajda - Kovács B., Györök (Sztarek), Dombi (Szőke), Kovács Zs. (Sári) - Bakos, Nagy Á., Tóth N., Farkas N. - Schrick (Kőkuti), Láng (Balogh Z.).

Besnyő: Gregorich Á.- Molnár N., Halasi, Czeilinger, Hepp - Matkovics, Deli, Kovács J., Góman - Béni, Rajna.

Gól: Dombi (7.), Györök (16.), Tóth N. (58.), Kovács B. (70., 82.), Sári (78.), illetve Matkovics (66.)

Szabadegyháza-Rácalmás 4-2 (0-0)

Vezette: Nagy II László

Szabadegyháza: Kiss G.- Csupor (Mányoki), Jelinek (Ladányi), Berényi, Kiss P. - Vizi, Zámbó (Horváth G.), Hushegyi, Rapai (László) - Horváth Cs. (Csuri), Horváth T. Vezetőedző: Baranyai
Balázs

Rácalmás: Papp S. - Szeitz, Szabó Z., Tubak, Nagy B. (Csernus) - Juhos, Ürmös, Happi Siewe, Horváth D. - Godó (Orsós), Molnár Z. (Németh Zs.). Vezetőedző: Horváth Zoltán

Gól: Horváth T. (51., 82.), Hushegyi (52., 61.), illetve Horváth D. (64.), Happi Siewe (80.)

Aba-Sárvíz-Baracs 2-1 (1-1)

Vezette: Hajdú Balázs

Aba-Sárvíz: Szabó N. - Nyitrai, Kulcsár, Tóth R., Esze T. - Lakk, Gyuricza (Esze A.), Madácsi (Fauszt), Varga F. - Tóth R., Glócz (Simon M.). Vezetőedző: Bor József
Dezső

Baracs: Tóth N.- Mészáros S., Oroszi, Éliás (Rozsos), Cséza - Fülöp, Balogh D., Kuti, Szurma - Prókai, Sági. Vezetőedző: Éliás Zsolt

Gól: Glócz (16.), Gyuricza (54.), illetve Oroszi (30.)

Az Aba-Sárvíz csapata végzett az 1. helyen az Agárdi Termál csoportban, és jutott vissza hét szezon után a megyei I. osztályba

A 20. forduló óta az élen álló hazai csapat a 16. percben szerezte meg a vezetést, Lakk Péter jobb oldali szögletét Glócz Zoltán csúsztatta közelről a vendég kapuba. 1-0. A 30. percben egy pontrúgást követően Oroszi László Krisztián fejjel vette be a kaput. az abai kaput. 1-1. Az 54. percben egy kontratámadás végén Glócz tálalt Gyuricza Kornél elé, aki egyből a jobb alsó sarokba továbbította a labdát. 2-1. Bajnoki címet ünnepelhetett az Aba-Sárvíz FC, és ezzel a következő szezontól újra a Megyei I. osztályban szerepelhet.

Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!